Wykładziny łazienkowe jako ciekawe wyposażenie wnętrz

Zastosowanie wykładziny w łazience to świetne rozwiązanie. Przede wszystkim są o wiele tańsze niż płytki ceramiczne. Na dodatek ich rozłożenie nie wymaga zrobienia demolki i znoszenia trudów remontu – montaż wykładziny zajmuje tylko chwilę. Wykładzina elastyczna jest równie odporna na wilgoć i brud, co płytki. Utrzymanie jej w czystości nie zajmuje dużo czasu i nie jest trudne.

Gumoleum do łazienki jako wyposażenie wnętrz to także sposób na błyskawiczne wyremontowanie starej podłogi. Nie musisz zrywać zniszczonych płytek – wykładzinę można położyć na nich, dzięki czemu bardzo szybko można zrobić ładną, gładką podłogę. Wykładzina PCV do łazienki jest dużo tańsza niż na przykład płytki, nie trzeba także płacić robocizny. Na dodatek nowoczesne wykładziny są po prostu bardzo dobrej jakości, niezwykle trwałe i świetnie się prezentują. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o wykładzinie PCV.

Jaka powinna być wykładzina PCV do łazienki

Teoretycznie każdy gumolit czy wykładzina nadaje się do łazienki, jednak warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych wskaźników. Wykładzina do łazienki musi być niestety bardziej wytrzymała niż do innych pomieszczeń. Dlatego wykładzina PCV do kuchni i do łazienki to nie to samo.

Przede wszystkim wykładziny łazienkowe powinny być odporne na wilgoć. Muszą być także odporne na środki chemiczne i detergenty – w końcu w łazience używa się najmocniej działających preparatów do czyszczenia. Gumolit do łazienki powinien być także pokryty warstwą antypoślizgową. Dopiero wtedy będzie w pełni bezpieczny. Jakie wskaźniki sprawdzić przy kupowaniu wykładziny PCV do łazienki? Przede wszystkim grubość i grubość warstwy ścieralnej – im większa, tym lepiej. Zwróć uwagę także na to, czy można zamontować wykładzinę na ogrzewaniu podłogowym. Sprawdź także ten artykuł z ofertą wykładzin PCV w Castoramie.

Polecane środki do pielęgnacji wykładzin

Wykładziny łazienkowe – rodzaje

Do łazienki można zastosować dwa rodzaje wykładzin. Pierwszym z nich jest gumoleum do łazienki, czyli tak naprawdę wykładzina elastyczna z dodatkiem PCV. Tę można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich jest związana z materiałem wykonania. Wykładziny polipropylenowe są najlepsze do łazienki, ponieważ są najbardziej odporne na uszkodzenia. Poliamidowe są także trwałe, zwłaszcza na uszkodzenia mechaniczne. Wykładziny poliestrowe są odporne na ogień.

Wykładzina PCV do łazienki, czyli linoleum do łazienki lub gumoleum do łazienki i polecane wykładziny łazienkowe z cenami
Wykładzina PCV do łazienki - opinie, ceny, wzory, co wybrać?

Wyróżnia się także wykładziny elastyczne jednorodne i wielowarstwowe. Te pierwsze są o wiele bardziej trwałe. Nie nasiąkają wodą i są mniej odporne na uszkodzenia i zarysowania. To właśnie je powinno się wybierać do łazienki. Jeśli planujesz położenie wykładziny PCV, ten kalkulator kosztów wykończenia i remontu wnętrz pomoże ci w oszacowaniu budżetu.

Dobrym rozwiązaniem jest także linoleum do łazienki. To specyficzny rodzaj wykładziny, wykonany z włókien organicznych. Linoleum do łazienki jest wygodnym i bardzo estetycznym rozwiązaniem, na dodatek przyjaznym dla środowiska. Materiał ulega biodegradacji. Linoleum nie elektryzuje się i jest odporne na uszkodzenia, jednak ma niezbyt przyjemny zapach przez pierwsze kilka dni po zamontowaniu.Wykładzina PCV do łazienki – wzory

Najbardziej popularna wykładzina PCV do kuchni to taka imitująca naturalne drewno. Do łazienki oczywiście wykorzystuje się zupełnie inne wzory. Gumolit do łazienki to ogromny zbiór różnego rodzaju wykładzin. Bardzo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza wykładziny imitujące kafelki lub po prostu jednolite w kolorze. Ogromną ofertę mają sklepy z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi, na uwagę zasługują przede wszystkim wykładziny PCV w Komfort, Castoramie i Leroy Merlin. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wykładzinach PCV w OBI?

Świetne opinie zbierają przede wszystkim wykładziny marki Lentex, na uwagę zasługują także tacy producenci, jak IVC. Ich najważniejszą zaletą jest jakość, ale nie bez znaczenia są także ceny. Wykładziny PCV w Komfort na przykład kosztują od 19 do 49 zł za metr kwadratowy. Jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż panele czy płytki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny