Ramki do zdjęć - idealne do aranzacji przedpokoju

Ramki do zdjęć jako element wystroju

Zadajesz sobie pytanie, czy uczynienie z ramek na zdjęcia elementu aranżacji salonu to dobry pomysł? Przewija się tam mnóstwo osób i nie masz pewności, czy chcesz, aby wszyscy widzieli Twoje wspomnienia? To wątpliwość, która pojawia się u wszystkich, rozważających aranżację przy użyciu ramek do zdjęć. Rozwiewa się ona natychmiast po tym, gdy skończysz i na własne oczy zobaczysz efekt. Dom to Twoja osobista przestrzeń, dlatego taka atmosfera intymności sprawi, że poczujesz się jeszcze bardziej swobodnie. Ustawienie czy rozwieszenie ramek na zdjęcia w odpowiednich miejscach sprawi, że wystarczy krótki rzut oka w codziennym pośpiechu, aby Twoje myśli wypełniły się przyjemnymi wspomnieniami.

Jakie ramki do zdjęć wybrać?

Ramki na zdjęcia to produkt, którym rynek jest bardzo mocno nasycony. Znajdziemy je niemal w każdym sklepie. Dzięki temu masz ogromne możliwości wyboru. Warto jednak poszukać odpowiednich ramek chwilę dłużej, niż zadowalać się pierwszymi. Czasem ramki na zdjęcia to prawdziwe dzieła sztuki – w zależności od tego, co lubisz, mogą być zaskakujące i nowoczesne lub w stylu retro, a nawet w delikatnym rodzaju kiczu.

Wybierając ramki do zdjęć powinieneś kierować się przede wszystkim tym, czy będą pasować do Twojego salonu lub innego pomieszczenia, w którym chcesz je umieścić. Całkowicie odmienna kolorystyka i styl mogą zaburzyć harmonię wnętrza. Z drugiej strony, nie warto wybierać monotonii. Istnieją różne techniki aranżacji wnętrz przy pomocy ramek do zdjęć. Jedną z nich jest wybór najbardziej różnorodnych ramek i powieszenie ich na ścianie w linii prostej. Takie rozwiązanie wytworzy wrażenie uporządkowania, a jednocześnie będzie niezwykle ciekawym elementem.

Ramki nie tylko do zdjęć

Pomysłowość w dziedzinie dekoracji wnętrz właściwie się nie kończy. Od pewnego czasu króluje przekonanie, że w ramkach do zdjęć wcale nie musimy umieszczać… zdjęć! Mogą znaleźć się tam wycinki ze starych gazet, kompozycje słowne, a nawet fragmenty pochodzące ze starych magazynów mody. Jeżeli urządzasz pokój dziecięcy, w ramkach możesz umieścić ulubionych bohaterów Twojego dziecka lub zabawne rysunki. Kto wie, może nawet dzieła Twojego małego artysty?

Ramki do zdjęć mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę. Możesz nieustannie eksperymentować i zmieniać swoją domową galerię. Kiedy tylko najdzie Cię ochota, możesz zmienić ustawienie ramek, włożyć do nich nowe zdjęcia czy obrazy lub całkowicie zmienić koncepcję. Zależy to tylko od Twojej energii i pomysłowości.

O co zadbać przy aranżacji ramek do zdjęć?

Istotnym elementem jest oświetlenie. Bez niego nawet najbardziej spektakularna kompozycja może stracić na efektowności. Światło dobierasz do miejsca, w którym znajdują się zdjęcia oraz do ilości słońca, które się tam dostaje. Oświetlenie powinno być dość miękkie w ciepłej barwie, z pewnością nie może być nachalne.

Warto zdecydować się na konkretny kształt domowej galerii. Jeśli umieszczasz w niej portrety i zależy Ci na wyeksponowaniu więzi łączącej Waszą rodzinę, może to być kształt drzewa genealogicznego. Warto dopasować go do otoczenia w salonie, najczęściej jednak wygrywają geometryczne kompozycje, oparte na liniach prostych.

Niski koszt, wielki efekt

Nie jesteś pewien, czy aranżacja mieszkania przy pomocy kompozycji z ramek do zdjęć to pomysł dla Ciebie? Nic trudnego – wystarczy się przekonać. Na początek zdecyduj się na kilka ramek i sprawdź, jak Ci się to spodoba. Prawdopodobnie jednak już następnego dnia wrócisz do domu z całą kolekcją ramek na zdjęcia i stworzysz własną, unikalną kompozycję, która stanie się najbardziej efektownym elementem wystroju Twojego domu.

Źródło: Sklep z ramkami na zdjęcia Fotosklep55

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny