Wyłaz dachowy Velux – rodzaje

W ofercie firmy Velux znajdziemy cały szereg wyłazów dachowych, które swoimi różnorodnymi parametrami spełnią nasze wszelkie oczekiwania. Rodzaje wyłazów Velux:

  • Okna wyłazowe GXL/GXU - okna wyłazowe, które dedykowane są do ogrzewanych poddaszy. Wyposażone w gazowy siłownik, umożliwiają łatwą blokadę. Istnieje możliwość korzystania z kontroli rodzicielskiej, poprzez blokowanie klamki. Do okien wyłazowych tego typu dopasowane są rolety, moskitiery oraz żaluzje. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o wyłazach dachowych.
  • Wyłaz dachowy Velux GVT – wyłaz kominiarski przeznaczony do pomieszczeń nieużytkowych oraz nieogrzewanych. Wymiary wyłazów GVT wynoszą 49 x 76 cm, dzięki czemu zapewniają komfortowe wyjście na dach. Produkt wyposażony jest również w antypoślizgową powierzchnię ościeżnicy.
  • Wyłaz Velux GVK – kolejny model wyłazu dachowego, który jest przeznaczony do pomieszczeń nieogrzewanych oraz nieużytkowych. Wymiary wyłazów GVK wynoszą 41x55 cm, natomiast dedykowany kąt nachylenia połaci dachowej powinien mieścić się w przedziale od 20 do 65 stopni.
  • Wyłaz Velux VLT – wyłaz dedykowany do pomieszczeń nieogrzewanych, z możliwością montażu w połaci dachowej o kącie nachylenia od 20 do 60 stopni. Okno wyłazowe wyposażone jest w zespoloną szybę, sosnową ościeżnicę, a także aluminiowy profil. W tym modelu dostępne są trzy rodzaje wyłazów: 025,029 oraz największy – 033 o wymiarach 80,8 x 80,8 cm.

Jak widać, firma Velux posiada tylko jeden typ wyłazów dedykowanych do pomieszczeń ogrzewanych, pozostałe modele powinny być montowane na strychach, które nie są przez nas użytkowane. Opinie na temat wszystkich produktów Velux są jak najbardziej pozytywne. Nic dziwnego precyzja wykonania, jak i również wysoka odporność na czynniki atmosferyczne pozwalają cieszyć się z wyłazów dachowych przez długie lata. A może zainteresuje cię także ten artykuł o montażu okna dachowego?

Polecane wyłazy dachowe

Wyłaz kominiarski i akcesoria – przykładowe ceny

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny wyłazów dachowych oraz innych akcesoriów znanych producentów.

Wyłazy dachowe i akcesoria - ceny

Nazwa produktu

Cena

Wyłaz Velux GVK 0000Z, 46X61 cm

Ceny od 599,00 zł – bardzo dobre opinie

Wyłaz Velux GVT 0000Z, 54x83 cm

Ceny od 822,00 zł

Wyłaz Velux GVT 0059Z, 54x83 cm

853,00 zł

Wyłaz Velux VLT1000, 85x85 cm

935,00 zł

Okno wyłazowe do płaskiego dachu Velux CXP 0473Q

3131,28 zł

Wyłaz dachowy Fakro WGI

286,86 zł

Wyłaz dachowy Fakro WGT

252,40 zł

Okno wyłazowe termoizolacyjne do pomieszczeń ogrzewanych FWL U3

990,86 zł

Świetliki tunelowe Velux TWR do dachów skośnych

1398,00 zł

Velux jest znanym producentem okien dachowych oraz wyłazów kominiarskich. Jednak jak widać, jest to dość droga marka w porównaniu do innych producentów, m.in. Fakro. Mimo wszystko w zamian otrzymujemy najwyższą jakość, a także bardzo szeroki zakres możliwości. Może tylko dla niektórych osób jedynym minusem jest większy wybór wyłazów do pomieszczeń nieużytkowych niż do zamieszanych poddaszy. Sprawdź także ten artykuł na temat świetlików dachowych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny