Wynajem rusztowań – czy to się opłaca?
Wynajem rusztowań cieszy się rosnącą popularnością wśród klientów, którzy tego rodzaju sprzętu budowlanego potrzebują wyłącznie okazjonalnie. Niezaprzeczalną zaletą wypożyczania rusztowań budowlanych jest brak konieczności posiadania miejsca na jego magazynowanie, składowanie i serwis. Klienci wynajmują konstrukcje w określonym celu i wcześniej ustalonym czasie. Wykorzystując je zgodnie z przeznaczeniem, nie muszą martwić się o ich stan techniczny, sprawność i stopień zużycia. O wszystko dbają bowiem specjaliści, którzy uprzednio przygotowują sprzęt do wynajmu. W ofercie wypożyczalni znajduje się coraz większy wybór asortymentu. To głównie dlatego, że potrzeby klientów zmieniają się, zależnie od rodzaju wykonywanych lub zlecanych przez nich prac budowlanych, remontowych, montażowych itp. Usługa ta jest wygodna i powszechnie dostępna, jednak czy zawsze się opłaca? Przy kalkulacjach warto wziąć pod uwagę przede wszystkim ceny nowych rusztowań oferowane przez producentów, które sięgają niejednokrotnie wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych i więcej.
Elastyczność w kwestii doboru materiałów, transport konstrukcji na miejsce wykonywania usługi i z powrotem do miejsca jej składowania, aż wreszcie atrakcyjna cena – to główne zalety, charakteryzujące wynajem rusztowań. Dla większości klientów wypożyczenie sprzętu budowlanego bardziej się opłaca niż jego kupno, głównie ze względu na jego okazjonalne użycie. Decydując się na zakup nowej lub używanej konstrukcji, należy liczyć się nie tylko ze zwiększonym kosztem samego jej nabycia, ale również eksploatacji. Posiadając rusztowanie na własność, należy dysponować miejscem na jego magazynowanie, samodzielnie zajmować się serwisem i konserwacją, dbałością o aktualność posiadanych atestów, certyfikatów. To dodatkowe koszty, które są ukryte, ponieważ często nie zauważa się ich przed podjęciem decyzji o kupnie rusztowania. Wypożyczenie sprzętu wiąże się jedynie z koniecznością konkretnego ustalenia miejsca jego przeznaczenia i terminu wykonywania zaplanowanych prac. Usługa rozpoczyna się wraz z ustaleniem szczegółów wynajmu i podpisaniem umowy z wypożyczalnią.
Kto potrzebuje rusztowań budowlanych?
Rusztowania, niezależnie od swojego rodzaju, stanowią podstawowe wyposażenie każdej firmy remontowo-budowlanej. Konstrukcji tej potrzebują jednak nie tylko osoby posiadające własną działalność gospodarczą. Na wynajem rusztowań decydują się także osoby fizyczne, czyli klienci prywatni, u których zaistniała potrzeba wykonania robót na wysokości. Mogą one przybierać różnorodny charakter – remontowy, budowlany, montażowy, konserwacyjny. Wykorzystanie specjalistycznego sprzętu wymagane jest również do produkcji filmowych, pod wieże transmisyjne, do wykonywania podestów i scen oraz estrad. Konstrukcji tych może zatem potrzebować niemal każdy. Umożliwiają swobodne przemieszczanie się na wysokości, zgodnie z zasadami BHP. Ułatwiają pracę osobom, które nie muszą korzystać z niestabilnych drabin, przenosić ich z miejsca na miejsce i tworzyć tzw. przestojów ze względu na niemożność wykonania niektórych prac.
Na czym polega wynajem rusztowań?
Wynajem rusztowań to usługa opłacalna i warta uwagi z wielu względów, nie tylko ekonomicznych. Specjalistyczny sprzęt dostarczony i zamontowany przez fachowców przyczynia się w znacznym stopniu do usprawnienia i przyspieszenia wykonywanych prac remontowo-budowlanych. Pozytywnie wpływa na jakość wykonywanego zlecenia i ogranicza problemy związane z ewentualnym planowym terminem jego odbioru. Wypożyczenie rusztowania stwarza możliwość krótko- lub długotrwałego posiadania specjalistycznego sprzętu. Termin wynajmu dostosowuje się do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów. Korzystanie z usługi wypożyczalni sprzętu budowlanego wymaga stosunkowo niewielkiego nakładu środków finansowych. Większość firm oferujących tego rodzaju usługi pobiera wcześniejszą zaliczkę, a po upływie terminu wynajmu reguluje się koszt całej usługi. Opłata uzależniona jest od długości użytkowania materiałów i ich rodzaju. Wynajem jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które nie posiadają wystarczającej ilości miejsca na przechowywanie i składowanie konstrukcji rusztowania.
Kto oferuje wynajem rusztowań elewacyjnych? – oferta wypożyczalni rusztowań
Osobom, które interesuje wynajem rusztowań, Kraków oferuje usługi firmy KONSTRUKTA zajmującej się wynajmem i sprzedażą tymczasowych konstrukcji pozwalających na przeprowadzanie prac na wysokości w bogatym asortymencie. Klienci mają do dyspozycji zarówno klasyczne rusztowania ramowe, jak i modułowe a także rusztowania przejezdne aluminiowe. Charakteryzują się one różnorodną wysokością roboczą, układem podestów, poręczy, schodni. Jeżeli chcesz wynająć rusztowanie w Krakowie sprawdź ten link https://konstrukta.pl/wynajem-rusztowan/
Decydując się na wynajem rusztowań w Krakowie, klient zyskuje gwarancję jakości sprzętu i jego obsługi. Na miejsce wskazane przez klienta specjaliści dostarczają konstrukcje gotowe do złożenia. Nie trzeba jednak wykonywać tej pracy samodzielnie. Pracownicy wypożyczalni posiadają stosowane umiejętności i uprawnienia do fachowego rozłożenia i montowania sprzętu zgodnie z aktualnymi wymogami. Wykonane przez nich konstrukcje są stabilne i całkowicie bezpieczne dla wszystkich osób pracujących na rusztowaniu, a także będących w ich pobliżu. Sprzęt spełnia aktualne wymagania techniczne i przepisy BHP. Po zakończeniu okresu wynajmu specjaliści zajmują się również demontażem części rusztowania i ponownym jego transportem do miejsca magazynowania.
Wypożyczenie rusztowania – z jakimi formalnościami wiąże się wynajem rusztowań?
Wynajem rusztowań od krakowskiej firmy KONSTRUKTA możliwy jest na terenie całej Małopolski dla osób prywatnych, przedsiębiorców oraz podmiotów zagranicznych. Wszelkie warunki konieczne do finalizacji usługi ustala się indywidualnie z klientem. W tym celu należy skontaktować się z przedstawicielem firmy (telefonicznie lub osobiście w siedzibie firmy). Przed wynajmem konieczne jest sporządzenie i podpisanie umowy wynajmu sprzętu. W jej zapisach określa się zakres usługi. Ponadto ustala się rodzaj wypożyczanego sprzętu, jego komponenty, termin realizacji wynajmu – w niektórych przypadkach co najmniej przybliżony. Umowę wykonuje się w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach i stanowi ona podstawę dla rozliczenia wykonywanej usługi.
Od czego zależy cena wynajmu rusztowań budowlanych?
Cena wynajmu rusztowań zależy przede wszystkim od rodzaju wypożyczanej konstrukcji i długości okresu wynajmu. W wielu wypożyczalniach panuje zasada mówiąca o tym, że im dłużej, tym taniej. Warto więc pamiętać, że często wynajem długoterminowy może bardziej się opłacać niż wypożyczenie rusztowania na 1 czy 2 dni. W koszt wynajmu wliczona jest cena montażu i demontażu, ekspercka obsługa sprzętu podczas jego transportu i przygotowanie do eksploatacji, przekazanie rusztowania wraz z protokołem Odbioru Technicznego. W umowie wynajmu wskazuje się również cenę wynajmowanego sprzętu, biorąc pod uwagę rodzaje konstrukcji. Zależnie od regulacji wysokości, długości i ilości podestów, barierek oraz dodatkowych udogodnień cena może proporcjonalnie wzrastać.
Najtańsze jest zwykle wynajmowanie rusztowań ramowych stalowych, nieco droższe okazują się rusztowania jezdne, rusztowania aluminiowe. Biorąc pod uwagę, że zakup rusztowania to spory wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, jego wynajem nie wiąże się ze znacznym obciążeniem finansowym, zwłaszcza o charakterze nagłym.
artykuł sponsorowany