Przenośne ubikacje zastosowanie

Mobilne toalety z powodzeniem sprawdzają się na budowie, podczas imprez masowych, na działkach, w parkach, plażach, terenach zielonych. Z takiego rozwiązania od wielu lat korzysta także wojsko. Tak naprawdę taką ubikację można postawić niemal wszędzie, ponieważ niepotrzebne są podłączenia do kanalizacji. Wynajem przenośnej ubikacji wydaje się komfortowym rozwiązaniem, zmniejsza koszty, umożliwia szybką rozbudowę lub redukcję sanitariatów.

Wynajem toalety przenośnej online

Toaleta na budowę

Obowiązkiem inwestora jest zapewnienie odpowiedniego zaplecza higieniczno-sanitarnego, a wynika to wprost z przepisów prawa. Tę kwestię reguluje „Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa”. Wynajem przenośnej toalety na budowę to idealne rozwiązanie, które zapewni przestrzeganie przepisów, ale przede wszystkim komfort dla pracowników. W wielu miejscach nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej, budowa toalet wiąże się także z wyższymi kosztami postawienia i rozbiórki.

Mobilne ubikacje wykorzystywane na placach budów muszą być solidne i wytrzymałe na warunki pogodowe. Wiele firm oferuje dodatkowe wyposażenie, które zwiększa funkcjonalność sanitariatów. Przy założeniu, że toaleta przenośna będzie serwisowana raz w tygodniu, zalecane jest (zgodnie z normą BS6465-1:2006) ustawienie 1 kabiny dla 7 osób.

Toalety na imprezy masowe

Ustawodawca („Ustawa z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych”) nakłada na organizatora obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych. Toalety muszą być ustawione podczas plenerowych koncertów, zawodów sportowych, pikników rodzinnych, festynów i innych wydarzeń. Liczba ta zależy od charakteru imprezy, ilości uczestniczących kobiet i mężczyzn oraz od czasu trwania.

Toalety na imprezy masowe

Obowiązujące normy ilości przenośnych sanitariatów:

 • a) do 1 tys. osób 1 kabina na 250 osób,
 • b) od 1 tys. do 10 tys. osób jak w pkt a) i dodatkowo 1 kabina na 750 osób,
 • c) powyżej 10 tys. osób jak w pkt b) i dodatkowo 1 kabina na 1000 osób.

Dodatkowo należy pamiętać, że jeżeli podczas imprezy masowej sprzedawane są napoje alkoholowe, liczbę kabin trzeba zwiększyć nawet o 50%. Konieczne jest także ustawienie ubikacji dla obsługi wydarzenia.

Wynajem toalet wydaje się jedynym sensownym sposobem zapewnienia potrzebnej liczby sanitariatów podczas plenerowego wydarzenia. Dodatkowo organizator może ustawić kabiny sanitarne, przenośne pisuary, które zmniejszą kolejki przy WC.

WC na działkę

Wybudowanie toalety na działce nie jest takie proste. Większość ogródków nie posiada podłączenia do kanalizacji. Jest to droga inwestycja, której mogą towarzyszyć protesty innych działkowców. Najprościej w takim miejscu postawić przenośną kabinę, wyposażoną w duży zbiornik niewymagający częstego opróżniania. Najlepiej zlecić także serwis, który pozwoli na bezpieczne i higieniczne korzystanie. Po sezonie klient rezygnuje z ubikacji, która jest usuwana z działki. Warto wspomnieć, że załatwianie swoich potrzeb bezpośrednio na terenie ogródka jest niedozwolone.

Mobilne ubikacje w wojsku

Od wielu lat, z powodzeniem wynajem toalet przenośnych stosowany jest przez wojsko. Szybki montaż i demontaż, mobilność, łatwość w utrzymaniu czystości sprawiają, że mundurowi chętnie korzystają z takiego rozwiązania. Jest to błyskawiczny sposób stworzenia bazy sanitarnej dla wielu osób, nawet w trudnym terenie.

Przenośna ubikacja w każdym miejscu

Tak naprawdę wszędzie, gdzie przebywają ludzie, powinny być ustawione toalety. Dostępność odpowiedniego zaplecza sanitarnego zwiększa atrakcyjność danego terenu i zmniejsza zanieczyszczenie odchodami. Przenośne toalety warto ustawić w miejscach, które licznie odwiedzają rodzice z dziećmi. Najmłodsi nie potrafią regulować swoich potrzeb. Ustawienie kabiny w pobliżu placu zabaw, parku, skweru, czy na plaży rozwiąże problem wielu osób.

Toalety przenośne

Przenośne toaletysą dobrym rozwiązaniem na terenie cmentarzy, które często znajdują się na przedmieściach, w dużej odległości od miejsca zamieszkania odwiedzających. Na szczęście wiele miast ustawia toalety przenośne w przestrzeni publicznej. Takie rozwiązanie można spotkać na plaży w Gdańsku, w Krakowie, na placu zabaw w Gliwicach.

Wyposażenie

Decydując się na wynajem toalety przenośnej, warto zapoznać się z ofertami co najmniej kilku firm. Bogaty wybór produktów może zaskoczyć niejedną osobę niezorientowaną w temacie. Na rynku dostępne są toalety przenośne, mobilne pisuary i kabiny sanitarne. Przenośne toalety najczęściej w standardzie posiadają:

 • systemy wentylacji,
 • pisuar,
 • zamek ”wolne/ zajęte”,
 • pojemnik na papier.
Wyposażenie toalety przenośnej

Za dodatkową opłatą dostępne są między innymi:

 • umywalka,
 • dozownik na mydło,
 • dozownik środka dezynfekującego,
 • pojemnik na ręcznik papierowy,
 • kosz na śmieci,
 • oświetlenie,
 • lustro,
 • system spłukujący,
 • muszla ustępowa ze stali szlachetnej.

Bez problemu można także wynająć toaletę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest ona większa, co ułatwia skorzystanie osobie mającej problemy z poruszaniem się, często też doposażona jest w poręcze i inne udogodnienia.

Cennik wynajmu toalet przenośnych

Ceny wynajmu toalet przenośnych wahają się od ok. 170 zł. do nawet 300 zł. Mowa jest o kosztach użytkowania przez 4 tygodnie z serwisem. Najtańsze są kabiny standardowe, najwięcej trzeba zapłacić za ubikacje doposażone m.in. w stalową umywalkę i lustro. Droższe są także toalety przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Prawidłowy serwis mobilnej toalety jest konieczny, ponieważ pozwala na bezpieczne i higieniczne korzystanie przez wiele osób. Profesjonalne firmy oferujące wynajmem toalet przenośnych zajmują się transportem, ustawieniem, serwisem i odbiorem.

Przenośne toalety

Toaletę mobilną można w bardzo łatwy sposób zamówić. Wiele firm oferuje wynajem online za pośrednictwem swoich stron internetowych. Liderem na rynku serwisu i wynajmu toalet przenośnych jest WC Serwis, firma działająca na terenie całej Polski. Przedstawiciele firmy dowożą, ustawiają, serwisują i demontują mobilne kabiny WC. Służą także fachową pomocą w doborze ilości i rodzaju sanitariatów.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny