Wkładka do szuflady mebli kuchennych

Wyposażenie mebli kuchennych - wkłady do szuflad

Nowoczesne meble kuchenne to szuflady o różnych rozmiarach. Mniejsze pomieszczą sztućce i produkty żywnościowe, większe ukryją talerze, podczas gdy głębsze będą doskonałym miejscem na garnki i drobny sprzęt AGD. Ciekawą alternatywą dla miłośników ekologii okażą się pojemniki na śmieci, które umożliwiają bezproblemową segregację odpadów. 

Odpowiednio zaprojektowane szafki kuchenne są gwarancją dobrze zagospodarowanych przestrzeni szuflad, które ułatwią utrzymanie porządku, zapewniając jednocześnie większy komfort podczas przygotowywania posiłków. Ich zaletą jest też łatwiejszy dostęp do produktów i akcesoriów znajdujących się wewnątrz szafek kuchennych.

Podstawą wyposażenia mebli kuchennych są wkłady do szuflad. Dostępne w różnych rozmiarach umożliwią przechowywanie łyżek, widelców, noży. Wkład z miękką wyściółką pozwoli na składowanie delikatnej zastawy stołowej, tacki z wgłębieniami będą idealne na szklane pojemniki na przyprawy, a uchwyt zakładany na reling szuflady sprawi, że miejsce w szufladzie znajdzie się również dla butelek. Oryginalne wkłady do szafek kuchennych dostępne są w ofercie szwedzkiej sieci Idea, polskiego producenta Black Red White czy austriackiej firmy Blum. Ciekawym pomysłem będzie też aranżacja szuflady według własnej inicjatywy, w której umieścić możemy, np. koszyczek z wikliny. Sprawdź także nasze inspiracje na meble kuchenne.

Wyposażenie mebli kuchennych - mata i akcesoria

Meble kuchenne w dobrej cenie

Ceny mebli kuchennych na wymiar mogą się różnić u różnych wykonawców nawet o 100%. Dlatego tak ważne jest porównanie ofert od różnych firm. Najłatwiej to zrobić korzystając z usługi Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wypełniasz prosty formularz i otrzymujesz kilka ciekawych ofert od firm z Twojej okolicy.

Sprawdź!

Szafki kuchenne będą bardziej funkcjonalne, jeśli znajdą się w niej specjalne maty. Ich zaletą jest ochrona przed zabrudzeniem i porysowaniem dna szafki. Mata antypoślizgowa zapobiegnie przesuwaniu się artykułów spożywczych i akcesoriów kuchennych podczas otwierania i zamykania szuflady. Jej wykorzystanie przyczyni się do utrzymania czystości we wnętrzu szafki. Ponadto, jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Do niezbędnych rzeczy każdej gospodyni domowej należą akcesoria kuchenne, w tym suszarka na naczynia, która doskonale sprawdzi się w szafce kuchennej umieszczonej nad zlewem. Suszaka ułatwia zmywanie oraz wykonywanie codziennych obowiązków. Wyposażenie mebli kuchennych to również ociekacz, czyli pojemnik, w którym możemy przechowywać świeżo umyte sztućce. Jeśli interesują cię ceny mebli kuchennych na wymiar, w tym artykule znajdziesz cennik po województwach.

Meble kuchenne w atrakcyjnych cenach - sprawdź

Relingi do mebli kuchennych

Niezbędne elementy nie muszą być przechowywane jedynie w szafkach kuchennych. Ciekawym rozwiązaniem jest zawieszenie relingów na ścianach nad blatem kuchennym, na których znajdą się przyprawy, przybory kuchenne czy też doniczki z ziołami.Nowoczesnym i funkcjonalnym akcentem będzie również półka narożna, która umożliwi zagospodarowanie wolnej przestrzeni znajdującej się między blatem kuchennym a górnymi szafkami.

Uzupełnieniem wyposażenia wnętrza będą wieszaki i haczyki, które możemy umieścić na ścianie oraz na frontach szafek. Będą doskonałym miejscem na rękawice i ściereczki kuchenne. Dzięki różnorodnej kolorystyce, z łatwością dopasujemy je do stylistyki oraz aranżacji, jaka dominuje w kuchni.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny