Z tego wpisu dowiesz się:

  • od czego zacząć wyposażanie sklepu odzieżowego,
  • jak oświetlić sklep odzieżowy,
  • co powinno znajdować się w nowoczesnym sklepie odzieżowym.

Wyposażenie sklepów odzieżowych — od czego zacząć?

Otwierając sklep z odzieżą, należy dokładnie zastanowić się, jaki typ produktów chcemy sprzedawać. To od tego w głównej mierze zależy, jakie wyposażenie powinno się w nim znajdować i jaka aranżacja będzie najbardziej przyciągająca dla klientów. Jeśli ten etap masz już za sobą, musisz ustalić, czy Twoim głównym klientem będą osoby młode, czy nieco starsze. Jest to niezbędny krok, który pozwoli stworzyć projekt dopasowany do najliczniejszej grupy klientów.

Gdy wiesz już, co chcesz sprzedawać, a także kto będzie odwiedzał Twój sklep, możesz zabrać się za projektowanie i wyposażanie sklepu. To, co na pewno powinno się w nim znaleźć to:

  • wieszaki na ubrania,
  • manekiny,
  • regały i półki towarowe,
  • ekspozycja wejściowa,
  • lada sklepowa,
  • stojaki na odzież.

Jeśli oferujesz szerszą gamę produktów, możesz wyposażyć swój sklep w gabloty i ekspozycje, pozwalające wyraźnie zaznaczyć najciekawsze towary dostępne w ofercie sklepu.

Wyposażenie sklepu odzieżowego - jak zacząć sprzedawać
Wyposażenie sklepu odzieżowego - jak zacząć sprzedawać

Jak wyposażyć sklep odzieżowy?

Dobrze zaprojektowany sklep z odzieżą, powinien wspierać sprzedaż i nie przeszkadzać klientowi podczas przeglądania asortymentu. Jego wnętrze nie może zbytnio odbiegać od znanych standardów oraz przyciągać uwagę w odwracający od odzieży sposób.

Meble do sklepu odzieżowego powinny wyglądać nowocześnie i elegancko, ale również wpasowywać się w wymagania konsumentów. Warto zatem określić, czy chcesz sprzedawać produkty osobom młodym, czy nieco starszym. W przypadku sklepu skupiającego się na nastolatkach najlepiej sprawdzi się nowoczesna aranżacja w żywych barwach, pobudzających emocje klientów. W sklepie z odzieżą dla dorosłych najlepiej wypada klasyczno-nowoczesny wystrój w neutralnych barwach jak biały i szary.

Niezależnie od typu sprzedawanej odzieży, na wyposażeniu sklepu odzieżowego musi znaleźć się stojący wieszak, który w porównaniu do klasycznego regału, jest o wiele bardziej mobilny i lekki. Na ścianach powinno się również znajdować sporo luster, tak aby klient mógł w niemal każdym miejscu sprawdzić, jak prezentuje się na nim wybrany płaszcz lub kurtka.

Wyposażenie sklepu odzieżowego - jak zacząć sprzedawać
Wyposażenie sklepu odzieżowego - jak zacząć sprzedawać

Nowoczesne wyposażenie wnętrza sklepu

Żeby stworzyć ciekawy wystrój wnętrza z nowoczesnym wyposażeniem, nie wystarczy jedynie kupić losowych elementów. Należy kierować się tu zdrowym poczuciem smaku, a także umiejętnie określać, co rzeczywiście przyda się w naszym sklepie.

Oprócz tego należy pamiętać o detalach, które dla wielu są o wiele ważniejsze od widocznych na pierwszy rzut oka elementach. Oświetlenie w sklepie odzieżowym powinno wspierać sprzedaż, a co za tym idzie, pokazywać klienta w jak najlepszym świetle. Do tego celu idealnie nadaje się oświetlenie szynowe (sprawdź na: https://www.smd-led.pl/oswietlenie-szynowe), umożliwiające zmianę kierunku padania światła, jak i położenie samych opraw oświetleniowych. Stosując nowoczesne oświetlenie szynowe, sprawisz, że cały sklep będzie odpowiednio oświetlony i bez problemu doświetlisz, to co dla Ciebie najważniejsze.

To samo tyczy się oświetlenia w przymierzalniach. Wystarczy tu zastosować jedną szynę, która umożliwi oświetlenie wielu kabin jednocześnie. Nie musisz się zatem martwić o przeciąganie wielu przewodów w celu instalacji oświetlenia.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny