Litewska marka Vostok Europe powstała w roku 2003. Celem przyświecającym jej stworzeniu była produkcja zegarków odznaczających się najwyższą jakością idącą w parze z nowoczesnym wzornictwem. Pierwsza z kolekcji Vostok Europe ujrzała światło dzienne zaledwie rok po powstaniu marki i – jak miało się to wkrótce okazać – niemalże z miejsca stała się ona prawdziwym hitem. Nic zatem dziwnego, że latem tego samego roku firma rozpoczęła – trwającą do dziś – ekspansję na rynek światowy.

Męski zegarek do zadań specjalnych

W roku 2009 marka Vostok Europe nawiązała współpracę ze szwajcarskim przedsiębiorstwem Mb-microtec, która zaowocowała stworzeniem zegarka Ekranoplan. Wspomniany model wyposażony został w innowacyjne oświetlenie za pomocą pałeczek trytu. Zastosowany system oświetlenia powstał w oparciu o izotop wodoru, gwarantujący nieprzerwaną emisję światła aż do 25 lat! Opisywane rozwiązanie zaimplementowano również w zegarkach z kolekcji VE Anchar. Co więcej, modele z tej serii wyróżniała także możliwość odczytu aktualnych danych na dużych głębokościach oraz wodoszczelność  w klasie aż 30 ATM.

Vostok  Europe -For Going to Extremes

Stworzenie linii VE Anchar sprawiło, że w roku 2011 oficjalne motto Vostok Europe brzmiało "For Going to Extremes" czyli w wolnym tłumaczeniu "Dążenie do ekstremum". Zaledwie 3 lata później – z okazji 10 lecia powstania  – marka zaprezentowała pierwszy na świecie zegarek z automatycznym mechanizmem chronometru NE88 z SII. Inspiracją do jego stworzenia był największy na świecie samolot AN-225 Mriya. We wspomniany model wyposażono m.in. podwodne jednostki rozbiórkowe, załogi okrętów podwodnych oraz pilotów myśliwców F-16.

Wytrzymałe i niezawodne zegarki męskie od Vostok Europe
Wytrzymałe i niezawodne zegarki męskie od Vostok Europe

VE - marka dla zwycięzców

Już od chwili powstania firma Vostok Europe silnie zaznaczała sportowy charakter swoich zegarków. W roku 2005 czasomierze marki obsadzono w roli oficjalnego narzędzia do pomiarów dokonywanych podczas wyścigu Murmańsk - Władywostok. W 2012 roku zegarek Vostok Europe z serii Anchar został przetestowany przez litewskiego zawodnika Gintautasa Igarisa podczas Rajdu Dakar, a w model Rocket Tritium wyposażeni zostali uczestnicy wyprawy do wnętrza Jaskini Krubera czyli drugiej najgłębszej jaskini na świecie. Nic zatem dziwnego, że w tym samym roku marka zdecydowała się na zmianę swojego motto ze wspomnianego "For Going to Extremes" na "VE are the champions" czyli "VE (skrót od Vostok Europe) jest zwycięzcą". Niejako na potwierdzenie słów obranej maksymy, 12 kwietnia 2013 roku firma wypuściła model Lunokhod za granicę stratosfery na wysokość 16680 metrów! Rezultat? Zegarek bez problemu przetrwał temperaturę -44 ° C, próżnię 88 mB i poziom promieniowania 1200 mkR / h.

Wytrzymałe i niezawodne zegarki męskie od Vostok Europe
Wytrzymałe i niezawodne zegarki męskie od Vostok Europe

Linie zegarków Vostok Europe

Bogate portfolio, prawdziwie męskich zegarków Vostok Europe (zobacz na zegarek.net) tworzą różnorodne serie. Wśród nich znajdziemy linie takie jak:

  • Vostok Europe Expedition – kolekcja stworzona z myślą o potrzebach miłośników wymagających ekspedycji. Jej cechą charakterystyczną jest wytrzymałość, tak potrzebna podczas surwiwalowych wypraw, wspinaczek czy wojskowych misji.
  • Vostok Europe Expedition North-Pole 1 – inspiracją do powstania serii była pierwsza na świecie, polarna stacja badawcza. Zegarki wchodzące w jej skład wyposażone zostały w skórzane paski oraz masywne koperty, które sprawdzą się zarówno w warunkach codziennych, jak i sportowych.
  • Vostok Europe Anchar – linia dedykowana potrzebom nurków. Zegarki Vostok Europe Anchar wyróżnia wodoszczelność na poziomie 30 ATM oraz trytowe podświetlenie.
  • Vostok Europe Limousine - kolekcja zainspirowana kultowym samochodem Gaz 14 produkowany wyłącznie dla wysokich urzędników w Związku Radzieckim. To wyjątkowe połączenie nienagannej elegancji i stylu z praktyczną funkcjonalnością.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny