Zabezpieczająca bramka na schody - rodzaje, ceny, opinie, polecane produkty

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci to priorytet każdego odpowiedzialnego rodzica. W domu na najmłodszych czeka wiele zagrożeń, z którymi trzeba się zmierzyć. Jednym z nich mogą okazać się schody. Na szczęście w ofertach sprzedaży znajdują się specjalne barierki ochronne. Poniżej omówimy ich rodzaje, opinie i ceny zakupu. Wyszczególnimy także listę polecanych produktów, które zbierają najlepsze opinie rodziców.

Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Zabezpieczająca bramka na schody - rodzaje, ceny, opinie, polecane produkty

Bezpieczna bramka na schody

Bramka zabezpieczająca z drewna lub metalu

Barierki ochronne są przeważnie stworzone z drewna lub trwałego metalu. Oba rozwiązania posiadają swoich zwolenników oraz przeciwników. Drewniana bramka zabezpieczająca stanowi skuteczną ochronę przed dziećmi. Może zawierać trzystopniowe zabezpieczenia, które uniemożliwiają przypadkowe otwarcie.

Warto także pamiętać, że drewno dobrze komponuje się w większości aranżacji. Można dopasować go do barwy schodów lub wyglądu futryny. Dzięki temu bramka na schody elegancko komponuje się w pomieszczeniach mieszkalnych.

Drugie popularne rozwiązanie to metalowa bramka zabezpieczająca (przeważnie rozporowa). Metal wykazuje dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, co stanowi skuteczną barierę ochronną przed dziećmi. Owe zabezpieczenie może znajdować się zarówno na górze, jak i dole schodów. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach wewnętrznych.

Materiałowa barierka na schody

Bramka na schody może też posiadać wypełnienie z materiału. Tak zwane rolety zabezpieczające świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie mamy miejsca na produkty z tradycyjnym uchyleniem skrzydła zabezpieczającego.

Barierki ochronne z materiału mogą okazać się dość odporne. Świetnie sprawdzą się dla dzieci raczkujących. Wiele modeli wymaga wiercenia otworów w ścianie lub futrynie, co stanowi jedną z ważniejszych przeszkód montażowych.

Wybierając tego typu produkty, warto zwrócić uwagę na sposób zabezpieczenia przed przypadkowym otwarciem. Dobrej jakości bramka na schody powinna posiadać przynajmniej dwa stopnie zabezpieczeń. Najlepsze opinie zbierają produkty z zabezpieczeniem trzystopniowym. A może zainteresuje cię także ten artykuł o schodach w salonie?

Bramka rozporowa czy materiałowe barierki ochronne?

Rozporowa barierka na schody zyskała popularność dzięki nieinwazyjnemu montażowi. Grupa tego typu produktów nadaje się do szybkiego demontażu, po którym nie pozostają ślady po wkrętach. Rozporowa barierka na schody może też posiadać wskaźniki prawidłowego zamontowania, co okaże się szczególnie przydatne dla rodziców z małym doświadczeniem monterskim.

Rozporowe produkty posiadają też tak zwane rozszerzenie bramki. Dzięki temu dopasujemy je do większości futryn i rozstawów ścian. Rozszerzenie bramki może posiadać zróżnicowane rozmiary, z pewnością warto zwrócić na to uwagę przed dokonaniem zakupu.

Wygodną w obsłudze alternatywą są materiałowe barierki ochronne. Zazwyczaj wykonuje się je z odpornego tworzywa sztucznego. Wbudowana roleta zwija się w jednym kierunku, a po rozwinięciu tworzy stałą przeszkodę dla dzieci.

Bramka zabezpieczająca z materiału może wymagać bardziej inwazyjnego montażu. Jednak podczas otwierania i zajmowania nie ogranicza przestrzeni użytkowej, co stanowi jej największy atut. Dobrej jakości barierki ochronne wyposaża się w wiele dodatkowych zabezpieczeń dla dzieci. Dodatkowo mamy do dyspozycji większe szerokości oraz zwiększoną wysokość zabezpieczenia. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach drewnianych.

Skuteczna bramka ochronna gwarancją bezpieczeństwa

Barierka na schody – po pierwsze jakość wykonania

Nie ulega wątpliwości, że zabezpieczenie przed dziećmi powinno być trwałe i niezawodne. Niestety nie wszystkie bramki spełnią wymagania bardziej wymagających rodziców. Najtańsze modele tworzy się z gorszej jakości materiałów, co przekłada się na mniejszą stabilność oraz trwałość. Tania bramka może też nie posiadać skutecznych zabezpieczeń, które ochroniłyby przed przypadkowym otwarciem.

Zabezpieczająca bramka na schody - rodzaje, ceny, opinie, polecane produkty

Dlatego warto wybierać sprawdzone bramki dla dzieci, wykonane przez znanych producentów i posiadające odpowiednie atesty. Dobrym przykładem będzie tu atest bezpieczeństwa GS czy europejska norma EN 1930:2000, BS 7972:2001.  Produkty rozporowe powinny też posiadać trwałe rozszerzenie bramki, umożliwiające dobre dopasowanie do naszej futryny czy ścian.

Zabezpieczenie przed dziećmi powinno też posiadać sprawdzone zabezpieczenia. Wiele firm wprowadza własne, opatentowane systemy zabezpieczeń przed przypadkowym otwarciem. Warto zwrócić na to uwagę, wybierając zabezpieczenia przed dziećmi. Sprawdź także ten artykuł o schodach spiralnych.

Polecane schody w najlepszych cenach

Przegląd popularnych produktów dla dzieci

W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele godnych uwagi produktów. Większość z nich sprawdzi się a naszych domach i dwukondygnacyjnych mieszkaniach. Poniżej wyszczególnimy przykładowe barierki ochronne, które posiadają przychylne opinie rodziców i są dostępne w atrakcyjnych przedziałach cenowych.

  • Bramka zabezpieczająca Geuther Nature – balustrada wykonana z drewna dębowego, przytwierdzana do ścian lub futryn przy pomocy kołków. Ciekawostką jest szeroki zakres regulacji szerokości, wynoszący od 67 do aż 107 cm. Wysokość 83 umożliwia zabezpieczenie przed dziećmi w różnym wieku. Cena zakupu to 270 zł.
  • Rozporowa bramka na schody Maxigate 73-92 – bramka rozporowa metalowa, z plastikowymi łącznikami. Nie wymaga wiercenia, a jej montaż jest dosyć prosty. Rozszerzenie bramki umożliwia montaż o rozpiętości 73-92 cm. Co ważne, produkt został pomalowany środkami nietoksycznymi i posiada dwie blokady zabezpieczeń. Ceny zakupu to 110 zł.
  • Bramka rozporowa Maxigate 133-142 – kolejny produkt z metalu i plastikowych łączników. Rozszerzenie bramki umożliwia montaż o rozpiętości 133 – 142 cm, jest to zatem jedna z najszerszych bramek rozporowych, dostępnych na rynku. Produkt kosztuje ok. 210 zł.
  • Barierki ochronne Lionelo Truus – produkt rozporowy, wykonany z drewna. Posiada podwójne zabezpieczenia i możliwość regulacji szerokości. Cena zakupu wynosi 140 zł.
  • Bramka ochronna Baby Dan Premier – barierka rozporowa o czarnym zabarwieniu, Wykonana z metalu i wyposażona w skuteczne, trzystopniowe zabezpieczenie przeciw przypadkowemu otwarciu. Dostępna za około 230 zł.
  • Balustrada Quick Close – produkt metalowy, rozporowy. Rozszerzenie bramki umożliwia montaż o rozpiętości 73 do 80 cm. Wysokość 78 cm zapewnia wydajną ochronę przed przejściem młodszych dzieci. Cena zakupu wynosi około 110 zł.
  • Balustrada zwijana Cartero – interesujący model z tekstylną roletą. Można go wykorzystać do zabezpieczania schodów do szerokości 120 cm. Roleta wykonana z dobrego gatunkowo materiału, rozciąga się na wysokość 80 cm. Dużym atutem omawianego modelu jest wskaźnik zablokowania rolety oraz wskaźnik prawidłowego montażu. Cena zakupu to około 240 zł.
  • Barierka zwijana Lionelo Tulia – kolejny produkt marki Lionelo, tym razem jest to bramka zwijana o szerokości do 140 cm. Posiada szereg przydatnych zabezpieczeń oraz trwała roletę o wysokości 93 cm. Cena zakupu modelu Lionelo Tulia wynosi około 195 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o dywanikach na schody?
Ceny balustrad zabezpieczających przed dziećmi

Model

Cena zakupu

Barierka zabezpieczająca Quick Close

110 zł/szt.

Rozporowa bramka na schody Maxigate 73-92

110 zł/szt.

Barierka zabezpieczająca LIonelo Truus

140 zł/szt.

Zwijane barierki ochronne Lionelo Tulia

195 zł/szt.

Bramka rozporowa Maxigate 133-142

210 zł/szt.

Bramka ochronna Baby Dan Premier

230 zł/szt.

Zwijana barierka na schody Caretero

240 zł/szt.

Bramka zabezpieczająca Geuther Nature

270 zł/szt.

Zaprezentowane powyżej ceny za barierki na schody stanowią wartości orientacyjne, wraz z podatkiem VAT.

Ocena: 4,6/5 (głosów 21)
, aktualizacja 30 września 2019
Komentarze
Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Gres na schody - rodzaje, ceny, zalety, wady, opinie, porady
Gres na schody - rodzaje, ceny, zalety, wady, opinie, porady
Stopnice drewniane - rodzaje drewna, opinie, ceny, porady
Stopnice drewniane - rodzaje drewna, opinie, ceny, porady
Schody metalowe - ceny, opinie, rodzaje, najlepsi producenci, porady
Schody metalowe - ceny, opinie, rodzaje, najlepsi producenci, porady
Nakładki na schody - rodzaje, ceny, opinie, porady przed zakupem
Nakładki na schody - rodzaje, ceny, opinie, porady przed zakupem
Barierka na schody dla dzieci - przegląd ofert, opinie, ceny, skuteczność
Barierka na schody dla dzieci - przegląd ofert, opinie, ceny, skuteczność
Schody kręcone spiralne - opinie, ceny, najlepsze materiały, porady
Schody kręcone spiralne - opinie, ceny, najlepsze materiały, porady
Schody zabiegowe - rodzaje, opinie, porady przy planowaniu i wykończeniu
Schody zabiegowe - rodzaje, opinie, porady przy planowaniu i wykończeniu
Nowoczesne schody - przegląd modnych rozwiązań, opinie, ceny, materiały
Nowoczesne schody - przegląd modnych rozwiązań, opinie, ceny, materiały
Schody w ofercie Castoramy - przegląd, ciekawe modele, ceny, opinie
Schody w ofercie Castoramy - przegląd, ciekawe modele, ceny, opinie
Schody systemowe modułowe – rodzaje, ceny, opinie, porady
Schody systemowe modułowe – rodzaje, ceny, opinie, porady
Płytki klinkierowe na schody zewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, porady
Płytki klinkierowe na schody zewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, porady
Schody jednobiegowe - zalety, wady, opinie, projekty, porady
Schody jednobiegowe - zalety, wady, opinie, projekty, porady
Schody żelbetowe - rodzaje, projekty, porady, wykonanie krok po kroku
Schody żelbetowe - rodzaje, projekty, porady, wykonanie krok po kroku
Schody dwubiegowe - zalety, wady, opinie, charakterystyka
Schody dwubiegowe - zalety, wady, opinie, charakterystyka
Szklane schody wewnętrzne - opinie, ceny, wymagania, porady
Szklane schody wewnętrzne - opinie, ceny, wymagania, porady
Chodniki na schody – rodzaje, ceny, opinie, co wybrać do domu?
Chodniki na schody – rodzaje, ceny, opinie, co wybrać do domu?
Schody tarasowe - rodzaje, ceny, opinie, polecane materiały
Schody tarasowe - rodzaje, ceny, opinie, polecane materiały
Schody nożycowe strychowe - rodzaje, ceny, opinie, rozmiary, producenci
Schody nożycowe strychowe - rodzaje, ceny, opinie, rozmiary, producenci
Schody kacze - rodzaje, ceny, opinie, charakterystyka, porady
Schody kacze - rodzaje, ceny, opinie, charakterystyka, porady
Podświetlane schody - pomysły, porady, inspiracje, rodzaje lamp
Podświetlane schody - pomysły, porady, inspiracje, rodzaje lamp
Schody marmurowe - rodzaje, ceny, opinie, charakterystyka, porady
Schody marmurowe - rodzaje, ceny, opinie, charakterystyka, porady
Schody w ofercie Leroy Merlin - rodzaje, ceny, ciekawe propozycje
Schody w ofercie Leroy Merlin - rodzaje, ceny, ciekawe propozycje
Schody wachlarzowe - opis, opinie, ceny, porady przy planowaniu
Schody wachlarzowe - opis, opinie, ceny, porady przy planowaniu
Schody policzkowe - opis, rodzaje, opinie, ceny, porady
Schody policzkowe - opis, rodzaje, opinie, ceny, porady
Wykładzina na schody - rodzaje, opinie, montaż krok po kroku
Wykładzina na schody - rodzaje, opinie, montaż krok po kroku
Schody półkowe - zalety, wady, opinie, cena, montaż krok po kroku
Schody półkowe - zalety, wady, opinie, cena, montaż krok po kroku

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij