Zacieraczka do betonu - co to jest i jej rodzaje

Zacieranie betonu przy pomocy pacy jest prostą czynnością, ale niestety wyjątkowo czasochłonną. Dodatkowo przy tak monotonnej pracy wielu uchybień. W ten sposób zacierana nawierzchnia nigdy nie będzie idealnie gładka. Jeżeli chcemy przyspieszyć proces obróbki betonowych powierzchni, a także mieć pewność, iż zostanie ona wykonana profesjonalnie, warto zdecydować się na zacieraczkę do betonu.

Zacieraczki do posadzek lub ścian betonowych jest przydatnym narzędziem, przy pomocy którego wygładza się powierzchnię betonu jeszcze przed jego całkowitym wyschnięciem. Oprócz tego, że idealnie wygładzą nawierzchnię betonową, mogą posłużyć również do konserwacji i zabezpieczania betonu. Ponieważ przy ich pomocy dochodzi do dokładniejszego wcierania środków impregnujących lub utwardzających. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o betonie.

Do wyboru mamy kilka rodzajów zacieraczek. Do nich zalicza się:

  • Zacieraczka mechaniczna profesjonalna - jest to zwykle zacieraczka do posadzek lub innych bardzo dużych powierzchni. Wyróżnia się zdecydowanie większą średnicą roboczą, wynoszącą już od 50 cm do nawet 1,2 m. Zacieraczka mechaniczna tego typu posiada możliwość regulacji łopatek. Często są one samojezdne, dlatego wymagają one jedynie nakierowanie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o chudym betonie?
  • Zacieraczki tynków - zacieraczki tynków są znacznie mniejszymi urządzeniami, służącymi do szlifowania np. tynków gipsowych. Tego typu urządzenia znajdują zastosowanie w warunkach domowych, kiedy chcemy samodzielnie przeprowadzić remont.

Ze względu na sposób zasilania, możemy wymienić:

  • Zacieraczki spalinowe
  • Zacieraczki elektryczne

Zacieraczka do betonu - sposób użytkowania

Zacieraczka mechaniczna jest dogodnym rozwiązaniem, który nie będzie wymagać od nas ręcznej pracy. Ponieważ są to urządzenia zwykle samojezdne, wystarczy że będziemy prowadzić je za wysuniętą rączkę i naprowadzać w wybranym kierunku. Za zacieranie betonu odpowiedzialne są łopatki poruszające się z prędkością obrotową na poziomie od 65 do 155 obr. min. Jest to bardzo dużo w porównaniu do ręcznej zacieraczki. Jeśli szukasz więcej informacji, przeczytaj także ten artykuł z poradami na temat wiercenia w betonie.

W przypadku zacieraczki tynków przyciskamy tarczę do wybranej powierzchni, a następnie przesuwamy narzędzie w odpowiednim kierunku. Jest to bardziej pracochłonne zadanie, jednak zacieraczki tynków doskonale sprawdzają się na niewielkich powierzchniach, a już w szczególności na ścianach i trudno dostępnych miejscach.

Zacieraczka do betonu to świetne rozwiązanie. Za jej pomocą można zatrzeć beton dużo, dużo szybciej, niż za pomocą gąbki ściernej czy pacy.
Zacieraczka do betonu - rodzaje, ceny, opinie, popularni producenci, użytkowanie krok po kroku

Zacieraczka do betonu - popularni producenci i przykładowe ceny

Decydując się na zakup zacieraczki do betonu, warto zainteresować się wyłącznie sprawdzonymi producentami. W ten sposób można zyskać pewność, że urządzenie będzie w pełni sprawne, wydajne, a także poradzi sobie w trudnych warunkach.

Do najpopularniejszych producentów zacieraczek zaliczają się:

  • Zacieraczka do posadzek Honda Dynamic 600 mm - cena 4674 zł
  • Zacieraczka do posadzek Honda 100 cm - cena 5412 zł
  • Zacieraczka do betonu Honda Tilt900 - cena 8118 zł
  • Zacieraczki spalinowe Honda 100 GX160 - cena 3999 zł
  • Zacieraczki spalinowe Whiteman 90 cm - używane - cena od 2800 zł
  • Zacieraczki spalinowe Whiteman 113 cm - używane - cena od 3700 zł
  • Zacieraczka mechaniczna Whiteman Bella - używane - cena od 2200 zł
  • Zacieraczka do betonu Whiteman - używane - cena od 1900 zł
  • Łata wibracyjna Honda GX25 ENAR 2,5 m - 3450 zł
  • Łata wibracyjna Chicago Pneumatic LBG 804 - 3200 zł
  • Łata wibracyjna RBA - 2849 zł
  • Łata wibracyjna do betonu 2 m - 1699 zł
  • Zacieraczka Dedra DED7767 - 705 zł
  • Zacieraczka tynkarska EPG 400 - 1534 zł

Koszty zacieraczek mechanicznych do posadzek są nawet kilkukrotnie wyższe w porównaniu do zacieraczek tynkarskich. Dlatego przymierzając się do zakupu urządzenia, należy dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki zakres prac chcemy wykonać. Nie zawsze zakup profesjonalnego urządzenia będzie dla nas opłacalne. Zawsze istnieje możliwość wynajęcia sprzętu budowlanego. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o narzędziach i maszynach budowlanych.

Beton architektoniczny - zobacz cenę!

Ceny wynajęcia zacieraczek do betonu, kształtują się w następujący sposób:

  • Zacieraczka spalinowa BTC 600 - 92,25 zł/doba, 461,25 zł/tydzień, 1660,50 zł/miesiąc
  • Zacieraczka elektryczna Kreber, Imer - 92,25 zł/doba, 461,25 zł/tydzień, 1660,50 zł/miesiąc
  • Zacieraczka spalinowa Whiteman 900 - 110,70 zł/doba, 553,50 zł/tydzień, 1992,60 zł/miesiąc
  • Zacieraczka spalinowa dwutalerzowa, Whiteman lub Barikell, 1200 mm - 344,40 zł/doba, 1722,00 zł/tydzień, 6199,20 zł/miesiąc

Ceny są proporcjonalnie niższe od cen zakupu urządzeń. Dlatego, jeżeli potrzebujemy zacieraczki na jeden lub kilka dni, lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie sprzętu. Należy tylko dowiedzieć się, czy w poszczególnej firmie nie będziemy zobowiązani do zapłacenia kaucji. Często także za dodatkowe części również doliczana jest osobna opłata. Zatem najlepiej będzie, jeżeli wszystko sobie przekalkujemy względem czasu i rodzaju planowanych prac. A może zainteresuje cię także artykuł o betonie wodoszczelnym?

ikona podziel się Przekaż dalej