Czym jest zadaszenie basenu?

Zatem masz już swój basen. Pływasz w nim, relaksujesz się, męczysz się pozytywnie i wypoczywasz na zmianę. Jest Twój, nikt Ci go nie zamknie, Ty decydujesz czy cieszysz się nim w spokojnej samotności czy otwierasz go dla innych. Jak widzisz na poniższym zdjęciu zadaszenie basenowe to konstrukcja, która całkiem dobrze uzupełnia Twój basen. Estetycznie wzbogaca też aranżację ogrodu, więc to gratka dla estetów. Ale zadaszenie basenu to też coś co ma bardzo praktyczne zalety. O nich więcej w kolejnym akapicie.

Zadaszenia basenowe, czyli rozwiązanie praktyczne i gotowe
Zadaszenia basenowe, czyli rozwiązanie praktyczne i gotowe

Jakie są zalety zadaszenia basenów?

Jest tego naprawdę sporo. Moglibyśmy je tylko wymienić i już spędziłbyś trochę czasu na ich czytaniu, ale warto je też omówić. Zaczynamy od tego co najważniejsze, szczególnie, jeśli masz rodzinę.

  • Bezpieczeństwo: mowa tu zarówno o dzieciach, czworonożnych zwierzakach czy również o osobach starszych. Zadaszenie basenu sprawia, że nie wpadnie do wody ktoś osłabiony, chory lub po prostu nieumiejący pływać. Proste. Tak. Błahe? W żadnych wypadku. O bezpieczeństwo trzeba dbać zawsze. Alternatywą jest oczywiście specjalny alarm w basenie informujący, że w wodzie znalazło się coś o ciężarze większym niż 4-5 kg. Zadaszenia basenowe mają też kolejną zaletę, czyli…
  • Estetyka i prywatność: Jak widać na zdjęciu wyżej, zadaszony basen to ładna konstrukcja, która komponuje się z uroczo urządzonym ogrodem, a kąpiel w takim basenie to też inne doświadczenie. Wyobraź to sobie. Adam i Ewa w rajskim ogrodzie. Ty i ukochana osoba w raju. Pięknie, prawda? A to wszystko bez wścibskich spojrzeń sąsiadów. Wolność, przyjemność i Twój własny przydomowy Eden.

  • Mniej wydatków na ogrzewanie wody: W poprzednim akapicie trochę się rozmarzyliśmy. Czas wrócić do konkretów, co tak często cenią panowie. Zaoszczędzisz na grzaniu wody, bo zadaszony basen dłużej trzyma temperaturę, również i w nocy, gdy ta zazwyczaj drastycznie spada i rano znów musisz grzać od nowa. Wygodne i praktyczne zarazem. Sprawa lepszego trzymania temperatury w zadaszonym basenie prowadzi do kolejnej zalety zadaszeń.
  • Dłuższy okres kąpielowy: Zazwyczaj w basenie kąpiesz się od czerwca, może od maja do końca sierpnia. Trochę dogrzejesz we wrześniu i jeszcze czasami się w basenie zanurzysz. Reszta miesięcy to „zimowy sen basenu” lub morsowanie, jeśli jesteś tego fanem/fanką. Natomiast zadaszenie basenowe realnie wydłuża ci sezon kąpielowy i popływasz również jesienią lub wczesną wiosną. Może i cały rok. Z basenu korzystasz też niezależnie od pogody – przecież i w lato zdarzają się pochmurne dni.
  • Mniej pracy przy czyszczeniu basenu, mniejsze zużycie basenowej chemii, łatwiejsze utrzymanie odpowiedniego pH w wodzie: To kolejne z praktycznych zalet, które pomagają oszczędzić przy trzymaniu basenu. Zarówno czas, jak i pieniądze. Zadaszenia basenów wpływają też na ich żywotność, w pozytywnym sensie rzecz jasna. Jak? Ograniczając czynniki zewnętrzne (promienie UV). Z kolei czystość przejawia się również tym, że do basenu nie dostaną się żadne liście, gałęzie, martwe owady, gryzonie czy inne niepożądane rzeczy, które potem trzeba z basenu wyciągać.

Z czego i po co robi zadaszenia basenu?

Zadaszenia basenów zazwyczaj konstruuje się z drewna, z aluminium lub z metalu. Warto też wspomnieć o bardzo nowoczesnym poliwęglanie. Niezależnie od tworzywa jest to zawsze dodatkowy luksus (wygoda o której wspominaliśmy) i prestiż (widząc taki basen, wiemy, że był droższy niż ten bez zadaszenia). Wiemy też po prostu, że zadaszenia produkuje się, abyś… ty się nie produkował. Im więcej przyjemności z basenu i mniej obowiązków płynących z jego posiadania tym lepiej. Sprawdź jak pomoże Ci z tym Superpools.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej