Kuchnia z Castoramy

Projektując kuchnię najlepiej kierować się zasadą praktyczności i układ zabudowy podzielić na kilka stref, tak aby przyniesione zakupy ze sklepu móc od razu schować do lodówki, a myjąc naczynia nie przechodzić na drugą część kuchni by je zostawić na ociekaczu. Nie inaczej sprawa wygląda z meblami. Kompletując zabudowę mamy do dyspozycji szereg rozwiązań – począwszy od standardowych szafek wiszących po duże szafy, idealne do przechowywania żywności, po szafki narożne czy wyciągi blatowe. Każde z tych rozwiązań sprawia, że wykorzystujemy 100 % wolnej przestrzeni w kuchni.

Moda na duże szafy wzięła się od sposobu zabudowywania lodówek, kuchenek mikrofalowych czy piekarników. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, ponieważ żywność będzie skumulowana w jednym miejscu. Na półkach ustawimy nie tylko produkty sypie, jak kawa, herbata czy mąka, ale także wszelkie przyprawy czy zapasy w słoikach. Szafa może pełnić także rolę magazynu, w którym zmieścimy mniejsze urządzenia gospodarstwa domowego, jak mikser, blender, gofrownica czy parowar.

Głębokie szafki narożne często posiadają funkcjonalne kosze, które po otwarciu drzwiczek, wyjeżdżają – ukazując nam całą zawartość szafki. Dzięki temu szybko odnajdziemy poszukiwaną rzecz, jak i zapewnimy sonie porządek. Kosze cargo to także znakomity sposób na przechowywanie pokrywek czy patelni.

Szuflady warto wyposażyć w wyprofilowane podstawki, w których pochowamy sztućce czy kuchenne utensylia. Dzięki przegrodom – nie będziemy mieli problemów ze zlokalizowaniem trzepaczki czy noża do chleba, tak jak ma to miejsce w otwartej szufladzie, gdzie wszystkie przedmioty leżą luzem. Problem walających się po szufladach pustych reklamówek i woreczków rozwiąże koszyk, który możemy zamontować od wewnętrznej strony na szafki na drzwiczkach.

Segregacja śmieci staje się łatwiejsza, gdy posiadamy praktyczny kosz na odpady z 3 oddzielnymi miejscami na papier, szkło i plastik. W tym celu sprawdzi się okrągły kosz lub mniejsze komory, które będą powiązane z   dużą, praktyczną szufladą.

Relingi kuchenne to elementy, dzięki którym najczęściej używane przedmioty będziemy mieli zawsze pod ręką. Proste relingi sprawdzą się na ręczniczki kuchenne, ściereczki czy zestaw rękawic do chwytania gorących garnków. Relingi w formie półeczek wykorzystamy do przechowywania przypraw, a te z metalowymi pojemnikami posłużą jako miejsce na chochle czy łyżki. Wśród wiszących relingów zwróćmy uwagę także na te przystosowane do zawieszenia donic z ziołami. Takie rozwiązanie pozwoli na więcej wolnego miejsca na blacie roboczym.

Więcej akcesoriów kuchennych znajdziesz pod tym adresem


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 70,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny