Laser genius

Jednym z parametrów Parametrem, którym często kierują się przyszli użytkownicy jest cena. Zanim podejmie się decyzję o zakupie należy dobrze to przemyśleć. Czym zatem kierować się podczas zakupu maszyny do zakładu produkcyjnego?

Cena

Jest to jeden z głównych czynników, którym kierują się kupujący -w końcu wprowadzenie oszczędności do zakładu zawsze jest kuszące. Czy jednak w wypadku takiej inwestycji jest to opłacalne?  Decydując się na zakup maszyny używanej narażamy się na większe ryzyko – pojawiające się usterki wewnątrz maszyny nie są widoczne na pierwszy rzut oka i bardzo trudno je zlokalizować. Dopiero w czasie użytkowania maszyny mogą się pojawić, jednak wówczas może być już za późno. Zamiast zaoszczędzić napotykamy na kolejne koszty. Inwestując natomiast w nową maszynę mamy pewność, że wybierając urządzenie sprawdzonego producenta posłuży nam latami. Otrzymujemy bowiem gwarancję, która zapewnia odpowiednie wsparcie czy serwis w razie pojawienia się awarii.

Platino

Źródło: https://laserfiber.tech/maszyny-laserowe-2d/platino-fiber/

Odpowiednie atesty i certyfikaty

Użytkowanie maszyn w zakładach produkcyjnych określają szczegółowe normy i rozporządzenia. Do obrotu mogą zostać dopuszczone tylko te, które posiadają odpowiednie oznaczenia. Jednym z nich jest Conformité Européenne. CE jest deklaracją producenta oznaczającą, że maszyna spełnia wymogi dyrektyw Unii Europejskiej zwanych „Nowym Podejściem”.  Jest to zatem informacja dla użytkownika, że dany produkt jest zgodny ze standardami UE i jednocześnie jest odpowiednio sprawdzony. Taki certyfikat daje użytkownikowi gwarancję jakości urządzenia. Jeśli maszyna posiada certyfikat, natomiast nie spełnia odpowiednich wymagań oznacza to, że mamy do czynienia z oszustwem. Należy zgłosić to do odpowiednich organów, które następnie pociągną sprzedawcę do odpowiedzialności prawnej. Aby uniknąć powyższej sytuacji warto zakupić maszynę u sprawdzonego i wiarygodnego producenta, który tym samym zagwarantuje bezproblemową transakcję zakupu. – Odpowiednie oznaczenia maszyny nie tylko dopuszczają ją do użytku w danym zakładzie produkcyjnym, ale co kluczowe gwarantują wysoką jakość pracy. Niecertyfikowane produkty mogą narazić użytkownika na dodatkowe koszty względem potencjalnych awarii i usterek, ale i spowodować zagrożenia dla zdrowia i życia operatorów i osób znajdujących się w pobliżu – komentuje Adam Szwejkowski, specjalista wycinarek laserowych w Prima Power Central Europe.

Wygląd  maszyny

Jest to na pewno podstawowy czynnik, którym kupujący nie powinien się kierować! Mianowicie nie ma on żadnego przełożenia na zakres czy jakość obrabianych materiałów. Maszyna powinna zostać wykonana z solidnych materiałów i w prawidłowy sposób wykonywać swoją pracę. Istotne jest natomiast to, w jakim stopniu będzie odpowiadała na nasze potrzeby. Kwestia wyglądu jest z pewnością najmniej kluczowa. 

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 66,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny