Żaluzje drewniane – czy warto?

Jakie są zalety drewnianych żaluzji?

Niezależnie od tego, czy posiadasz okna małe, średnie czy też nieco większe, na każdym z nich żaluzje drewniane będą prezentować się naprawdę doskonale. Dzięki żaluzjom tego typu pozbędziesz się nie tylko wpadającego do wybranych pokojów słońca, ale też unikniesz nadmiernego nagrzewania się poszczególnych pomieszczeń. Wszystko to dzięki specjalnym powłokom żaluzji, które potrafią doskonale odbijać uporczywe światło słoneczne!

Drewniane żaluzje wykonuje się ze specjalnego, niezwykle wytrzymałego drewna azjatyckiego. Dzięki niemu można więc nie tylko poradzić sobie ze słońcem, ale również nadać mieszkaniu wyjątkowego klimatu! Żaluzje drewniane wyposaża się w samohamujący mechanizm, dzięki czemu łatwiej jest operować roletami. Taki mechanizm chowany jest w maskującej listwie, więc nie rzuca się on w oczy. Dodatkowo, można taką żaluzję łatwo utrzymać w czystości. Dzięki zwykłej ściereczce albo odkurzaczowi usuniesz z żaluzji dosłownie każde zabrudzenie – o tym jednak opowiemy nieco później. Eleganckie żaluzje drewniane znajdziesz chociażby tutaj: https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane.html.

Żaluzje Drewniane - luksusowe osłony okienne
Żaluzje Drewniane - luksusowe osłony okienne

Czy drewniane żaluzje pasują do każdego domu?

Oczywiście, że tak! Za ich pomocą możesz zatrzymać temperaturę, jaka utrzymywana jest w danym pomieszczeniu. W dodatku, szeroka gama kolorów pozwoli dopasować drewniane żaluzje do pokoju, w jakim zamierzasz je zamontować. Żaluzje dobierzesz także nie tylko pod dane pomieszczenie, ale również pod stolarkę okienną! Drewniane żaluzje można wykonywać do 240 cm szerokości, co pozwala na montaż urządzenia na naprawdę szerokich oknach! Z powodzeniem zamocujesz je nie tylko do ściany, ale też do sufitu. Aby nimi sterować, korzysta się ze specjalnych sznurków – zatem, żaden domownik nie powinien mieć z nimi większego problemu.

Dlaczego drewniane żaluzje pasują do każdego domu? Otóż, ozdobią one wnętrza nie tylko awangardowe i eleganckie, ale też klasyczne, w stylu eko lub loftowym. Precyzyjne i dość uniwersalne wykonanie rolet z drewna pozwala na dopasowanie ich do większości wnętrz mieszkalnych – a to znacznie ułatwia aranżację pomieszczeń. Martwisz się, czy takie żaluzje na pewno będą pasowały na okno w domu? Otóż, wystarczy zamówić je wyprodukowane pod wymiar! To sprawi, że drewniane żaluzje zawsze będą dopasowane idealnie.

Żaluzje Drewniane - luksusowe osłony okienne
Żaluzje Drewniane - luksusowe osłony okienne

Drewniane żaluzje w mieszkaniu

Żaluzje drewniane – co jeszcze powinieneś o nich wiedzieć?

Tradycyjne żaluzje potrafią falować, kiedy np. otworzy się okno. Jednak, drewniana wersja posiada możliwość zamontowania żaluzji na tzw. prowadzenie boczne (wyposażenie opcjonalne) – dzięki niemu, żaluzja będzie blisko szyby nawet wtedy, kiedy będziesz uchylać okno lub wietrzyć mieszkanie! To zapobiegnie z kolei swobodnemu „lataniu” żaluzji, chroniąc jednocześnie przed ich obijaniem się o szybę. Lamele nie będą falować czy też odstawać od okna – zawsze wyglądając estetycznie i elegancko. Poza tym, możesz również zamontować je:

  • na ramie okiennej (montaż bezinwazyjny) – wówczas nie będzie trzeba wiercić żadnych otworów
  • do ściany lub do sufitu (montaż inwazyjny) – bezpośrednio do wybranej części
  • we wnęce okiennej (montaż inwazyjny)

Warto też wiedzieć, że żaluzjami można sterować nie tylko ręcznie (przy pomocy sznurków), ale również automatycznie (przy pomocy pilota) bądź za pomocą aplikacji do smartfona! Wystarczy jedynie zainstalować ją u siebie w telefonie, podłączyć aplikację z siecią Wi-Fi i… korzystać do woli! Drewniane żaluzje możesz kupić tutaj: https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-50mm.html.

Żaluzje Drewniane - luksusowe osłony okienne
Żaluzje Drewniane - luksusowe osłony okienne

Jak dbać o żaluzje drewniane?

Najlepiej będzie czyścić je na sucho – za pomocą ściereczki np. z mikrofibry. Jeżeli jednak żaluzje z drewna będą mocno zanieczyszczone, trzeba będzie użyć zwilżonej ściereczki – ale możliwe miękkiej. Kiedy już użyjesz taką ściereczkę i nawilżysz nią żaluzje, koniecznie wytrzyj je później do sucha! Nie używaj jednak do czyszczenia:

- ostrych szczoteczek,
- gąbek typu druciak,
- drapiących ścierek, jakie mogłyby zarysować powierzchnię żaluzji.

Nie zapominaj również, że pod żadnym pozorem nie wolno wkładać takich żaluzji do wody! Nie stosuj też na nie preparatów chemicznych, ponieważ w ten sposób możesz przypadkowo uszkodzić powłokę z drewna. Pamiętaj, że drewno jest materiałem, jaki nigdy nie wychodzi z mody – zatem, warto będzie o nie dbać. Uniwersalny i elegancki dodatek, jakim są żaluzje drewniane, sprawdzą się w zupełnie każdym wnętrzu i posłużą jeszcze przez wiele kolejnych lat – o ile będziesz o nie odpowiednio dbał i pielęgnował je w prawidłowy sposób.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny