Żaluzje drewniane - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady

Żaluzje drewniane wewnętrzne, podobnie jak rolety drewniane, to bardzo elegancki, ekskluzywny oraz praktyczny i funkcjonalny sposób na osłonę okien przed słońcem czy oczami sąsiadów i przechodniów. Obok żaluzji aluminiowych należą do najczęściej wybieranych rozwiązań do przyciemniania i zasłaniania okien. Poznamy zastosowanie i rodzaje żaluzji drewnianych, opinie na ich temat, ile kosztują żaluzje drewniane, cennik najlepszych producentów, a także cenne porady przedzakupowe i użytkowe.

Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Żaluzje drewniane - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady

Żaluzje drewniane - najważniejsze informacje

Żaluzje drewniane należą - obok żaluzji aluminiowych - do najpopularniejszych rozwiązań w zakresie zasłaniania i przyciemniania okien. Podobnie jak rolety drewniane są one bardzo estetyczne i uchodzą wręcz za ekskluzywne rozwiązanie aranżacyjne. Drewniane żaluzje okienne nadają pomieszczeniom, w którym są stosowane przytulnego i ciepłego wyglądu. Drewniane żaluzje poziome są stylowe i bez problemu komponują się z drewnianymi meblami i innymi elementami wystroju pomieszczeń. Wewnętrzne żaluzje drewniane to doskonałe rozwiązanie do pokojów dziennych, takich jak na przykład salon, sprawdzą się tam na przykład jako żaluzje okienne do okien balkonowych. Wewnętrzne żaluzje okienne z drewna mają również świetne opinie jako rolety do kuchni, łazienki, sypialni czy pokoju dziecięcego.

Żaluzje drewniane oraz rolety drewniane mają także praktyczne stosowanie i świetne opinie jako jedne z najlepszych żaluzji okiennych, jeśli chodzi o ochronę przed silnym światłem słonecznym i nagrzewaniem się pomieszczeń. Należy pamiętać o tym, iż drewno jest materiałem, które znacznie wolniej się nagrzewa niż różnego rodzaju tkaniny czy aluminium, dlatego mają one pod tym względem znacznie lepsze opinie od żaluzji aluminiowych. Żaluzje drewniane, podobnie jak żaluzje bambusowe są narażone na osiadanie na nich kurzu, jednak są one łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu w czystości. Wystarczy je regularnie przecierać szmatką. Jednak powinniśmy to robić regularnie, gdyż w przypadku, gdy na lamelach osadza się kurz przez dłuższy czas i połączy się to z obecnością wody, wilgoci, może to skutkować tym, że kurz połączony z wodą doprowadzą do trwałych, szczególnie podatne na to są białe żaluzje z drewna. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Akcesoria do żaluzji - sprawdź!

Drewniane żaluzje poziome są bardzo łatwe w montażu i mogą być mocowane zarówno metodami inwazyjnymi, jak i bezinwazyjnymi, obydwie te metody są proste i nie wymagają użycia dodatkowych specjalistycznych narzędzi, a każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o budownictwie czy majsterkowaniu jest w stanie zamontować drewniane żaluzje poziome własnoręcznie. Wyróżnia się kilka rodzajów tych żaluzji, przede wszystkim ze względu na grubość lamela, która może osiągać 25 mm lub 50 mm. Spotykać można także drewniane żaluzje dzień noc. Lamele, czyli poszczególne elementy zasłaniające światło w żaluzjach z drewna są zazwyczaj lakierowane oraz impregnowane. Żaluzje drewniane mogą być także malowane na różne kolory od ciemnych, eleganckich, przez jaskrawe po białe żaluzje z drewna. Daje to mnóstwo możliwości aranżacyjnych i sprawia, że drewniane żaluzje dopasować można do każdego pomieszczenia.

Żaluzje drewniane - rodzaje

Żaluzje drewniane z lamelem o szerokości 25 mm

Podstawowym podziałem żaluzji drewnianych jest podział ze względu na grubość lamela, czyli poszczególnych listewek chroniących przed światłem słonecznym i wścibskimi oczami przechodniów czy sąsiadów. Do najpopularniejszych grubości lamela należy 25 mm. Takie żaluzje drewniane nadają się do zawieszenia na ścianie, na suficie, a także na ramie okna. Mają one także możliwość, aby poprowadzić boczną żyłkę w prowadnicy, która znacząco ułatwia utrzymanie takiej żaluzji bezpośrednio przy szybie okna, nawet, gdy okno jest uchylone. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami na temat zakupu rolet?

Żaluzje drewniane z lamelem o szerokości 50 mm

Inną popularną szerokością lameli w żaluzjach drewnianych jest 50 mm. Tego rodzaju żaluzje są znacznie bardziej masywne i cięższe od tych posiadających lamele 25 mm i w związku z tym nie powinny być montowane bezpośrednio do okna. Powinno się je montować do ściany lub do sufitu.

Żaluzje drewniane - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady

Drewniane żaluzje dzień noc - rolety okienne

Kolejnym rodzajem żaluzji drewnianych są żaluzje dzień noc, a właściwie rolety dzień noc. Choć są roletami to wiele osób nazywa je żaluzjami ze względu na to, że mają bardzo podobne zastosowanie i właściwości do żaluzji. Ich najważniejszą cechą jest to, że regulacja dopływy światła przy ich użyciu polega na możliwości regulacji listewek tak, by na siebie nachodziły lub by się mijały.

Żaluzje drewniane - wiodący producenci, cennik

Żaluzje drewniane mają różne ceny, a ich cennik, czyli to, ile kosztują żaluzje, zależy przede wszystkim od wymiarów takich żaluzji oraz od tego, jakiego są rodzaju. Żaluzje drewniane dostępne są w sklepach specjalistycznych lub internetowych producentów, a także w wielkopowierzchniowych marketach budowlanych. Bardzo wysokiej jakości żaluzje to żaluzje drewniane w Castoramie oraz żaluzje drewniane Ikea. Ale bardzo dobre żaluzje z drewna to nie tylko żaluzje drewniane Ikea czy w innych marketach budowlanych, gdyż wiodący producent żaluzji drewnianych to między innymi Vertex. Inny uznany producent żaluzji drewnianych to Domosystem. Poniżej przedstawiamy ceny i przykłady, ile kosztują żaluzje drewniane:

 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 100x130 cm - 50 mm to cena 156,72 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 160x175 cm - 50 mm to wydatek 319,12 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 90x240 cm - 50 mm to koszt 237,52 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 70x130 cm - 50 mm kosztuje 110,32 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 140x130 cm - 50 mm wiąże się z wydatkiem 217,52 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 130x175 cm - 50 mm to cena 260,72 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 65x240 cm - 50 mm to wydatek 173,52 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 85x240 cm - 50 mm to koszt 224,72 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 110x175 cm - 50 mm kosztuje 221,52 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 150x130 cm - 50 mm wiąże się z wydatkiem 231,92 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 65x130 cm - 50 mm to cena 103,92 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 160x240 cm - 50 mm to koszt 417,52 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 120x240 cm - 50 mm to wydatek 315,12 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 160x130 cm - 50 mm kosztuje 247,12 zł
 • Żaluzje Drewniane Żaluzja na Okno o wymiarach 240x240 cm - 50 mm to cena 623,92 zł

Żaluzje drewniane to obok żaluzji aluminiowych najczęściej wybierane współcześnie rozwiązanie do zaciemniania i zasłaniania okien. Ze względu na właściwości drewna oraz na wysokie walory estetyczne żaluzje drewniane są bardzo dobrym rozwiązaniem aranżacyjnym i sprawdzają się zarówno w salonie, w pokoju dziecięcym, w sypialni czy w kuchni. Grubość poszczególnych listewek może wynosić 25 mm lub 50 mm i to determinuje rodzaj montażu żaluzji drewnianych oraz ich wykorzystanie aranżacyjne. Można je zakupić zarówno w internetowych i stacjonarnych sklepach producentów, jak i w wielkopowierzchniowych marketach budowlanych. Możne je kupić także na wymiar. Żaluzja drewniana na wymiar znajdzie zastosowanie w każdym oknie. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem żaluzji i rolet.

Ocena: 4,5/5 (głosów 13)
, aktualizacja 20 czerwca 2019
Zobacz więcej artykułów na temat:
żaluzje okienne drewno w domu wystrój wnętrz
Komentarze
Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Żaluzje i rolety pionowe - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady
Żaluzje i rolety pionowe - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady
Żaluzje antywłamaniowe - klasy, ceny, opinie, skuteczność, porady
Żaluzje antywłamaniowe - klasy, ceny, opinie, skuteczność, porady
Żaluzje zewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, klasy, porady zakupowe
Żaluzje zewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, klasy, porady zakupowe
Żaluzje meblowe - rodzaje, ceny, opinie, porady przy zakupie
Żaluzje meblowe - rodzaje, ceny, opinie, porady przy zakupie
Żaluzje drewniane w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele
Żaluzje drewniane w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele
Żaluzje bambusowe - opinie, ceny, porady zakupowe i aranżacyjne
Żaluzje bambusowe - opinie, ceny, porady zakupowe i aranżacyjne
Żaluzje drewniane Ikea - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele
Żaluzje drewniane Ikea - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele
Żaluzje pionowe - rodzaje, ceny, opinie, materiały, producenci
Żaluzje pionowe - rodzaje, ceny, opinie, materiały, producenci
Żaluzje aluminiowe wewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Żaluzje aluminiowe wewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Żaluzje okienne - rodzaje, opinie, ceny, polecane modele i producenci
Żaluzje okienne - rodzaje, opinie, ceny, polecane modele i producenci
Żaluzje rzymskie (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, polecane wzory i materiały
Żaluzje rzymskie (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, polecane wzory i materiały
Żaluzje plisowane (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Żaluzje plisowane (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Żaluzje dzień noc - rodzaje, ceny, opinie, materiały, wiodący producenci
Żaluzje dzień noc - rodzaje, ceny, opinie, materiały, wiodący producenci
Rolety dzień noc - rodzaje, opinie, ceny, porady przed zakupem
Rolety dzień noc - rodzaje, opinie, ceny, porady przed zakupem
Rolety plisowane okienne - opis, opinie, ceny, porady użytkowe
Rolety plisowane okienne - opis, opinie, ceny, porady użytkowe
Rolety bambusowe - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Rolety bambusowe - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Rolety wewnętrzne - 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem
Rolety wewnętrzne - 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem
Żaluzje i rolety dzień noc - cena, rodzaje, na co zwrócić uwagę?
Żaluzje i rolety dzień noc - cena, rodzaje, na co zwrócić uwagę?
Cennik żaluzji i rolet 2019 - zewnętrznych i wewnętrznych - przegląd cen w dużych miastach
Cennik żaluzji i rolet 2019 - zewnętrznych i wewnętrznych - przegląd cen w dużych miastach
Rolety rzymskie - rodzaje, ceny, popularnie producenci, najlepsze wzory
Rolety rzymskie - rodzaje, ceny, popularnie producenci, najlepsze wzory
Rolety rzymskie - klucz do metamorfozy wnętrza
Rolety rzymskie - klucz do metamorfozy wnętrza
Rolety dzień noc – co w nich tak urzeka?
Rolety dzień noc – co w nich tak urzeka?

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij