Żaluzje dzień noc - a właściwie rolety dzień noc

Żaluzje dzień noc to często stosowana, jednak nie do końca poprawna nazwa rolet dzień noc. Rolety dzień noc nazywane są także roletami duo. Największą zaletą ich zaletą i funkcjonalnością jest to, że można z ich zastosowaniem kontrolować ilość światła wpadającą przez okna. To także bardzo eleganckie rozwiązanie, które ma bardzo dobre opinie. Od strony technicznej to unowocześniona wersja rolet poziomych. Podobnie jak one wykonywane są z dwóch różnych warstw tkaniny czy innego materiału. Mogą one na siebie nachodzić lub się mijać i w ten sposób wpuszczać odrobinę światła słonecznego. Żaluzje rolety dzień noc występują wyłącznie jako rolety wewnętrzne.

Rolety żaluzje dzień noc skonstruowane są z pasów transparentnych oraz z pasów zaciemniających.  Aby móc regulować poziom wpuszczenia promieni słonecznych, przesuwa się dowolnie dwie warstwy tkanin względem siebie. Poza możliwością regulacji względem siebie poszczególnych pasów, mamy także możliwość regulacji wysokości rolety, gdyż można ją opuszczać lub podnosić. Dzięki takiej kombinacji możemy okno przyciemniać całkowicie, częściowo w zależności od upodobania lub zostawić całkowicie odsłonięte. Podobne zastosowanie mają także rolety rzymskie,noszące także nazwę żaluzji rzymskich. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Rolety - żaluzje dzień noc - zastosowanie, zalety i wady

Rolety żaluzje dzień noc mają szerokie zastosowanie oraz zarówno swoje wady, jak i zalety. Są one zdecydowanie bardzo łatwe w montażu. Dzięki swojej konstrukcji mogą być montowane na różne sposoby, jako wolnowiszące i z prowadnicami. Można za ich pomocą swobodnie i skutecznie regulować dopływ promieni światła słonecznego do mieszkania. Daje to możliwości nie tylko do regulacji na potrzeby dnia i nocy dopływu światła - lecz sprawdza się również w przypadku, gdy chcemy przyciemnić pomieszczenia w celu korzystania z telewizora, czy też komputera.

Kolejną zaletą, jaką mają żaluzje - rolety dzień noc jest ich wysoka estetyka. Mogą być wykonane z różnych eleganckich i trwałych materiałów. Wykonywane są także na wymiar, a szeroka paleta kolorów od ciemnych, przez jaskrawe, po szare i białe sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pełna kolorystyka, którą dopasować można bez trudu do każdego wystroju wnętrza. Obok żaluzji dzień noc rolet materiałowych, można odnaleźć także rolety dzień noc - żaluzje drewniane i rolety dzień noc - żaluzje aluminiowe.

Rolety - żaluzje dzień noc są co prawda bardzo estetyczne z zewnątrz, jednak wewnętrzna strona rolet może być już znacznie mniej estetyczna. Kolejną wadą, jaką wymieniają użytkownicy rolet dzień noc, jest brak możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczeń przy ich użyciu. Ich konstrukcja ze względu na to, że posiadają one dwie warstwy materiału, które muszą się względem siebie poruszać, nie mogą przylegać idealnie do szyby, a co za tym idzie zapewnić całkowitego zaciemnienia. Możliwy jest tylko ich montaż wewnętrzny, nie ma możliwości założenia ich po zewnętrznej stronie okna. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami na temat zakupu rolet?

Rolety - żaluzje dzień noc - rodzaje

Rolety - żaluzje dzień noc wolnowiszące

Żaluzje - rolety dzień noc wolnowiszące to optymalne rozwiązanie do dużych okien. Mają one bardzo dużą zaletę, poprzez to, że zwisają one dzięki swojemu ciężarowi. Dzięki temu, że zwisają swobodnie, na im powierzchni nie tworzą się jakiekolwiek dodatkowe pofałdowania, a ich powierzchnia pozostaje gładka. Są one zazwyczaj wykonywane na wymiar, co powala na ich dobre dopasowanie do dużych okien. To również bardzo dobre rolety w przypadku, gdy okna mają nietypową listwę przyszybową i w związku z tym nie można przy do nich zamocować innych rodzajów żaluzji dzień noc. Montowane są wewnętrznie nad wnęką mieszczącą się nad oknem lub przy suficie. Chociaż są dość ciężkie przy podnoszeniu Mogą one także występować w wersji na wyposażeniu z półkasetą.

Polecane modele rolet - zobacz ceny!

Rolety - żaluzje dzień noc z prowadnicami w kasecie

Innym popularnym rodzajem rolet żaluzji dzień noc są rolety z prowadnicami. Prowadnice powodują, że materiał utrzymuje się zawsze w idealnym pionie. Tego typu rolety - żaluzje dzień noc są łatwe w montażu oraz demontażu., gdyż nie wymagają stosowania żadnych dodatkowych specjalistycznych narzędzi i nie ingeruje się w strukturę budowę ramy okiennej. Żaluzje, w których zastosowania prowadnice umożliwiają utrzymanie się tkaniny w jednej płaszczyźnie, co jest bardzo eleganckie. Kaseta do chowania żaluzji może być wykonana z aluminium lub PCV. Rolety - żaluzje dzień noc z prowadnicami w kasecie montuje się na specjalnych bezinwazyjnych haczykach lub przykleja na dwustronnej taśmie klejącej. Kaseta ma za zadanie chronić materiał rolety.

Rolety - żaluzje dzień noc mini

Rolety - żaluzje dzień noc mini charakteryzują się montażem bezinwazyjnym przy użyciu specjalnych haczyków lub taśmy klejącej dwustronnej. Dzięki temu można je bardzo szybko zamontować i są bezinwazyjnie. Mogą być także zaopatrzone w żyłkowe prowadnice, dzięki temu materiał przylega do szyby z dużą dokładnością. To także rozwiązanie bardzo estetyczne, które umożliwia bardzo ciekawe zaaranżowanie wnętrza, gdyż dostępne są w różnych kolorach i wykonane z różnych materiałach. Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

Żaluzje dzień noc lub rolety dzień noc oraz opinie na ich temat i cena żaluzji dzień noc oraz ich wady i zalety
Żaluzje dzień noc - rodzaje, ceny, opinie, materiały, wiodący producenci

Żaluzje - rolety dzień noc - materiały i estetyka wykonania

Rolety żaluzje dzień noc mogą być wykonane z różnych rodzajów materiałów. Popularne są żaluzje dzień noc z tkanin. Oprócz rolet materiałowych spotyka się także żaluzje drewniane oraz żaluzje aluminiowe. Wybór materiału zależy od upodobań i aranżacji wnętrza. Bez względu na to, z jakiego materiału są wykonana rolety dzień noc, dostępne są w różnych kolorach, od kolorów typowych, ciemnych, przez jaskrawe, aż po szare czy białe.

Rolety - żaluzje dzień noc - najlepsi producenci i cennik

Najlepsze opinie na rynku żaluzji dzień noc ma producent Vertex. Inny uznany producent, który ma bardzo dobre opinie to Roletix. Ceny żaluzji dzień noc zależą od kilku czynników, takich jak powierzchnia, wymiary okna, materiał z jakiego zostały wykonane. Ceny żaluzji dzień noc wytwarzanych na wymiar zależy przede wszystkim od wielkości okna, na którym ma być zawieszona. Poniżej przedstawiamy przykładowy cennik, jak można najtaniej zakupić różne rodzaje rolet żaluzji dzień noc:

 • Roleta dzień noc bezinwazyjna o wymiarach 52x140 cm z napinaczem to wydatek 44,10 zł
 • Roleta dzień noc bezinwazyjna o wymiarach 36x140 cm z napinaczem to koszt 30,60 zł
 • Roleta dzień noc bezinwazyjna o wymiarach 73x215 cm z napinaczem kosztuje 119,00 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 68x140 cm z prowadnicami wiąże się z wydatkiem 64,60 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 73x140 cm z prowadnicami i napinaczem to cena 69,00 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 56x150 cm kolory szare, białe wiąże się z wydatkiem 53,00 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 80 cm z prowadnicami i listwą roleta w kasecie to cena 96,00 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 68x150 cm z napinaczem 15 kolorów to wydatek 67,30 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 38x140 cm z prowadnicami wiąże się z wydatkiem 74,00 zł
 • Roleta dzień noc bezinwazyjna mini o wymiarach 57x150 cm z żyłką na okno to cena 51,87 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 80x140 cm z prowadnicami i napinaczem kosztuje 76,00 zł

Żaluzje, a właściwie rolety dzień noc to bardzo popularne i estetyczne rozwiązanie na przyciemnianie, zasłanianie okien. Dostępnych jest kilka rodzajów i materiałów wykończenia takich rolet, możemy oprócz rolet materiałowych wybrać żaluzje drewniane lub żaluzje aluminiowe. Dostępne są rolety - żaluzje wolnowiszące, z prowadnicami w kasecie lub mini. Charakteryzują się dużą estetyką zewnętrzną i łatwością w montażu. Zamiast rolet dzień noc można wybrać rolety rzymskie, które noszą popularną nazwę żaluzji rzymskich. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem żaluzji i rolet.

 • Roleta dzień noc bezinwazyjna o wymiarach 73x140 cm z napinaczem to cena 69,35 zł
 • Roleta dzień noc bezinwazyjna o wymiarach 44x140 cm z napinaczem to koszt 37,40 zł
 • Roleta dzień noc bezinwazyjna o wymiarach 58x140 cm z napinaczem kosztuje 55,10 zł
 • Roleta dzień noc bezinwazyjna o wymiarach 66x140 cm z napinaczem to cena 62,70 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 38x150 cm z napinaczem 15 kolorów to wydatek 38,52 zł
 • Roleta dzień noc w kasecie o wymiarach 70 cm z prowadnicami i listwą to koszt 89,00 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 42x140 cm z prowadnicami wiąże się z wydatkiem 37,90 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 44x140 cm z prowadnicami i napinaczem to koszt 37,00 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 36x140 cm z prowadnicami i napinaczem kosztuje 30,00 zł
 • Roleta dzień noc bezinwazyjna z żyłką na okno o wymiarach 60x150 cm to cena 54,60 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 42x150 cm z napinaczem 15 kolorów to koszt 43,76 zł
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny