Żaluzje i rolety dzień noc - cena, rodzaje, na co zwrócić uwagę?

Rolety dzień noc są jednym z popularniejszych rodzajów rolet i żaluzji, które zakładamy na naszych oknach. Jest to dość specyficzna grupa wyróżniająca się konkretnymi cechami, dlatego wielu specjalistów uważa, że tego typu żaluzje dzień noc albo się pokocha, albo znienawidzi. Na pewno jest to powód, żeby przyjrzeć im się z bliska.

Jeśli interesuje cię remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Rolety dzien noc na oknie

Rolety dzień noc - definicja i co warto wiedzieć

Żaluzje dzień noc - co to jest?

Rolety dzień noc nazywane również roletami duo, starają łączyć się w sobie pewną funkcjonalność wraz z zachowaniem wysokiej estetyki. Ich główną cechą jest możliwość kontrolowania ilości światła, jaką chcemy wpuścić do pomieszczenia. Są one unowocześnioną wersją rolet poziomych. Tak jak one, wykonane są z dwóch warstw tkanin lub innego materiału, które mogą wzajemnie nachodząc na siebie lub mijając, przepuszczać konkretną dawkę promieni słonecznych. Montowane są wyłącznie jako rolety wewnętrzne, a nie rolety zewnętrzne. A może zainteresują cię także rolety rzymskie?

Rolety dzień noc - zastosowanie

Żaluzje dzień noc składają się z pasów transparentnych oraz zaciemniających. Przesuwając dowolnie dwie warstwy tkanin, będziemy mogli regulować poziom przepuszczania promieni słonecznych. Oprócz regulacji pozycji pasów względem siebie, mamy również wpływ na wysokość rolety. Bez najmniejszego trudu możemy ją podciągać lub opuszczać. W ten sposób okno będzie całkowicie odsłonięte, zaciemnione w stu procentach lub zaciemnione w wybranym stopniu.

Rolety dzień noc - zalety i wady

Żaluzje dzień noc wyróżniają się mocnymi i słabszymi stronami. Po przyjrzeniu się wszystkim cechom stwierdzimy, że zalet jest zdecydowanie więcej. Chociaż niektóre wady stanąć na przeszkodzie, by te specyficzne rolety ostatecznie przypadły do gustu.

Wśród zalet rolet dzień noc wymienia się:

 • Łatwość montażu oraz demontażu tego typu rolet okiennych - rolety dzień noc ze względu na swoją konstrukcję mogą być montowane przynajmniej na trzy różne sposoby. Wśród nich wymienia się rolety dzień noc wolnowiszące, które sprawdzą się w przypadku dużych okien. Same rolety zwisają dzięki swojemu ciężarowi, nie przyczyniając się do powstawania jakichkolwiek fałd. Innym rodzajem żaluzji są rolety z prowadnicami, dzięki którym również materiał utrzymuje się w idealnym pionie. Montaż oraz demontaż często nie wymaga zastosowania żadnych dodatkowych narzędzi, dzięki czemu nie ingerujemy w budowę ramy okiennej.
 • Możliwość regulacji promieni słonecznych - pasy transparentne oraz zaciemniające pozwalają na dowolne wyregulowanie poziomu światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko w porze dnia oraz nocy. Często chcemy skorzystać z zaciemnienia podczas oglądania telewizji bądź korzystania z komputera.
 • Wysoka estetyka - żaluzje dzień noc wyróżniają się wysoką estetyką. Wykonane są one z eleganckich i trwałych materiałów, łatwych do utrzymania w czystości. Szeroka paleta kolorów i wzorów pozwala na dopasowanie takich rolet, które idealnie wkomponują się w wystrój wnętrza.

Wśród wad rolet dzień noc wymienia się:

Żaluzje i rolety dzień noc - cena, rodzaje, na co zwrócić uwagę? 2

 • Niska estetyka zewnętrznej strony rolet - niektórym osobom przeszkadzają pasy charakterystyczne dla tego typu rolet, które są widoczne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jest to jednak element, który raczej podlega subiektywnej ocenie.
 • Brak stuprocentowego zaciemnienia pomieszczenia  - rzeczywiście rolety dzień noc ze względu na swoją konstrukcję, nie są w stanie zapewnić całkowitego zaciemnienia. Dwie warstwy materiału, które muszą się poruszać względem siebie, nie pozwalają na idealne przyleganie do szyby. W związku z tym promienie słoneczne mogą przedostawać pomiędzy szczelinami. Jeżeli będzie zależeć nam na całkowitym przyciemnieniu pomieszczenia, wtedy powinniśmy zdecydować się na tradycyjne rolety zaciemniające.
 • Montaż tylko wewnętrzny - rolety typu dzień noc nie występują jako rolety zewnętrzne. Można je montować wyłącznie wewnątrz pomieszczeń.

Rolety dzień noc - rodzaje

Rolety dzień noc - podział ze względu na montaż

Żaluzje dzień noc ze względu na sposób montażu dzielą się na trzy typy:

 • Rolety wolnowiszące - rolety tego typu wykonywane są na wymiar, ze względu na idealne dopasowanie do okien w dużych oraz nietypowych rozmiarach. Montuje się je przy suficie lub nad wnęką znajdującą się nad oknem. Chociaż są dość ciężkie przy podnoszeniu, wyróżniają się wysokim poziomem estetyki oraz interesującym wyglądem. Rolety wolnowiszące można zastosować również w przypadku okiennic, przy których montuje się je do nietypowej listwy przyszybowej. Z tego względu nie jest możliwe swobodne przymocowanie innych typów żaluzji. Rolety wolnowiszące dostępne są również w wersji z półkasetą na wyposażeniu.
 • Rolety mini - roleta mini dzień noc wyróżnia się bezinwazyjnym montażem przy pomocy specjalnych haczyków lub dwustronnej taśmy klejącej. W ten sposób można je szybko zamontować oraz zdemontować, nie martwiąc się o obecność listwy przyszybowej. Decydując się na rolety z prowadnicami żyłkowymi, tkanina będzie przylegać do szyby z jeszcze z większą dokładnością. Rolety mini również wyróżniają się eleganckim wyglądem, który można z powodzeniem dopasować do aranżacji wnętrz. Roleta mini dzień noc bezinwazyjna to wybór wart roważenia.
 • Rolety w kasecie - są to żaluzje pionowe z prowadnicami. To właśnie dzięki nim tkanina utrzymuje się w jednej płaszczyźnie, tworząc elegancką dekorację mieszkania. W przypadku rolety w kasecie, w odróżnieniu od rolet bez kasety, tkanina jest schowana w tym elemencie, najczęściej wykonanym z aluminium lub pcv. Ponadto montaż rolety w kasecie nie wymaga zastosowania żadnych dodatkowych sprzętów. Wystarczy zawiesić ją na bezinwazyjnych haczykach, bądź przykleić na dwustronnej taśmie klejącej. Kaseta, która jest głównym detalem wyróżniającym rolety dzień noc, chroni materiał przed zakurzeniem.

Rolety dzień noc - podział ze względu na efekt zaciemnienia

Niezależnie od tego, czy zastosujemy rolety bez kasety czy umieszczone w kasecie, nigdy nie zagwarantują nam takiego zaciemnienia, jak specjalnie w tym celu zaprojektowane rolety zaciemniające. Istnieją jednak typy rolet dzień noc, pozwalające na maksymalny poziom zaciemnienia pomieszczenia. Jednym z takich rodzajów są rolety mini z prowadnicami żyłkowymi. W sytuacji, kiedy będzie nam zależeć na maksymalnym ograniczeniu wpadających promieni słonecznych, warto zdecydować się na rolety zaciemniające.

Podział rolet dzień noc ze względu na wygląd i estetykę

Sprawdź ceny najpopularniejszych rolet

Należy pamiętać, że rolety dzień noc składają się z dwóch rodzajów pasów: zaciemniających oraz transparentnych. Jednak to nie stoi na przeszkodzie, by wyróżniały się one również wysokimi walorami estetycznymi. Zatem rolety tego typu dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Ponadto z powodzeniem możemy skorzystać z rolet na wymiar, które będą dopasowane zarówno do małych oraz dużych okien. Jeżeli posiadasz przeszklenia w swoim domu na całą ścianę lub okna balkonowe, to takie rolety dzień noc lub żaluzje pionowe wykonane specjalnie na wymiar, będą doskonałym rozwiązaniem.

Wszystkie rolety typu dzień i noc, nie występują jako rolety zewnętrzne. Dlatego od zewnętrznej strony okna widnieją takie same wzory jak wewnątrz pomieszczenia.

Żaluzje i rolety dzień noc - cena, rodzaje, na co zwrócić uwagę? 3

Cennik i podsumowanie

Żaluzje dzień noc - cennik

Przykładowy cennik żaluzji dzień noc przedstawia się w następujący sposób:

 • Roleta dzień noc o wymiarach 670x1265 mm w kasecie z prowadnicami z pcv - 120 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 670x1265 mm w kasecie z prowadnicami z aluminium - 145 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 670x1265 mm bez kasety, wraz z montażem na ramie okna przy pomocy specjalnych zaczepów - 152 zł
 • Roleta dzień noc o wymiarach 670x 1265 mm bez kasety, wraz z montażem do okna przy pomocy specjalnych wkrętów - 145 zł
 • Roleta dzień noc bez kasety o wymiarach 670x1265 mm bez kasety wolnowisząca, wraz z montażem przy pomocy kołków rozporowych przytwierdzanych do ściany bądź sufitu - 145 zł
 • Roleta dzień noc z kasetą o wymiarach 944x2030 mm, z prowadnicami aluminiowymi -  249 zł
 • Roleta dzień noc bez kasety, mini o wymiarach 944x2030 mm, wraz z montażem w ramie okna, przy pomocy zaczepów - 255 zł
 • Roleta dzień noc bez kasety, mini o wymiarach 944x2030 mm, wraz z montażem do ramy okna, przy pomocy wkrętów - 239 zł
 • Roleta dzień noc bez kasety, wolnowisząca o wymiarach 944x2030 mm, wraz z montażem do ściany lub sufitu przy pomocy kołków rozporowych - 249 zł
 • Roleta dzień noc w kasecie z aluminiowymi prowadnicami, o wymiarach 1500x2030 mm - 361 zł
 • Roleta dzień noc, bez kasety, mini o wymiarach 1500x2030 mm, wraz z montażem do ramy okna, przy pomocy zaczepów - 350 zł
 • Roleta dzień noc, bez kasety mini, o wymiarach 1500x2030 mm, wraz z montażem do ramy okna, przy pomocy wkrętów - 361 zł
 • Roleta dzień noc, bez kasety, mini, o wymiarach 1500x2030 mm, wraz z montażem do ściany lub sufitu przy pomocy kołków rozporowych - 361 zł
 • Roleta mini dzień noc, Karnix, w kasecie, typ Alpine w kolorze szarym - 78 zł
 • Decodesign Roleta okienna dzień noc o wymiarach 380x1400 mm, w kolorze jasnoszarym - 40 zł
 • Roleta dzień noc, bezinwazyjna, o wymiarach 600x1200 mm, w kolorze białym - 18 zł
 • Karawe Roleta okienna dzień noc, o wymiarach 950x1500 mm, w kolorze szarym - 131 zł
 • Roleta okienna dzień noc bezinwacyjna, gotowa do montażu, o wymiarach 400x1000 mm - 17 zł
 • Lazur mini roleta okienna dzień noc, o wymiarach 400x1500 mm, w kolorze szarym z poświatą - 67 zł
 • Lazur mini roleta okienna dzień noc, o wymiarach 780x2150 mm, w kolorze białej perły - 130 zł
 • Lazur mini roleta okienna dzień noc, o wymiarach 1220x1500 mm, w kolorze egzotycznej pomarańczy - 152 zł
 • Roleta dzień noc producenta Karnix, wolnowisząca, we wzory Wave silvery - 97 zł
 • Lazur mini roleta okienna dzień noc, o wymiarach 930x1500 mm, w kolorze czarnego diamentu - 115 zł

Powyższy cennik ma charakter orientacyjny. Ceny są uzależnione od rodzaju rolety, jej wymiarów, a także producenta. Najczęściej w sprzedaży dostępne są rolety na wymiar. Można jednak znaleźć żaluzje dopasowane do typowych okien, dzięki czemu są one dostępne „od ręki”. Sam cennik rolet dzień noc jest dość atrakcyjny. Sprawdź także dokładny cennik żaluzji i rolet innego rodzaju.

Żaluzje dzień noc - podsumowanie

Wybrane promocje na szafy

Żaluzje o potocznej nazwie dzień i noc to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort oraz możliwość kontrolowania ilości światła naturalnego wpadającego do pomieszczenia. Montaż rolety nie sprawia żadnych trudności, dlatego może ona być w każdej zamontowana oraz zdemontowana. Jedynym minusem jest to, że nie są to typowe rolety zaciemniające. Czyli nie gwarantują 100% zaciemnienia pomieszczenia.

Ich zaletą jest to, że są wyjątkowo eleganckie, przez co mogą posłużyć również jako oryginalna dekoracja do każdego domu. Niestety nie występują jako rolety zewnętrzne, dlatego możliwy jest tylko montaż po wewnętrznej stronie okna.

Najciekawsze promocje w internecie - sprawdź ceny!

Ocena: 4,8/5 (głosów 14)
, aktualizacja 28 czerwca 2019
Zobacz cenniki usług powiązanych z tym artykułem
Komentarze (1)
 • 20 grudnia 2018 01:12 - ~Kasia napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Jak ktoś szuka sprawdzonej firmy to polecam Roltex z Wrocławia - mają moim zdaniem najlepsze rolety.

Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Napędy i silniki do rolet wewnętrznych i zewnętrznych - rodzaje, opinie, ceny
Napędy i silniki do rolet wewnętrznych i zewnętrznych - rodzaje, opinie, ceny
Rolety termoizolacyjne do okien - rodzaje, ceny, opinie, porady
Rolety termoizolacyjne do okien - rodzaje, ceny, opinie, porady
Rolety Duo - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady praktyczne
Rolety Duo - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady praktyczne
Rolety wolnowiszące - rodzaje, ceny, opinie, materiały, porady
Rolety wolnowiszące - rodzaje, ceny, opinie, materiały, porady
Rolety Witkowski – przegląd oferty, ceny, opinie, montaż
Rolety Witkowski – przegląd oferty, ceny, opinie, montaż
Zwijacze do rolet – rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe
Zwijacze do rolet – rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe
Rolety Fakro – przegląd oferty, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety Fakro – przegląd oferty, opinie, ceny, porady zakupowe
Prowadnice do rolet – rodzaje, zastosowanie, ceny, producenci, porady
Prowadnice do rolet – rodzaje, zastosowanie, ceny, producenci, porady
Rolety w OBI – przegląd oferty, ceny, opinie, porady zakupowe
Rolety w OBI – przegląd oferty, ceny, opinie, porady zakupowe
Rolety materiałowe – rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety materiałowe – rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety harmonijkowe plisowane – rodzaje, opinie, ceny, popularne wzory
Rolety harmonijkowe plisowane – rodzaje, opinie, ceny, popularne wzory
Rolety w kasecie z prowadzeniem – opinie, ceny, polecane sklepy
Rolety w kasecie z prowadzeniem – opinie, ceny, polecane sklepy
Żaluzje i rolety pionowe - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady
Żaluzje i rolety pionowe - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady
Rolety do łazienki – rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady
Rolety do łazienki – rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady
Żaluzje antywłamaniowe - klasy, ceny, opinie, skuteczność, porady
Żaluzje antywłamaniowe - klasy, ceny, opinie, skuteczność, porady
Żaluzje zewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, klasy, porady zakupowe
Żaluzje zewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, klasy, porady zakupowe
Żaluzje drewniane w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele
Żaluzje drewniane w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele
Żaluzje bambusowe - opinie, ceny, porady zakupowe i aranżacyjne
Żaluzje bambusowe - opinie, ceny, porady zakupowe i aranżacyjne
Żaluzje drewniane Ikea - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele
Żaluzje drewniane Ikea - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele
Żaluzje pionowe - rodzaje, ceny, opinie, materiały, producenci
Żaluzje pionowe - rodzaje, ceny, opinie, materiały, producenci
Żaluzje aluminiowe wewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Żaluzje aluminiowe wewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Żaluzje okienne - rodzaje, opinie, ceny, polecane modele i producenci
Żaluzje okienne - rodzaje, opinie, ceny, polecane modele i producenci
Żaluzje wewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Żaluzje wewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Rolety zaciemniające - rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety zaciemniające - rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety w Leroy Merlin - przegląd oferty, opinie, ceny, wybrane modele
Rolety w Leroy Merlin - przegląd oferty, opinie, ceny, wybrane modele
Rolety Jysk - przegląd oferty, opinie, ceny, popularne produkty
Rolety Jysk - przegląd oferty, opinie, ceny, popularne produkty
Żaluzje plisowane (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Żaluzje plisowane (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Żaluzje dzień noc - rodzaje, ceny, opinie, materiały, wiodący producenci
Żaluzje dzień noc - rodzaje, ceny, opinie, materiały, wiodący producenci
Żaluzje drewniane - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady
Żaluzje drewniane - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady
Montaż rolet: o tym warto pamiętać
Montaż rolet: o tym warto pamiętać
Okno w kuchni - jak udekorować okno kuchenne? Sprawdzone pomysły!
Okno w kuchni - jak udekorować okno kuchenne? Sprawdzone pomysły!
Rolety wewnętrzne - 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem
Rolety wewnętrzne - 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem
Zewnętrzne żaluzje fasadowe - cena, najpopularniejsze rodzaje, porady
Zewnętrzne żaluzje fasadowe - cena, najpopularniejsze rodzaje, porady
Rolety zewnętrzne - cena , rodzaje, dodatkowe sterowanie i inne ciekawostki
Rolety zewnętrzne - cena , rodzaje, dodatkowe sterowanie i inne ciekawostki
Jak uszyć roletę rzymską? Poradnik krok po kroku
Jak uszyć roletę rzymską? Poradnik krok po kroku
Rolety do okien dachowych - rodzaje, cena, porady dla wybierających
Rolety do okien dachowych - rodzaje, cena, porady dla wybierających
Cennik żaluzji i rolet 2019 - zewnętrznych i wewnętrznych - przegląd cen w dużych miastach
Cennik żaluzji i rolet 2019 - zewnętrznych i wewnętrznych - przegląd cen w dużych miastach
Jaki kolor rolet wewnętrznych?
Jaki kolor rolet wewnętrznych?
Rolety rzymskie - rodzaje, ceny, popularnie producenci, najlepsze wzory
Rolety rzymskie - rodzaje, ceny, popularnie producenci, najlepsze wzory
Rolety rzymskie - klucz do metamorfozy wnętrza
Rolety rzymskie - klucz do metamorfozy wnętrza
Rolety dzień noc – co w nich tak urzeka?
Rolety dzień noc – co w nich tak urzeka?
Rodzaje rolet okiennych - opinie, rodzaje, ceny, porady
Rodzaje rolet okiennych - opinie, rodzaje, ceny, porady

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij