Żaluzje plisowane (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci

Żaluzje plisowane, których poprawna nazwa to rolety plisowane, są bardzo praktycznym rozwiązaniem. To rolety okienne, które sprawdzają się bardzo dobrze między innymi w przypadku okien dachowych. Przedstawiamy rodzaje żaluzji - rolet plisowanych, ich właściwości, zastosowanie, opinie na ich temat, a także najlepszych producentów i ceny.

Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Żaluzje plisowane (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci

Żaluzje plisowane - właściwie rolety plisowane

Żaluzje plisowane to popularna, choć błędna w technicznym ujęciu nazwa rolet plisowanych. Inne nazwy, z którymi można się spotkać to plisy oraz rolety harmonijkowe i nie do końca poprawnie żaluzje harmonijkowe. Rolety - żaluzje plisowane działają w ten sposób, że przemieszczają się w kierunku góra - dół. Daje to możliwość regulowania dopływu światła słonecznego do pomieszczeń., gdyż w zależności od potrzeb lub upodobania możemy nimi zasłonić dowolny fragment okna. Są one nowoczesnym i bardzo eleganckim odpowiednikiem zazdrostek. Plisy to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w przypadku okien do poddaszy. Żaluzje, rolety harmonijkowe mogą być montowane na różne sposoby, funkcjonować na różne sposoby i być wykonane z różnych materiałów.

Przy zwijaniu składają się w harmonijkę, stąd nazwa żaluzje harmonijkowe czy rolety harmonijkowe. Dostępne są takie rolety jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Mogą być wolnowiszące bez prowadnic i kasaty, a także z kasetą i prowadnicami. Plisy można montować metodą inwazyjną oraz bezinwazyjną. Montowane inwazyjnie wymagają wywiercenia w ramie okiennej otworów o głębokości do 1,2 cm, jeżeli więc szyba znajduje się płycej w ramie stosuje się specjalne nakładki. Dzięki temu, że tak montowane żaluzje - rolety plisowane trzymają się Mocno okien, można bez problemu otwierać okno na oścież. W przypadku plis montowanych metodą bezinwazyjną korzysta się ze specjalnych haczyków do montażu, które mniej solidnie trzymają się ramy okna, w związku z czym trzeba uważać przy ich szerokim otwieraniu. Obie metody montażu są szybkie i łatwe. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Przy korzystaniu z ty rolet okiennych powinniśmy pamiętać, aby nie pozostawiać ich na długi czas rozwiniętych, gdyż materiały, tkanin, z których są wykonywane pozostając przez długi czas w pozycji wyprostowanej mogą się odkształcać, sprawiać problemy przy ich zwijaniu i po prostu brzydko wyglądać. Osoby, które chcą na swoich oknach zastosować rolety okienne, powinny także przemyśleć zakup takich rozwiązań, jak rolety dzień noc, czyli inaczej żaluzje dzień noc. Rolety dzień noc to alternatywa dla rolet plisowanych, a wśród nich możemy wybierać między innymi spośród żaluzji aluminiowych lub wybrać żaluzje drewniane.

Żaluzje - rolety plisowane - rodzaje

Rolety - żaluzje plisowane wolnowiszące

Wewnętrzne plisowane rolety - żaluzje harmonijkowe można zakupić między innymi w wersji wolnowiszącej. Takie rolety okienne sprawdzają się przede wszystkim w przypadku przeszkleń o bardzo dużych powierzchniach, na przykład przy oknach tarasowych, balkonowych. Nie są one zaopatrzone w prowadnice, a materiał swobodnie zwisa pod swoim ciężarem. Mogą być wykonane na specjalne zamówienie na wymiar. Są one montowane w ten sposób, że belka mocowana jest na górze na stałe, a plisa porusza się góra - dół. W przypadku tych rolet - żaluzji plisowanych zawsze pozostaje odstęp pomiędzy szybą a roletą, a w związku z tym mamy do czynienia z prześwitem.

Rolety - żaluzje plisowane z prowadnicami w kasecie

Rolety - żaluzje plisowane mogą także występować ze specjalnymi prowadnicami oraz kasetami. Elementy te wykonywane są zazwyczaj z PCV lub z aluminium. Kaseta służy do tego, aby znajdowała się w nich roleta po zwinięciu, złożeniu i nie osiadał na niej kurz, natomiast w prowadnicy znajdują się skrajne elementy harmonijkowego materiału, co sprawia, że nie pozostają odstępy i prześwity. Dzięki tym praktycznym rozwiązaniom zastosowanym w roletach plisowanych z prowadnicą i kasetą sprawdzają się one doskonale do okien dachowych i wśród tych użytkowników mają świetne opinie. Rolety tego typu zawsze wymagają montażu inwazyjnego. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami na temat zakupu rolet?

Akcesoria do żaluzji - sprawdź!

Rolety - żaluzje plisowane jednofunkcyjne i dwufunkcyjne

Kolejnym rodzajami żaluzji - rolet plisowanych są rolety jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Rolety plisowane jednofunkcyjne składają się zawsze do góry i pozostawiają możliwość odsłonięcia wybranego fragmentu okna po jego stronie dolnej. Natomiast rolety plisowane dwufunkcyjne otwierają się zarówno do góry, jak i do dołu. To rozwiązanie bardziej nowatorskie, a także bardziej funkcjonalne i cechuje się dużą elegancją.

Żaluzje plisowane (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci

Rolety - żaluzje plisowane - materiały, kolory, estetyka wykonania

Żaluzje - rolety plisowane to rozwiązanie bardzo eleganckie i wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, tkanin. Spotykamy więc tkaniny naturalne oraz tkaniny sztuczne, dzianiny, a popularne są także włókna bambusowe. Rolety - żaluzje plisowane są łatwe w utrzymaniu czystości, można je swobodnie prać ręcznie. Materiały na plisy mogą mieć różną kolorystykę, wzory oraz stopień zaciemnienia. Wybór jest bardzo duży.

Żaluzje - rolety plisowane - wiodący producenci, ceny

Wiodący producenci żaluzji - rolet plisowanych to takie uznane firmy jak Rolety Vegas, Pliseo, Benesol, Vertex, czy Plisso. Mają one doskonałe opinie. Poniżej przykładowe, poglądowe ceny rolet - żaluzji plisowanych harmonijkowych:

 • IKEA SCHOTTIS Plisowana roleta panelowa o wymiarach 90x190 cm to cena 15,99 zł
 • Plisa okienna, żaluzja plisowana o wymiarach 50cm x 100cm wiąże się z wydatkiem 45,00 zł
 • Plisa okienna o wymiarach 100x120cm B to koszt 161,00 zł
 • Plisa okienna roleta żaluzja plisowana o wymiarach 73x215 cm kosztuje 102,70 zł
 • Plisa okienna roleta żaluzja plisowana o wymiarach 66x140 cm to wydatek 78,90 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 80x215 cm wiąże się z wydatkiem 112,40 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 130x140 cm to cena 154,70 zł

Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

 • Plisy bezinwazyjne - żaluzje plisowane o wymiarach 88x140 cm to koszt 102,40 zł
 • IKEA SCHOTTIS Żaluzja roleta plisowana kolor ciemnoszary to cena 35,00 zł
 • Plisa - roleta plisowana o wymiarach 70x220 cm 22 kolory to wydatek 126,00 zł
 • Plisa - roleta plisowana o wymiarach 80x220 cm 22 kolory to koszt 138,00 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 58x215 cm wiąże się z wydatkiem 81,20 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 58x140 cm to koszt 69,70 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 120x215 cm to cena 169,60 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 44x140 cm to wydatek 52,80 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 73x140 cm wiąże się z wydatkiem 86,90 zł

Rolety - żaluzje plisowane są eleganckie i bardzo praktyczne. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku okien poddaszowych i jako takie rozwiązanie mają świetne opinie. Wykonywane są z różnego rodzaju tkanin i zwijają się w harmonijkę. Jeżeli chcemy w naszym domu zastosować żaluzje drewniane lub zastanawiamy się nad zastosowaniem żaluzji aluminiowych, najlepszym rozwiązaniem będą inne rolety - rolety dzień noc. Tego typu rolety okienne występują w postaci żaluzji aluminiowych, a także jako żaluzje drewniane. Żaluzje plisowane są dostępne w opcji na wymiar. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem żaluzji i rolet.

Ocena: 4,6/5 (głosów 11)
, aktualizacja 20 czerwca 2019
Zobacz cenniki usług powiązanych z tym artykułem
Komentarze (1)
 • 01 października 2019 05:10 - ~Szymon napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  U mnie naprawdę sprawdziły się plisy, znajomy polecił nam stronę https://www.karnix.pl/ i jesteśmy mega zadowoleni z zakupu, polecamy wszystkim forumowiczom

Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Powiązane Artykuły
Rolety przeciwsłoneczne – rodzaje, opinie użytkowników, ceny, porady
Rolety przeciwsłoneczne – rodzaje, opinie użytkowników, ceny, porady
Rolety od dołu – opis, rodzaje, opinie, ceny, porady
Rolety od dołu – opis, rodzaje, opinie, ceny, porady
Napędy i silniki do rolet wewnętrznych i zewnętrznych - rodzaje, opinie, ceny
Napędy i silniki do rolet wewnętrznych i zewnętrznych - rodzaje, opinie, ceny
Rolety termoizolacyjne do okien - rodzaje, ceny, opinie, porady
Rolety termoizolacyjne do okien - rodzaje, ceny, opinie, porady
Rolety Duo - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady praktyczne
Rolety Duo - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady praktyczne
Rolety wolnowiszące - rodzaje, ceny, opinie, materiały, porady
Rolety wolnowiszące - rodzaje, ceny, opinie, materiały, porady
Rolety Witkowski – przegląd oferty, ceny, opinie, montaż
Rolety Witkowski – przegląd oferty, ceny, opinie, montaż
Zwijacze do rolet – rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe
Zwijacze do rolet – rodzaje, ceny, opinie, porady zakupowe
Rolety Fakro – przegląd oferty, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety Fakro – przegląd oferty, opinie, ceny, porady zakupowe
Prowadnice do rolet – rodzaje, zastosowanie, ceny, producenci, porady
Prowadnice do rolet – rodzaje, zastosowanie, ceny, producenci, porady
Rolety w OBI – przegląd oferty, ceny, opinie, porady zakupowe
Rolety w OBI – przegląd oferty, ceny, opinie, porady zakupowe
Rolety materiałowe – rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety materiałowe – rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety harmonijkowe plisowane – rodzaje, opinie, ceny, popularne wzory
Rolety harmonijkowe plisowane – rodzaje, opinie, ceny, popularne wzory
Rolety w kasecie z prowadzeniem – opinie, ceny, polecane sklepy
Rolety w kasecie z prowadzeniem – opinie, ceny, polecane sklepy
Żaluzje i rolety pionowe - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady
Żaluzje i rolety pionowe - rodzaje, producenci, opinie, ceny, porady
Rolety do łazienki – rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady
Rolety do łazienki – rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady
Rolety podtynkowe - rodzaje, opinie, ceny, producenci, porady montażowe
Rolety podtynkowe - rodzaje, opinie, ceny, producenci, porady montażowe
Żaluzje antywłamaniowe - klasy, ceny, opinie, skuteczność, porady
Żaluzje antywłamaniowe - klasy, ceny, opinie, skuteczność, porady
Żaluzje zewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, klasy, porady zakupowe
Żaluzje zewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, klasy, porady zakupowe
Żaluzje drewniane w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele
Żaluzje drewniane w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele
Żaluzje bambusowe - opinie, ceny, porady zakupowe i aranżacyjne
Żaluzje bambusowe - opinie, ceny, porady zakupowe i aranżacyjne
Żaluzje drewniane Ikea - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele
Żaluzje drewniane Ikea - przegląd oferty, ceny, opinie, wybrane modele
Żaluzje pionowe - rodzaje, ceny, opinie, materiały, producenci
Żaluzje pionowe - rodzaje, ceny, opinie, materiały, producenci
Żaluzje aluminiowe wewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Żaluzje aluminiowe wewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Rolety na wymiar - czy i gdzie warto zamawiać indywidualne rolety? Ceny, opinie, porady
Rolety na wymiar - czy i gdzie warto zamawiać indywidualne rolety? Ceny, opinie, porady
Rolety do kuchni - rodzaje, materiały, opinie, ceny, wzory i kolory
Rolety do kuchni - rodzaje, materiały, opinie, ceny, wzory i kolory
Rolety Portos - przegląd oferty, opinie, ceny, zalety, wady, porady
Rolety Portos - przegląd oferty, opinie, ceny, zalety, wady, porady
Rolety w IKEA - przegląd oferty, opinie, ceny, najciekawsze produkty
Rolety w IKEA - przegląd oferty, opinie, ceny, najciekawsze produkty
Rolety drewniane - rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety drewniane - rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety w Castoramie - przegląd oferty, opinie, ceny, najlepsze produkty
Rolety w Castoramie - przegląd oferty, opinie, ceny, najlepsze produkty
Montaż rolet krok po kroku - praktyczny poradnik dla każdego
Montaż rolet krok po kroku - praktyczny poradnik dla każdego
Żaluzje okienne - rodzaje, opinie, ceny, polecane modele i producenci
Żaluzje okienne - rodzaje, opinie, ceny, polecane modele i producenci
Żaluzje wewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Żaluzje wewnętrzne - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci
Rolety zaciemniające - rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety zaciemniające - rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Rolety w Leroy Merlin - przegląd oferty, opinie, ceny, wybrane modele
Rolety w Leroy Merlin - przegląd oferty, opinie, ceny, wybrane modele
Rolety Jysk - przegląd oferty, opinie, ceny, popularne produkty
Rolety Jysk - przegląd oferty, opinie, ceny, popularne produkty
Żaluzje rzymskie (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, polecane wzory i materiały
Żaluzje rzymskie (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, polecane wzory i materiały
Żaluzje dzień noc - rodzaje, ceny, opinie, materiały, wiodący producenci
Żaluzje dzień noc - rodzaje, ceny, opinie, materiały, wiodący producenci
Żaluzje drewniane - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady
Żaluzje drewniane - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci, porady
Rolety dzień noc - rodzaje, opinie, ceny, porady przed zakupem
Rolety dzień noc - rodzaje, opinie, ceny, porady przed zakupem
Rolety plisowane okienne - opis, opinie, ceny, porady użytkowe
Rolety plisowane okienne - opis, opinie, ceny, porady użytkowe
Rolety bambusowe - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Rolety bambusowe - rodzaje, ceny, opinie, producenci
Rolety wewnętrzne - 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem
Rolety wewnętrzne - 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem
Żaluzje i rolety dzień noc - cena, rodzaje, na co zwrócić uwagę?
Żaluzje i rolety dzień noc - cena, rodzaje, na co zwrócić uwagę?
Cennik żaluzji i rolet 2019 - zewnętrznych i wewnętrznych - przegląd cen w dużych miastach
Cennik żaluzji i rolet 2019 - zewnętrznych i wewnętrznych - przegląd cen w dużych miastach
Rolety rzymskie - rodzaje, ceny, popularnie producenci, najlepsze wzory
Rolety rzymskie - rodzaje, ceny, popularnie producenci, najlepsze wzory
Rolety rzymskie - klucz do metamorfozy wnętrza
Rolety rzymskie - klucz do metamorfozy wnętrza
Rolety dzień noc – co w nich tak urzeka?
Rolety dzień noc – co w nich tak urzeka?

Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij