Żaluzje plisowane - właściwie rolety plisowane

Żaluzje plisowane to popularna, choć błędna w technicznym ujęciu nazwa rolet plisowanych. Inne nazwy, z którymi można się spotkać to plisy oraz rolety harmonijkowe i nie do końca poprawnie żaluzje harmonijkowe. Rolety - żaluzje plisowane działają w ten sposób, że przemieszczają się w kierunku góra - dół. Daje to możliwość regulowania dopływu światła słonecznego do pomieszczeń., gdyż w zależności od potrzeb lub upodobania możemy nimi zasłonić dowolny fragment okna. Są one nowoczesnym i bardzo eleganckim odpowiednikiem zazdrostek. Plisy to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w przypadku okien do poddaszy. Żaluzje, rolety harmonijkowe mogą być montowane na różne sposoby, funkcjonować na różne sposoby i być wykonane z różnych materiałów.

Przy zwijaniu składają się w harmonijkę, stąd nazwa żaluzje harmonijkowe czy rolety harmonijkowe. Dostępne są takie rolety jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Mogą być wolnowiszące bez prowadnic i kasaty, a także z kasetą i prowadnicami. Plisy można montować metodą inwazyjną oraz bezinwazyjną. Montowane inwazyjnie wymagają wywiercenia w ramie okiennej otworów o głębokości do 1,2 cm, jeżeli więc szyba znajduje się płycej w ramie stosuje się specjalne nakładki. Dzięki temu, że tak montowane żaluzje - rolety plisowane trzymają się Mocno okien, można bez problemu otwierać okno na oścież. W przypadku plis montowanych metodą bezinwazyjną korzysta się ze specjalnych haczyków do montażu, które mniej solidnie trzymają się ramy okna, w związku z czym trzeba uważać przy ich szerokim otwieraniu. Obie metody montażu są szybkie i łatwe. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Przy korzystaniu z ty rolet okiennych powinniśmy pamiętać, aby nie pozostawiać ich na długi czas rozwiniętych, gdyż materiały, tkanin, z których są wykonywane pozostając przez długi czas w pozycji wyprostowanej mogą się odkształcać, sprawiać problemy przy ich zwijaniu i po prostu brzydko wyglądać. Osoby, które chcą na swoich oknach zastosować rolety okienne, powinny także przemyśleć zakup takich rozwiązań, jak rolety dzień noc, czyli inaczej żaluzje dzień noc. Rolety dzień noc to alternatywa dla rolet plisowanych, a wśród nich możemy wybierać między innymi spośród żaluzji aluminiowych lub wybrać żaluzje drewniane.

Żaluzje - rolety plisowane - rodzaje

Rolety - żaluzje plisowane wolnowiszące

Wewnętrzne plisowane rolety - żaluzje harmonijkowe można zakupić między innymi w wersji wolnowiszącej. Takie rolety okienne sprawdzają się przede wszystkim w przypadku przeszkleń o bardzo dużych powierzchniach, na przykład przy oknach tarasowych, balkonowych. Nie są one zaopatrzone w prowadnice, a materiał swobodnie zwisa pod swoim ciężarem. Mogą być wykonane na specjalne zamówienie na wymiar. Są one montowane w ten sposób, że belka mocowana jest na górze na stałe, a plisa porusza się góra - dół. W przypadku tych rolet - żaluzji plisowanych zawsze pozostaje odstęp pomiędzy szybą a roletą, a w związku z tym mamy do czynienia z prześwitem.

Rolety - żaluzje plisowane z prowadnicami w kasecie

Rolety - żaluzje plisowane mogą także występować ze specjalnymi prowadnicami oraz kasetami. Elementy te wykonywane są zazwyczaj z PCV lub z aluminium. Kaseta służy do tego, aby znajdowała się w nich roleta po zwinięciu, złożeniu i nie osiadał na niej kurz, natomiast w prowadnicy znajdują się skrajne elementy harmonijkowego materiału, co sprawia, że nie pozostają odstępy i prześwity. Dzięki tym praktycznym rozwiązaniom zastosowanym w roletach plisowanych z prowadnicą i kasetą sprawdzają się one doskonale do okien dachowych i wśród tych użytkowników mają świetne opinie. Rolety tego typu zawsze wymagają montażu inwazyjnego. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami na temat zakupu rolet?

Żaluzje w bardzo dobrych cenach - sprawdź je!

Rolety - żaluzje plisowane jednofunkcyjne i dwufunkcyjne

Kolejnym rodzajami żaluzji - rolet plisowanych są rolety jednofunkcyjne oraz dwufunkcyjne. Rolety plisowane jednofunkcyjne składają się zawsze do góry i pozostawiają możliwość odsłonięcia wybranego fragmentu okna po jego stronie dolnej. Natomiast rolety plisowane dwufunkcyjne otwierają się zarówno do góry, jak i do dołu. To rozwiązanie bardziej nowatorskie, a także bardziej funkcjonalne i cechuje się dużą elegancją.

Żółte żaluzje pilsowane, czyli pilsy lub rolety pilsowane oraz ceny rolet plisowanych w sklepach, najlepsi producenci
Żaluzje plisowane (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, wiodący producenci

Rolety - żaluzje plisowane - materiały, kolory, estetyka wykonania

Żaluzje - rolety plisowane to rozwiązanie bardzo eleganckie i wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, tkanin. Spotykamy więc tkaniny naturalne oraz tkaniny sztuczne, dzianiny, a popularne są także włókna bambusowe. Rolety - żaluzje plisowane są łatwe w utrzymaniu czystości, można je swobodnie prać ręcznie. Materiały na plisy mogą mieć różną kolorystykę, wzory oraz stopień zaciemnienia. Wybór jest bardzo duży.

Żaluzje - rolety plisowane - wiodący producenci, ceny

Wiodący producenci żaluzji - rolet plisowanych to takie uznane firmy jak Rolety Vegas, Pliseo, Benesol, Vertex, czy Plisso. Mają one doskonałe opinie. Poniżej przykładowe, poglądowe ceny rolet - żaluzji plisowanych harmonijkowych:

 • IKEA SCHOTTIS Plisowana roleta panelowa o wymiarach 90x190 cm to cena 15,99 zł
 • Plisa okienna, żaluzja plisowana o wymiarach 50cm x 100cm wiąże się z wydatkiem 45,00 zł
 • Plisa okienna o wymiarach 100x120cm B to koszt 161,00 zł
 • Plisa okienna roleta żaluzja plisowana o wymiarach 73x215 cm kosztuje 102,70 zł
 • Plisa okienna roleta żaluzja plisowana o wymiarach 66x140 cm to wydatek 78,90 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 80x215 cm wiąże się z wydatkiem 112,40 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 130x140 cm to cena 154,70 zł

Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

 • Plisy bezinwazyjne - żaluzje plisowane o wymiarach 88x140 cm to koszt 102,40 zł
 • IKEA SCHOTTIS Żaluzja roleta plisowana kolor ciemnoszary to cena 35,00 zł
 • Plisa - roleta plisowana o wymiarach 70x220 cm 22 kolory to wydatek 126,00 zł
 • Plisa - roleta plisowana o wymiarach 80x220 cm 22 kolory to koszt 138,00 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 58x215 cm wiąże się z wydatkiem 81,20 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 58x140 cm to koszt 69,70 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 120x215 cm to cena 169,60 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 44x140 cm to wydatek 52,80 zł
 • Rolety Plisy Żaluzja Plisowana o wymiarach 73x140 cm wiąże się z wydatkiem 86,90 zł

Rolety - żaluzje plisowane są eleganckie i bardzo praktyczne. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku okien poddaszowych i jako takie rozwiązanie mają świetne opinie. Wykonywane są z różnego rodzaju tkanin i zwijają się w harmonijkę. Jeżeli chcemy w naszym domu zastosować żaluzje drewniane lub zastanawiamy się nad zastosowaniem żaluzji aluminiowych, najlepszym rozwiązaniem będą inne rolety - rolety dzień noc. Tego typu rolety okienne występują w postaci żaluzji aluminiowych, a także jako żaluzje drewniane. Żaluzje plisowane są dostępne w opcji na wymiar. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem żaluzji i rolet.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny