Żaluzje rzymskie, a właściwie rolety rzymskie

Żaluzje rzymskie to popularna, choć pod względem technicznym, nieprawidłowa nazwa, jaką mają rolety rzymskie. Inna ich często używana nazwa to zasłony rzymskie. Rolety - żaluzje rzymskie charakteryzują się wysoką estetyką i elegancją, dzięki czemu są wykorzystywane jako rolety rzymskie do kuchni, do salonu czy do pokoju dziecięcego. Dają wiele możliwości aranżacyjnych. Dzięki swojemu wyglądowi mogą stanowić rozwiązanie pośrednie pomiędzy firankami, zasłonami a typowymi żaluzjami czy roletami takimi, jak rolety dzień noc czy żaluzje pionowe. Mogą doskonale imitować zasłony i firanki. Stanowią one bardzo dobrą zasłonę przed wścibskim wzrokiem sąsiadów czy przechodniów, a także ochronę przed promieniami słonecznymi i, co za tym idzie, zbyt wysoką temperaturą w pomieszczeniach.

Rolety - żaluzje rzymskie wytwarzane są z różnych materiałów. Mogą to być różnego rodzaju tkaniny, a spotkać się można również z żaluzjami - roletami rzymskimi bambusowymi. Cechą charakterystyczną rolet rzymskich jest to, że materiał, z którego są wykonane zawsze przy ich zwijaniu estetycznie się układa. Rolety - żaluzje rzymskie, mogą być udekorowane falbanką, frędzlami, a także nie posiadać żadnych dodatkowych dekoracji. Popularne rodzaje rolet rzymskich to z fiszbinami lub bez nich. Zasłony rzymskie dostępne są także w różnych wzorach i kolorach, od eleganckich, stonowanych barw, przez kolory mocne i jaskrawe po szare i białe. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o roletach okiennych.

Żaluzje - rolety rzymskie są łatwe w podnoszeniu oraz opuszczaniu do oczekiwanej wysokości, posiadają z boku specjalne wplecione linki oraz łańcuszki, które umożliwiają rozwijanie i zwijanie rolety rzymskiej. Rolety rzymskie, podobnie jak rolety dzień noc, a w przeciwieństwie do typowych żaluzji drewnianych, są także łatwe i szybkie w czyszczeniu. Można je zakupić także na wymiar. Dla osób, które chcą zastosować inny rodzaj rolet czy żaluzji, bardziej klasycznym rozwiązaniem mogą być żaluzje aluminiowe, rolety dzień noc, żaluzje pionowe, można wybierać także pośród żaluzji drewnianych i wielu innych rozwiązań. Każdy znajdzie optymalne rozwiązanie dla siebie.

Żaluzje - rolety rzymskie - rodzaje

Rolety - żaluzje rzymskie z fiszbinami i bez fiszbin

Pod względem wykończenia i wyglądu rolety - żaluzje rzymskie mogą występować z fiszbinami. To bardzo popularny rodzaj rolet rzymskich. Rolety te posiadają poprzeczne poziome pasy. Rzymska roleta z fiszbinami może je posiadać po zewnętrznej stronie tej rolety lub po stronie wewnętrznej. Fiszbiny zawsze występują w regularnych względem siebie odległościach. Kolejnym rodzajem rolet - żaluzji rzymskich są te, które występują bez fiszbin. Nie są one aż tak popularne jak rolety z fiszbinami. Mają zastosowanie przede wszystkim do małych oraz wąskich okien. W porównaniu do rolet z fiszbinami, rolety rzymskie bez fiszbin układają się bardziej regularnie i składają się gęściej. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami na temat zakupu rolet?

Żaluzje i rolety okienne - sprawdź promocje!

Rolety - żaluzje rzymskie z falbanami i bez falban

Pod względem wykończenia i estetyki można także wyróżnić rolety - żaluzje rzymskie z falbanami oraz bez falban. Rolety rzymskie z falbanami mogą posiadać falbany proste lub faliste. Żaluzje rolety rzymskie bez falban nie posiadają ich wcale.

Rolety - żaluzje rzymskie rodzaje ze względu na sposób montażu

Rolety - żaluzje rzymskie są łatwe w montażu, a montaż przeprowadzić można na kilka sposobów. Mogą być montowane na okno, a właściwie na jego skrzydło, można je także montować na karnisz, do sufitu lub do ściany. Mogą być także montowane w kasecie. Te wszystkie sposoby montażu: na okno, na karnisz, do sufitu, do ściany, w kasecie, mają swoje zarówno wady, jak i zalety.

Żaluzje rzymskie w oknie lub tak zwane zasłony rzymskie oraz polecane rolety rzymskie w oknie w nowoczesnym stylu
Żaluzje rzymskie (rolety) - rodzaje, ceny, opinie, polecane wzory i materiały

Rolety - żaluzje rzymskie rodzaje ze względu na materiał

Żaluzje -rolety rzymskie wykonywane są z różnych rodzajów materiałów, do tkanin naturalnych, takich jak na przykład bawełna przez tkaniny sztuczne, jak poliamid lub poliester, połączenia tych tkanin, aż po rolety bambusowe. Popularne są także rzymskie rolety organdynowe oraz wykonane z woalu Dostępnych jest wiele ciekawych wzorów w różnych stylach, mogą być także gładkie i dostępne są w przeróżnych kolorach, od jaskrawych, mocnych kolorów, przez stonowane, eleganckie barwy po szare oraz białe.

W przypadku pokojów dziecięcych sprawdzą się jaskrawe kolory i wyraziste wzory, na przykład z postaciami z kreskówek. Do salonu sprawdzą się stonowane, eleganckie kolory i wzory delikatne, takie jak na przykład koniczyna marokańska. W przypadku sypialni dobrym rozwiązaniem są wzory naturalne, na przykład roślinne. Do kuchni sprawdzą się wzory delikatne, nawiązujące do wystroju kuchni. Sprawdź także ten artykuł o żaluzjach i roletach dzień noc.

Żaluzje - rolety rzymskie - najlepsi producenci, ceny

Żaluzje - rolety rzymskie dostępne są w sprzedaży w różnych specjalistycznych sklepach, gdzie można zamówić rolety na wymiar. Można także korzystać ze sklepów internetowych, a także z marketów budowlanych, takich jak Ikea, rolety rzymskie w Ikea mają bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Wśród producentów żaluzji - rolet rzymskich warto wymienić przede wszystkim takie uznane firmy jak Vertex, Akant czy Elworol. Wybór tych producentów to zawsze gwarancja najwyższej jakości. Poniżej przykładowe, poglądowe ceny rolet - żaluzji rzymskich:

 • Rzymska Roleta Bambusowa o wymiarach 60x160 cm wiąże się z wydatkiem 36,82 zł
 • Rzymska Roleta Bambusowa o wymiarach 140x160 cm to koszt 78,01 zł
 • Roleta Rzymska Jasny Brąz mechanizm łańcuszkowy kosztuje 100 zł
 • Rzymska Roleta Bambusowa o wymiarach 100x160 cm to cena 57,85 zł
 • Rzymska Roleta Bambusowa o wymiarach 60x160 cm kosztuje 36,82 zł
 • Rzymska Roleta Bambusowa o wymiarach 120x160 cm wiąże się z wydatkiem 68,05 zł
 • Rzymska Roleta Bambusowa o wymiarach 80x160 cm to koszt 49,08 zł
 • Rzymska Roleta Bambusowa o wymiarach 140x160 cm to cena 78,01 zł
 • Rzymska Roleta Bambusowa o wymiarach 150x220 cm kosztuje 113,94 zł
 • Rzymska Roleta Bambusowa o wymiarach 90x220 cm to cena 72,74 zł
 • Roleta Rzymska Kpl. Mechanizm Na Wymiar do 160cm to koszt 119,90 zł
 • Rzymska Roleta Bambusowa o wymiarach 130x220 cm to cena 99,04 zł
 • Rzymska Roleta o wymiarach 140x175 cm to wydatek 88,83 zł
 • Rzymska Roleta Bambusowa o wymiarach 100x160 cm to cena 57,85 zł
 • Rzymska Roleta Ekrany o wymiarach 120x170 cm to koszt 240 zł
 • Gotowa Roleta Rzymska Woal+ Mechanizm 160x160 cm wiąże się z wydatkiem 260 zł
 • Gotowa Roleta Rzymska Zasłona + Mechanizm 160 cm to koszt 280 zł
 • Gotowa Roleta Rzymska + Mechanizm Komplet 160 cm to cena 259,90 zł

Rolety - żaluzje rzymskie to rozwiązanie do przysłaniania okien, które jest bardzo estetyczne i praktyczne. Sprawdza się jako rolety rzymskie do kuchni, salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego. Mogą być montowane na karnisz, na ścianę, na sufit, na okno lub w kasecie, dostępne są różne ciekawe wzory i kolory, jaskrawe, stonowane, szare czy białe. Dostępne są także w sprzedaży na wymiar. Można je zakupić w specjalistycznych sklepach, w Internecie, czy w marketach budowlanych, jak na przykład Ikea, rolety rzymskie w Ikea są wysokiej jakości. Dla osób, które chcą się zdecydować na inny rodzaj rolet czy żaluzji dobrym rozwiązaniem są żaluzje pionowe, żaluzje aluminiowe, mogą także wybierać spośród żaluzji drewnianych. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem żaluzji i rolet.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny