Zamek szyfrowy do drzwi: wszystko, co musisz wiedzieć
Zamek szyfrowy do drzwi to nieskomplikowane rozwiązanie, które może być funkcjonalnym dodatkiem do systemu zabezpieczeń przed włamaniem i kradzieżą. Sprawdź, jakie są jego główne zastosowania i zalety.
Jak działa zamek szyfrowy do drzwi?
Zamki szyfrowe pozwalają w łatwy sposób zabezpieczyć różnego rodzaju pomieszczenia lub furtki przed zagrożeniem wynikającym z potencjalnego włamania lub napadu. Wygląd tego typu urządzeń przypomina nieco klawiatury, które stosuje się również w telefonach lub domofonach. Układ cyfr i znaków jest taki sam, umieszczony na dwunastu polach uporządkowanych w trzech kolumnach i czterech rzędach. Ze względu na nieskomplikowany, znany wszystkim układ, obsługa zamka szyfrowego nie jest skomplikowana. Wystarczy wprowadzić wcześniej ustalony kod, który po wpisaniu odblokowuje mechanizm zamka i pozwala na otwarcie drzwi. Niektóre nowoczesne zamki szyfrowe dysponują również czytnikiem kart zbliżeniowych.
Zamki szyfrowe do furtek na zewnątrz działają analogicznie do tych, które są stosowane do pomieszczeń. Warto wiedzieć, że zamki szyfrowe zewnętrzne są dodatkowo wyposażone w rozwiązania, które chronią je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które mogłyby je uszkodzić.
Zamki szyfrowe dzielimy z uwagi na sposób zapisywania kodu na zamki mechaniczne oraz elektroniczne. Mechaniczne zamki szyfrowe umożliwiają otwarcie drzwi przez uruchomienie systemu zapadek. W przypadku nowocześniejszych elektronicznych zamków informacje o kodzie są zapisywane cyfrowo, co sprawia, że możliwe jest kilka poziomów programowania kodów.
Jakie jeszcze funkcjonalności oferują popularne zamki szyfrowe dostępne na www.sklep-ecsystem.pl?
- Możliwość montażu natynkowego w obudowie ochronnej z daszkiem.
- Pracę autonomiczną lub możliwość zintegrowania zamka z innymi elementami instalacji alarmowej.
- Możliwość współpracy z czujnikiem otwarcia drzwi.
- Zabezpieczenia chroniące przed oderwaniem zamka od ściany.
- Pamięć zdarzeń i możliwość programowania kodów.
Warto wspomnieć również o możliwości wybrania zamka szyfrowego z klawiaturą z podświetleniem LED, które umożliwia lepszą widoczność przycisków w nocy.
Zamek szyfrowy: zastosowanie
Zamki szyfrowe do drzwi, zarówno te zewnętrzne, jak i stosowane wewnątrz budynków, mają szereg praktycznych zastosowań. Ich podstawową funkcją jest oczywiście ochrona obiektu i zabezpieczanie go przed nieproszonymi gośćmi. Zamki szyfrowe znajdują zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej, w serwerowniach i w biurach, w których przechowywane są istotne dokumenty. Poza tym coraz częściej można zauważyć zamki szyfrowe montowane również w drzwiach frontowych. Dla wielu osób to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż niweluje konieczność noszenia ze sobą dużej ilości kluczy. Najnowocześniejsze zamki szyfrowe zewnętrzne bez problemu sprawdzają się w roli zabezpieczenia drzwi wejściowych do budynku mieszkalnego z uwagi na swoją wysoką trwałość i łatwość obsługi. Zapewniają też pełnię bezpieczeństwa, zwłaszcza w sytuacji, gdy są zintegrowane z instalacją alarmową. Mogą bez problemu funkcjonować również samodzielnie.
Ponadto zamki szyfrowe do drzwi z czytnikiem kart zbliżeniowych od lat są wykorzystywane w hotelach i apartamentach na wynajem. To doskonałe rozwiązanie dla turystów, którzy chcą cieszyć się wakacjami bez ciągłego pamiętania o tradycyjnym kluczu. Kartę zbliżeniową wystarczy schować do torebki lub portfela, aby z łatwością otworzyć zamek szyfrowy. Kolejnym miejscem, w którym sprawdzają się tego typu rozwiązania, są duże zakłady pracy. Zamki szyfrowe są tam o wiele bardziej praktyczne, niż standardowe.
Innowacyjne zamki z klawiaturą to rozwiązanie, które jest cenione zarówno przez użytkowników, jak i fachowych instalatorów. Tego typu rozwiązania są chwalone ze względu na niezawodność w zapewnianiu bezpieczeństwa i uniwersalność. To doskonała alternatywa dla klasycznego zamka zarówno w przypadku miejsca pracy, hotelu, jak i budynku mieszkalnego.
artykuł sponsorowany