W dzisiejszych czasach do poszczególnych zadań mamy osobne, wyspecjalizowane maszyny. Tak jest również ze sprzątaniem. Używane na placach budowy zamiatarki do koparek to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie kwestii porządku. A zamiatarki Tuchel dostępne na agrotech-junoszyn.pl są jednymi z najbardziej polecanych.

Utrzymanie porządku na placu budowy – dlaczego to takie ważne?

Prawo budowlane znacznie ewoluowało w przeciągu ostatnich lat. W dużej mierze zmieniły się również standardy, które przyjmuje się za oczywiste na placach budowy. Przede wszystkim należy powiedzieć, że kwestię utrzymania porządku podczas prac budowlanych regulują odpowiednie przepisy prawa.

Wykonawca jest zobowiązany posiadać i uwzględniać w swoich pracach plan zagospodarowania budowy. Dotyczy on tego w jakich dokładnie miejscach składowane będą materiały budowlane, a w jakich odpady, którędy przeprowadzone będą drogi komunikacyjne itd. Utrzymanie porządku jest również związane z przepisami BHP oraz znacznie zwiększa realne bezpieczeństwo w czasie prowadzenia prac.

Z drugiej strony, takie prowadzenie prac budowlanych, które w maksymalnym stopniu uwzględnia porządek (a zatem i bezpieczeństwo) leży w interesie zarówno inwestora, jak i wykonawcy. Porządek na placu budowy przekłada się wprost na mniejsze straty materiałowe, mniejsze zużycie paliwa do sprzętu budowlanego, czy większą efektywność pracy.

W praktyce, na placach budowy, na których utrzymanie jak największego porządku pozostaje kwestią priorytetową, prace budowlane przebiegają szybciej, a ich koszt jest w zauważalnym stopniu niższy. Można więc powiedzieć, że regularne sprzątanie placu budowy zwraca się bardzo szybko i ma duży ekonomiczny sens.

Sprzątanie przy pomocy zamiatarki – dlaczego warto?

Utrzymywanie porządku w czasie prowadzenia prac na placu budowy możliwe jest na kilka sposobów. W najprostszym z nich można po prostu oddelegować d tego zadania grupę pracowników. To tradycyjne rozwiązanie ma jednak zasadnicze wady.

Po pierwsze, pracownicy wykonywać to zadanie będą dość długo, a ilość koniecznej siły przerobowej, w porównaniu z efektem pracy, może być nie do końca satysfakcjonująca.

Po drugie, wymaga to przekierowania pracowników, co zmniejsza efektywność pracy i wydłuża czas budowy. Oczywiście praca ludzkich rąk i tak będzie konieczna w przypadku niektórych prac porządkowych, jednak do większości zadań użyć można cięższego sprzętu.

Rozwiązaniem jest tu maszyna do sprzątania placów budowy, a przede wszystkim zamiatarka do koparko ładowarki. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju sprzętu utrzymanie porządku na budowie staje się o wiele łatwiejsze, a prace z tym związane przebiegają znacznie sprawniej. Oczywistym plusem jest również niższy koszt prowadzenia prac porządkowych, do których nie trzeba delegować dużej ilości pracowników. Warto przy tym zaznaczyć, że prowadzenie prac przy pomocy wyspecjalizowanego i nowoczesnego sprzętu jest też czynnikiem, który bardzo pozytywnie świadczy o wykonawcy i może przekładać się na lepszą opinię u potencjalnych inwestorów.

Zamiatarka do koparki JCB

Zamiatarki na budowę to rozwiązanie, które przyczynia się zarówno do zmniejszenia kosztów, jak i przyspieszenia koniecznych prac porządkowych. Warto jednak zadać sobie pytanie o maszyny, które służą jako ciągniki do tego rodzaju sprzętu.

Zamiatarki Tuchel skonstruowane są w taki sposób, by być całkowicie kompatybilne z koparkami renomowanej firmy JCB. W ten sposób użytkownik (wykonawca prac budowlanych) otrzymuje całkowitą gwarancję niezawodności tak zbudowanego zestawu. Zamiatarki montowane do koparek JCB sprawdzą się świetnie na każdej budowie, choć w różnych warunkach najbardziej polecane będą nieco różniące się między sobą modele tych urządzeń.

Dodatkowo należy tu wspomnieć, że wszystkie modele zamiatarek Tuchel mają możliwość wyposażenia w dodatkowe, opcjonalne elementy, które znacznie podnoszą ich funkcjonalność.

Tuchel PLUS 590 - uniwersalna zamiatarka, która sprawdzi się wszędzie

Zamiatarka do koparki JCB Tuchel PLUS 590 to bardzo uniwersalne urządzenie. Cechuje je relatywnie nieduży rozmiar, aczkolwiek dostępna jest w kilku wariantach, pod względem szerokości roboczej. Dodatkowo urządzenie to ma zwiększoną średnicę szczotki, co znacznie ułatwia pracę w różnorodnych warunkach i przy zróżnicowanym charakterze zanieczyszczeń.

Zamiatarka do koparki JCB - Niezbędna maszyna do sprzątania placów budowy
Zamiatarka do koparki JCB - Niezbędna maszyna do sprzątania placów budowy

Zamiatarka ta cechuje się bardzo wysoką żywotnością. Uzyskano to dzięki zastosowaniu specjalnych pierścieni szczotkowych kombi WaveLine oraz systemu CrownLock. Szczotki wykonane są z wysokiej jakości PP. Regulację położenia szczotek ułatwiają bardzo nowoczesne i wydajne systemy hydrauliczne, które chronione są przed zanieczyszczeniami przez specjalnie zaprojektowaną, zintegrowaną osłonę. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w koła i stopy podporowe.

Zamiatarka ta może być swobodnie wykorzystywana i na placach budowy, i do dowolnych, innych zastosowań.

Polecamy również artykuł: "Zamiatarki Ciągnikowe – Gdzie są wykorzystywane?" na haloursynow.pl

Tuchel PROFI 660 – sprzęt średniej wielkości na każdą budowę

Zamiatarka Tuchel PROFI 660 to urządzenie zaprojektowane tak, by poradzić sobie na nawet najbardziej wymagającym placu budowy. Jego ogromnym atutem jest obecność w wersji podstawowej silnika zewnętrznego.

Zamiatarka do koparki JCB - Niezbędna maszyna do sprzątania placów budowy
Zamiatarka do koparki JCB - Niezbędna maszyna do sprzątania placów budowy

Dodatkowo zamiatarka może być wyposażona w kolektor zanieczyszczeń. Sprzęt wyposażony jest w nowoczesny system hydrauliczny, który pozwala na manipulowanie szczotką i zmianę pomiędzy pozycjami zamiatania i swobodnej jazdy, również w czasie ruchu koparki. Szczotki o średnicy 660 mm wykonane są w nowoczesnej technologii WaveLine i mają strukturę plastra miodu.

Tuchel PROFI-CHAMP – ciężki sprzęt na budowę

Tuchel PROFI-CHAMP to ciężki sprzęt do ekstremalnych zastosowań, który może być wykorzystywany na nawet najbardziej wymagających placach budowy. Urządzenie posiada zewnętrzny silnik w wersji podstawowej. Walec szczotkowy wyposażony jest we własny system dźwigni regulujących, które ułatwiają jego manipulowanie. Średnica szczotki to 750 mm, a walec umieszczony jest w specjalnej, dodatkowo wzmocnionej ramie.

Zamiatarka do koparki JCB - Niezbędna maszyna do sprzątania placów budowy
Zamiatarka do koparki JCB - Niezbędna maszyna do sprzątania placów budowy

Tak samo, jak w przypadku innych zamiatarek Tuchel, model wyposażony jest w pierścienie szczotkowe kombi WaveLine z systemem CrownLock, wykonane z wysokiej jakości PP.

Dlaczego zamiatarki Tuchel?

Powodów, dla których warto zainwestować w zamiatarkę marki Tuchel jest wiele. Przede wszystkim jest to wysoka jakość wykonania, w połączeniu z użyciem do produkcji nowoczesnych materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu zamiatarki tej marki charakteryzują się niezwykle wysoką trwałością i mogą służyć do sprzątania placów budowy przez bardzo długi czas.

Jednocześnie wielkim plusem jest dostępność profesjonalnego serwisu marki, co dodatkowo wydłuża żywotność i bezpieczeństwo używanego sprzętu.

Zamiatarki Tuchel są całkowicie kompatybilne z koparkami znanej, cenionej i często używanej na placach budowy firmy JCB. Dzięki temu używany sprzęt staje się o wiele bardziej uniwersalny, a konieczne inwestycje są znacznie mniejsze.

Warto tu również wspomnieć o kwestiach ekonomicznych. Zakup zamiatarki Tuchel po prostu się opłaca. Żywotność i skuteczność sprzętu sprawiają, że inwestycja zwraca się w stosunkowo krótkim czasie.

O czym warto pamiętać, inwestując w zamiatarkę?

Zakup zamiatarki, która może być wykorzystywana na placach budowy to dość duża inwestycja. Dlatego właśnie należy ją przeprowadzać rozważnie, upewniając się, że zysk jest odpowiednio duży. Warto również zwrócić uwagę na możliwości przeprowadzania regularnych serwisów i ewentualnych (czasami koniecznych) napraw. Jest to warunek konieczny dla utrzymania ciągłości i wysokiego tempa prowadzonych prac, co również przekłada się na finalne zyski.

Kolejną kwestią jest możliwość użycia sprzętu z ciągnikami popularnej marki. Jak już wspomniano wcześniej, wszystkie te warunki spełniają właśnie zamiatarki Tuchel, dlatego są jednymi z częściej wybieranych i najbardziej rozpoznawalnych urządzeń tego rodzaju.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny