Maszyny budowlane

Zaniedbywane maszyny budowlane przestają działać i zaczynają stwarzać problemy

Zaniedbywanie maszyn budowlanych, bardzo szybko odbije się na ich kondycji, a tym samym na efektowności pracy całego zespołu i brygady.

Zapobieganie

Oczywistością jest twierdzenie, że właściwa konserwacja maszyn, to zadbanie o to, aby stosować przy ich eksploatacji odpowiednie środki smarujące. Niezadbanie o ten aspekt, niesmarowanie newralgicznych części lub czynienie tego kiepskiej jakości produktem, może skutkować uszkodzeniem poszczególnych części lub po prostu pogorszeniem się pracy samej maszyny. Dlatego do przedłużenia życia maszyny należy uważnie dobierać smary i oleje, a pozwoli to na dłuższą eksploatację, zadbanie o zdrowie i naturę. Sam poziom oleju powinien być sprawdzany bardzo regularnie i jeśli okazuje się zbyt wyeksploatowany, to należy go niezwłocznie wymienić. Wymianie powinny podlegać także filtry, które zaniedbywane mogą spowodować zatarcie pierścieni tłokowych. W skrajnych przypadkach zaniedbanie wiążę się tu z koniecznością kupna nowej pompy hydraulicznej, co będzie bardzo poważnym wydatkiem. Jakość działania filtrów ma oczywiście olbrzymi wpływ na pracę całego silnika. Jeśli zaniedbamy ten aspekt, to ten będzie się zapychać, a w ostateczności po prostu przestanie pracować. Wtedy nasze koszty związane z wymianą części wzrosną niebotycznie.

Sprawdzanie oleju zapobiega też przed korozjom poszczególnych części maszyny. Pomoże nam także uniknąć awarii układu hydraulicznego, przekładni, czy silnika, które pojawiają się przy zbyt niskim poziomie oleju. Pracowanie na starym wyeksploatowanym oleju jest też szkodliwe dla środowiska naturalnego. Czasami dodatkowo musimy wymienić niektóre części, które podlegają naturalnemu zużyciu. Aby to uczynić, warto dokonywać przeglądów technicznych wyłącznie w autoryzowanych serwisach. Mamy wtedy gwarancje, że cała operacja zostanie wykonana poprawnie, a do ewentualnych napraw zostaną użyte części o wysokiej jakości i prawidłowej konstrukcji.

Najczęstsze awarie

W dużej mierze za nasze awarie odpowiadają niekompetentne osoby, które obsługują daną maszynę i ją naprawiają. Złe obchodzenie się z maszyną zawsze prędzej czy później oznaczać będzie awarię, a ta prowadzić będzie do kosztów. Istotą profesjonalizmu jest bowiem wiedza danego mechanika, co ma skontrolować i świadomość kiedy dochodzi do nadmiernej eksploatacji danej części i musi ona zostać wymieniona na nowe urządzenie. Jest to niezwykle istotne, bo takie przeoczenie może nie tylko spowodować uszkodzenie danego elementu maszyny, ale też doprowadzić do większych zniszczeń, które będą konsekwencją nieprawidłowego działania jednego elementu. Oznacza to, że w takim przypadku, zamiast zapłacić za wymianę jednej części, będziemy zmuszeni ponosić koszta generalnego remontu, które będą oczywiście dużo wyższe. Istnieją też elementy, które najczęściej ulegają awarii i warto zwrócić szczególną uwagę na ich funkcjonowanie. Chodzi tu zwłaszcza o układ chłodzenia, który jeśli nie pracuje prawidłowo, to wpływa destrukcyjnie na działanie całej maszyny. Istotne są także szyby oraz krzyżaki na wale napędowym.

Części do maszyn budowlanych można kupić tutaj:

FHU OMEX

ul.Kolejowa 12
62-300 Września

NIP 789-151-59-32
tel: +48 505 039 525
tel: +48 500 169 060
tel/fax: +48 61 436 60 30
mail: [email protected]
[email protected]

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny