Ile zarabia budowlaniec w 2023 roku?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą związać swoją ścieżkę kariery właśnie z tym sektorem. Zarobki w budownictwie uzależnione są nie tylko od doświadczenia, lecz także od tego, czym dokładnie dana firma się zajmuje. Biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczo-polityczną i niedawną ogólnoświatową pandemię, najmocniej ucierpiał sektor zajmujący się budową i konstrukcją biurowców czy budynków użytkowych. Praca zdalna sprawiła, że wielu inwestorów zrezygnowało z tworzenia kolejnych stacjonarnych miejsc pracy.

W związku z tym budowlanka w tej chwili musi szukać możliwości zarobkowych w innych gałęziach branży. Natomiast warto wiedzieć, że jest to doskonały czas dla firm związanych z inżynierią lądową. Remonty dróg i autostrad w całym kraju są dla kierowców praktycznie codziennością. W związku z tym zapowiada się, że ten sektor w 2023 r. będzie najlepiej prosperującą odnogą branży budowlanej. Oczywiście nie możemy zapomnieć tutaj o osobach trudniących się remontami domów czy mieszkań – mimo panującego kryzysu klienci na tego typu usługi nadal są chętni, jednak szalejące ceny materiałów sprawią, że w porównaniu do zeszłych lat jest ich znacznie mniej.

Ile zarabia budowlaniec na godzinę?

W internecie aż roi się od ogłoszeń firm budowlanych, które poszukują pracowników. Niewątpliwym atutem tej branży jest fakt, że aby zacząć, nie potrzeba dużego doświadczenia, wystarczy chęć do pracy i dobra kondycja fizyczna. Najciekawsze, sprawdzone i rzetelne oferty, również z dużych miast, jak Bielsko-Biała, znajdziesz w serwisie GoWork.pl. Początkujący budowlaniec może liczyć na wynagrodzenie powyżej 3 tysięcy brutto. Mowa tutaj o osobie niewykwalifikowanej, która często pełni funkcje pomocnika murarza czy glazurnika.

Pracownik, który jest w stanie samodzielnie położyć kafelki czy mozaikę, średnio otrzyma od 5 do 8 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Operator ciężkiego sprzętu, takiego jak koparka czy walec, zarabia 3 do 4,5 tysiąca brutto. Jednak w większych firmach, obsługujących bardzo duże budowy, wynagrodzenie może być nawet dwukrotnie wyższe. Osoby zdecydowane na prowadzenie JDG w sektorze budowlanym mogą zarobić około 10 tysięcy złotych miesięcznie – jednak jest to branża trudna, wymagająca sporej wiedzy i odpowiedzialności, dlatego nie każdy decyduje się na ten krok. Co więcej, według opinii ekspertów zarobki w budownictwie ciężko jednoznacznie określić, ponieważ ogólna suma uzależniona jest od wielu czynników takich jak koszt i dostępność materiałów, ilość pracy jaką należy wykonać oraz doświadczenie pracowników.

Zarobki w budownictwie w 2023 roku, czyli co zrobić, aby dużo zarobić

Przede wszystkim niezbędne jest odpowiednie wykształcenie. Ukończenie technikum czy szkoły zawodowej o profilu budowlanym umożliwia znacznie lepszy start w branży. Dodatkowo konieczna jest doskonała znajomość oraz przestrzeganie zasad BHP. Budowa ma to do siebie, że wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku. Następnie ważne jest stopniowe nabywanie doświadczenia poprzez obserwację i samodzielne wykonywanie zadań. Branża budowlana to nie tylko ciężka praca fizyczna czy kierowanie dużymi maszynami, lecz także szkolenia i ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji. Uprawnienia na koparkę czy walec oraz do prac na wysokościach mogą znacząco podnieść poziom twoich zarobków. Ważne jest także regularne śledzenie ogłoszeń w branży budowlanej – między innymi w sprawdzonym serwisie GoWork.pl.Oprócz ofert pracy znajdziesz tam też wiele ciekawych informacji i artykułów dotyczących nie tylko tego,ile zarabia się na budowie, lecz także tego, jakie kursy warto zrobić, aby podnieść swoje kwalifikacje.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej