System monitoringu - kamery IP

Wysoka jakość obrazu

Monitoringu IP, ze wszystkich dostępnych na rynku systemów CCTV, oferuje najlepszą jakość obrazu. Jako jedyny udostępnia kamery o wyższej rozdzielczości niż 2 Mpx, dochodzące nawet do kamer 4K. Nawet najtańsze kamery IP zapewniają zadowalającą szczegółowość obrazu, która umożliwia poprawne rozpoznanie sytuacji na obiekcie. Tak więc, jeżeli wysoka jakość jest dla Ciebie kluczowa, nie znajdziesz lepszego rozwiązania niż system IP.

Funkcja WDR monitoringu IP

Podatkową zaletą kamer sieciowych jest wsparcie cyfrowej lub sprzętowej funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR). Dzięki niej, radzą one sobie bardzo dobrze podczas obserwacji silnie kontrastowego planu, na którym znajdują się jednocześnie jasne i ciemne obiekty.

Zdalne połączenie i zdalna obsługa systemu

Każda kamera i rejestrator systemu IP jest „mini komputerem” podłączonym do sieci internetowej. Co za tym idzie, mogą one korzystać ze wszystkich dobrodziejstw sieci ethernet. Najbardziej użyteczną zaletą jest możliwość nawiązania zdalnego połączenia z systemem IP. Pracując zdalnie masz dostęp do podglądu obrazu, możesz odtwarzać nagrania, sterować kamerami obrotowymi, itp. Osoby posiadające odpowiednie uprawnienia mogą również zmieniać parametry poszczególnych elementów systemu.

Zdalne połączenie z kamerą IP

Zdalna obsługa jest ogromną zaletą, która pozwoli Ci na obserwację obiektu, niezależnie od tego gdzie jesteś. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację w której wyjeżdżasz na wakacje lub podróż służbową i chcesz zobaczyć co dzieje się na obiekcie – w takiej sytuacji wyciągasz laptopa, smartfona lub tablet i... wszystko widzisz. System monitoringu IP może również wysłać stosowne powiadomienie w przypadku wykrycia intruza.

Zasilanie i transmisja obrazu po jednym kablu

Rejestrator PoE

Duża część kamer i rejestratorów IP (https://www.montersi.pl/rejestratory-ip ) wspiera sieciowy standard PoE (Power over Ethernet). Standard, który umożliwia transmisję sygnału użytkowego i zasilenie kamer przy pomocy standardowej skrętki komputerowej. Niesie on ze sobą wiele zalet, z których najistotniejsze to:

  • Zmniejsza ilość przewodów niezbędnych do prawidłowej instalacji, co ułatwia i przyspiesza proces montażu

  • Umożliwia montaż kamer w nietypowych miejscach, do których nie można doprowadzić standardowych zasilaczy

  • Nie wymaga żadnej konfiguracji – switch PoE automatycznie rozpoznaje czy kamer wspiera standard i jeżeli tak, zasila ją.

Lokalna archiwizacja nagrań

Spora część kamer IP posiada również gniazdo na kartę micro SD. Kamera wyposażona w kartę pamięci może pracować całkowicie samodzielnie, tworząc miniaturowy system monitoringu. Takie rozwiązanie okazuje się niezwykle przydatne, gdy chcesz zrealizować monitoringu kiosku lub niewielkiego biura, przy jak najmniejszych kosztach.

Kamery IP z kartami SD

Zainteresowany dodatkowymi informacjami? Odwiedź naszą stronę https://www.montersi.pl/monitoring-ip , wejdź na prowadzone przez nas wsparcie lub skontaktuj się z naszymi konsultantami. Z całą pewnością uda nam się dobrać sprzęt, który spełni twoje oczekiwania.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 76,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny