Hyundai HiE-S410VG – najważniejsze informacje

Panel fotowoltaiczny Hyundai HiE-S410VG wyróżnia się przede wszystkim doskonałą wydajnością. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przy jego produkcji technologii gontów M6 PERC. Na czym ona polega?

Ogniwa słoneczne tego modułu stykają się ze sobą i są połączone za pomocą kleju, który przewodzi prąd. Dzięki temu nie ma w nich metalowych szyn zbiorczych, które je zasłaniają i ograniczają dostęp do słońca. Z kolei brak przerw między ogniwami znacząco zwiększa ich ogólną powierzchnię na panelu. Wpływa to na lepsze wykorzystanie promieni słonecznych o zróżnicowanych długościach fal i zwiększa efektywność całej instalacji nawet w warunkach niewielkiego nasłonecznienia. Brak szyn oraz połączenie gontów za pomocą kleju nie tylko poprawia parametry elektryczne, ale także estetykę panelu.

Panel doskonały do małych przydomowych instalacji fotowoltaicznych

Jest to monokrystaliczny panel o mocy wynoszącej 410 Wp. Moduł Hyundai HiE-S410VG może pracować wydajnie w temperaturze od – 40 -do 85°C. W przypadku domów jednorodzinnych przyjmuje się, że 1 kWp instalacji fotowoltaicznej jest w stanie wyprodukować około 1 000 kWh prądu rocznie. Standardowe zapotrzebowanie budynku o powierzchni 100 m2 na energię wynosi około 3 500 kWh w ciągu roku. Aby panele były w stanie je pokryć, należy zamontować system o łącznej mocy około 4-4,5 kWp.

Wybierając model Hyundai HiE-S410VG, należy zainstalować 10-11 modułów. Powierzchnia każdego z nich to około 1,94 m2. Oznacza to, że cała instalacja zajmie 19,5-21,5 m2. Te panele można więc z powodzeniem zastosować w domach jednorodzinnych.

Moduły, które sprawdzą się na dużych farmach fotowoltaicznych

Hyundai HiE-S410VG doskonale sprawdzi się także na dużych farmach fotowoltaicznych, czyli tych o mocy większej niż 1 MW. W takim przypadku konieczne jest zamontowanie około 2 500 paneli. Nadają się one do tego rodzaju instalacji ze względu na wysoką wydajność i maksymalne wykorzystanie promieni słonecznych. Konstrukcja tego modułu to wzmocniona rama oraz hartowane szkło. Dzięki temu jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Moduły marki Hyundai są także objęte 25-letnią gwarancją producenta, co ma kluczowe znaczenie na inwestorów.

Moduł Hyundai HiE-S410VG – podsumowanie

Jeśli Twoi klienci poszukują paneli fotowoltaicznych, które sprawdzą się zarówno w przydomowych instalacjach, jak i na dużych farmach, to omawiany model jest świetnym rozwiązaniem. To komponent o dużej mocy oraz doskonałej wydajności. Wyróżnia się także żywotnością oraz niezawodnością. Dzięki niemu instalacje fotowoltaiczne będą pracowały efektywnie.

ikona podziel się Przekaż dalej