Dla zwolenników tradycji

            Żelazka znane są już od VIII wieku, gdy Chińczycy do prasowania jedwabiu wykorzystywali rondle, w których znajdowały się rozżarzone węgle. Rozwiązania te znalazły później zastosowanie także w domach. Dzisiejsze urządzenia nawiązują sposobem prasowania do sprzętów, używanych kilkaset lat temu. Na rynku spotkacie żelazka tradycyjne, czy rozbudowane stacje – prasowalnice, ułatwiające prasowanie różnych gatunków materiału.

            Dobrej jakości żelazko powinno mieć możliwość swobodnej regulacji temperatury, dostosowanej do gatunku tkaniny. Istotna jest także stopa, wykonana z najwyższej jakości materiałów. Dzięki niej łatwo usuniecie wszelkie zagniecenia z ubrań, nawet w trudno dostępnych miejscach. Jeśli szukacie nowoczesnego żelazka, korzystając z możliwości, jakie daje szybka gotówka (zobacz na proficredit.pl), wybierzcie modele uznanych na rynku marek, które cechuje wysoka jakość oraz trwałość.

Para do prasowania

            Jak wspomnieliśmy, niektóre modele żelazek wykorzystują do prasowania parę, ułatwiającą rozprostowanie tkanin. Nowoczesną odmianą żelazka z tą funkcją jest parownica. Działanie urządzenia opiera się o mechanizm silnego wyrzutu pary wodnej. Warto wspomnieć, iż parownice dostępne są w wersji przenośnej lub jako rozbudowane stacje, posiadające wieszak na ubrania, czy różne końcówki, pomagające na przykład w usuwaniu zmechaceń.

            Wysokiej jakości parownice, które kupicie z wykorzystaniem mechanizmu szybka gotówka, umożliwiają prasowanie materiałów w pionie. To wygodne rozwiązanie, jeśli chcecie rozprostować firany lub zasłony. Nie ma konieczności ich zdejmowania. Wystarczy skierować strumień pary na wiszącą tkaninę, aby w mgnieniu oka pozbyć się szpecących zagnieceń. Dodatkową funkcją jest także odświeżanie ubrań, co przydaje się szczególnie w okresie zimowym, gdy po kilku miesiącach wyjmujemy z szafy kurtki lub płaszcze.

Na co się zdecydować?

            Wybór pomiędzy żelazkiem a parownicą nie jest prosty. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Bezsprzecznie żelazko jest dokładniejsze, szczególnie w przypadku ubrań wymagających delikatnego prasowania. Parownica natomiast zapewnia wygodę i znacznie przyspiesza prasowanie. Nie bez znaczenia jest możliwość prasowania ubrań bez ich układania na desce. Funkcję tę docenicie przy prasowaniu firan, zasłon lub długich sukienek.

            Porównując oba urządzenia, warto odnieść się także do ich ceny. Ta, zarówno w przypadku żelazek, jak i parownic, jest różna. Można kupić sprzęt za kilkadziesiąt złotych lub zainwestować znacznie więcej, w czym pomoże szybka gotówka, w sprzęt wysokiej jakości, zapewniający wydajne i szybkie prasowanie. Kompromisem jest posiadanie żelazka i parownicy, dzięki czemu znacznie ułatwicie sobie codzienne czynności domowe.

            Sprzęty do prasowania pomagają w utrzymaniu estetyki ubrań. Rynek oferuje dziś wiele możliwości w tym zakresie, a ich wybór zależny jest jedynie od waszych preferencji i oczekiwań. Zarówno żelazko, jak i parownica mają swoje zalety. Warto zdecydować się na oba rozwiązania, aby prasowanie nie było mozolną i czasochłonną czynnością.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny