Zestawy do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym – 5 inspiracji
Nowoczesne zestawy do sterowania grzejnikami składają się z urządzeń, które pozwalają wygodnie i efektywnie zarządzać temperaturą w każdym pomieszczeniu z osobna. Bezprzewodowe systemy są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w każdym budynku: domu prywatnym, kamienicy, bloku mieszkalnym, a także obiektach komercyjnych oraz użyteczności publicznej. O tym, co wchodzi w skład zestawu do sterowania i jakie urządzenia dobrać do swoich potrzeb – o tym poniżej.
Zestawy grzejnikowe – główne elementy składowe
System sterowania ogrzewaniem grzejnikowym obsługuje najważniejsze funkcje, które są niezbędne, by w domu panowała idealna temperatura. Głowice grzejnikowe są zarządzane bezprzewodowo z urządzenia głównego, co gwarantuje wygodę i szybkość wprowadzania zmian.
3 najważniejsze elementy systemu grzejnikowego:
- główne urządzenie montowane na grzejniku – elektroniczna głowica termostatyczna;
- najważniejsze urządzenie sterujące – regulator WiFi;
- urządzenie do pomiaru – regulator albo czujnik pomiaru temperatury;
Urządzenia komunikują się między sobą drogą radiową. W ten sposób wyznaczana jest potrzeba dogrzania strefy. Głowica doskonale współpracuje z typowymi zaworami grzejnikowymi. Dzięki dedykowanym adapterom głowice można także zamontować na większości kaloryferów dostępnych na rynku. Nowoczesna głowica może sterować zarówno nowoczesnym, jak i tradycyjnym kaloryferem. 5 propozycji przykładowych zestawów sterowania poniżej.
Propozycja 1 – klasyczny zestaw grzejnikowy
Prezentowany zestaw urządzeń zapewni wygodne zarządzanie temperaturą w 8 pomieszczeniach jednocześnie. Bezprzewodowy regulator ST-8S WiFi to urządzenie, które może obsłużyć do 8 stref grzewczych. Czytelny wyświetlacz urządzenia głównego zapewnia szybki odczyt i edycję parametrów pracy.
Propozycja 2: zestaw do sterowania grzejnikami i podłogówką
Sprawdzi w domach, w których występuje zarówno ogrzewanie grzejnikowe, jak i podłogowe. Dzięki niemu można zintegrować korzyści wynikające z ogrzewania grzejnikowego i podłogowego. Sterownik siłowników termostatycznych L-8 jest w tym zestawie urządzeniem nadrzędnym umożliwiającym bieżącą kontrolę temperatury w strefach, w których są zamontowane grzejniki i podłogówka. Urządzenia komunikują się ze sobą bezprzewodowo, więc system można zamontować w domu bez kłopotliwego przerabiania instalacji grzewczej.
Propozycja nr 3: zestaw minimalistyczny
To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą, by urządzenia do pomiaru pozostały dyskretne. Zestaw składający się z niewielkich urządzeń o oszczędnym designie i uniwersalnej kolorystyce będzie doskonałym wyborem dla minimalistów. Regulator WiFi 8s mini pozwoli na kontrolę temperatury aż w 8 strefach grzewczych. Urządzenia są niewielkie, a jednocześnie spełniają standardy nowoczesnej estetyki. Sam regulator WiFi 8s jest jednym z najnowszych urządzeń w ofercie firmy. Na ekranie urządzenia można na bieżąco śledzić informacje dotyczące pomiaru temperatury. Płynne przechodzenie ułatwiają cztery przyciski nawigacyjne.
Propozycja nr 4: pełna wygoda
Zestaw został tak skomponowany, by zapewnić pełną wygodę sterowania. Urządzenie główne ma wbudowany czujnik temperatury. Moduł WiFi pozwala zarządzać systemem z poziomu internetowej aplikacji emodul.eu. Dzięki temu znikają ograniczenia miejsca i czasu dotyczące zarządzania ciepłem w domu. Dodatkowo zestaw wzbogaca moduł wykonawczy MW-1 – bezprzewodowe urządzenie, które włącza i wyłącza styk beznapięciowy do urządzenia grzewczego po otrzymaniu komunikatu ze sterownika głównego. Co ważne moduł MW-1 pozwala na pracę aż z czterema urządzeniami jednocześnie.
Propozycja nr 5: zestaw premium
Rozbudowane możliwości zarządzania temperaturą zapewni poniższy zestaw. W jego skład wchodzi urządzenie nadrzędne ST-16S WiFi, które umożliwia panowanie nad temperaturą aż w 16 pomieszczeniach jednocześnie, co jest doskonałym rozwiązaniem w budynkach z dużą liczbą pomieszczeń. Zestaw został wzbogacony o dwa dodatkowe urządzenia: bezprzewodowy czujnik temperatury zewnętrznej C-8 zr, który pozwala regulować temperaturę w pomieszczeniach na podstawie tej mierzonej na zewnątrz budynku oraz czujnik otwarcia okna C-2. Urządzenie to wykrywa otwarcie okna i w ten sposób zapobiega nadmiernym stratom ciepła w trakcie wietrzenia pomieszczeń. Sterowanie siłownikami następuje na podstawie przesłanego sygnału. Czujnik odznacza się długą żywotnością baterii, a także bardzo dyskretnym wzornictwem. Dzięki temu zapewnia dodatkowe wsparcie w oszczędzaniu energii.
Dlaczego warto sterować grzejnikami?
Powodów jest wiele. Te najważniejsze wiążą się z takimi korzyściami jak:
- dokładność pomiaru – regulacja z dokładnością do 0,1°C;
- różnicowanie temperatury w pomieszczeniach – w zależności od indywidualnych potrzeb;
- szybkie zarządzanie – zmiany dla wszystkich stref są ustalane z poziomu jednego urządzenia;
- wyraźne oszczędności – uzyskiwane dzięki ograniczeniu ogrzewania pomieszczeń w nocy, podczas pobytu poza domem oraz wybranych, mniej używanych pomieszczeń w ogóle;
- łatwe wprowadzanie zmian – intuicyjny interfejs umożliwia ustalanie zmian w sposób dynamiczny na bieżąco;
- nowoczesne zarządzanie – nawet z poziomu smartfona.
Sterowanie grzejnikami szyte na miarę
Systemy zarządzania ogrzewaniem grzejnikowym TECH Sterowniki łączą w sobie najbardziej pożądane cechy takie jak efektywność, wygoda i prostota. Różne urządzenia, które można komponować w zestawy w zależności od potrzeb pozwalają w oszczędny sposób uzyskać komfort cieplny w pomieszczeniach bez względu na pogodę za oknem. Szybka komunikacja między urządzeniami to gwarancja efektywności systemu, a możliwość wykorzystania aplikacji mobilnej do sterowania poza domem pozwala pokonać barierę miejsca i czasu w zarządzaniu ogrzewaniem.
Dostępne urządzenia do sterowania grzejnikami można przejrzeć na stronie: https://www.techsterowniki.pl/k/sterowniki-do-ogrzewania-grzejnikowego
artykuł sponsorowany