Zielony salon w stylu retro…

Cały zestaw kolorystyczny jest niczym innym, jak nienagannym, karnawałowym makijażem mieniącym się złotem i zielenią – udanym, lekkim i przyjemnym w odbiorze designem. Komplet wypoczynkowy to meble, które wprawdzie nie pochodzą z jednej linii stylowej, lecz mimo to się ze sobą nie gryzą. Oliwkowa sofa pod oknem ma bardziej obłe kształty, a stojące przy kominku fotel i mniejsza otomana po lewej są ostrzej zarysowane.

Wszystkie meble zachęcają do wspaniałego wypoczynku i przysiadnięcia choć na chwilę przyjacielskiej rozmowy. Pomiędzy kanapami i fotelami możemy tu obserwować ciekawe, designerskie stoliki pod lampy, których nogi krzyżują się we wspólnej podstawie. Między fotelem a otomaną funkcję takiego stolika pełni drewniana kostka, na której stoi bukiet farbowanych kwiatów wyglądających jak żywe!

Nowoczesne meble do Twojego domu - sprawdź te produkty!

Idealnie dopasowany kominek

Warto zwrócić uwagę na obudowę kominka na ścianie prostopadłej do okna oraz wiszące na złocisto-oliwkowym murze dekoracyjne obrazy. Przedstawiają one motywy kwiatowe i malowane są rękami impresjonistów. Obraz nad kominkiem jest szczególnie malowniczy i rzucający się w oczy, a jego złota rama podkreśla usadowienie w centralnym punkcie salonu nad kominkiem.

Obudowa wewnętrzna kominka wykonana jest z płytek klinkierowych, które w zarysie przypominają cegłę, natomiast jego zewnętrzna obudowa to biały marmur. Ciekawy kontrast, który pasuje do całości wnętrza. Formą i kolorem zewnętrzna obudowa współgra z białym sufitem oraz szerokimi listwami przypodłogowymi i przy suficie. Zielony salon zaczyna przytłaczać…

Podłogi dla arystokraty

W lekkim i nastrojowym wnętrzu dużą rolę odgrywa beżowy dywan o fakturze frotte oraz mnogość różnego typu dodatków. Wśródnich znajdziemy kwiaty. Motyw kwiatów we wnętrzu jest stale obecny – czy to na wspomnianych obrazach, kolorowych poduszkach na oliwkowej sofie, czy choćby w formie bukietów kwiatowych przy oknie i kominku. Na położonym na środku salonu okrągłym stole ze szklanym blatem kolejne elementy dekoracyjne - dwie seledynowo-zielone świeczki oraz szklana patera na cukierki. Te akcenty współgrają kolorystycznie z dekoracjami na kominku oraz meblami.

Okno na świat

W szerokim oknie, które wprowadza do salonu światło, wiszą paskowane rolety oraz srebrzysto-zielone zasłony zapewniające intymną atmosferę oraz grę akcentów świetlnych w pomieszczeniu. Jeżeli chodzi o światło, warto zwrócić uwagę na sufit. Pod nim zamontowano oświetlenie halogenowe, a w płycie sufitowej wycięto dodatkowe otwory, w które wmontowano żarówki. Dzięki temu z góry do salonu w ciemny, pochmurny dzień dostaje się przyjemne, rozproszone światło. Mamy tu również inne, dodatkowe źródła światła - dwie lampki w stylu art deco stojące na stolikach koło sofy oraz dwa fantazyjne kinkiety wiszące symetrycznie nad kominkiem.

Całość aranżacji jest bardzo nastrojowa, stonowana, świeża i ożywcza. Przyjemne, jasne, pastelowe barwy dają wrażenie elegancji, drewniane meble ocieplają wnętrze, a szklane dekoracje wnoszą powiew nowoczesności do niego. W tym zielonym salonie przyjemnie byłoby spotkać się na kawie i odpocząć…

Jeżeli chcesz obliczyć koszt urządzenia takiego salonu, przypominamy, że możesz to zrobić z pomocą kalkulatora kosztów remontu salonu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 73,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny