Zioła i rośliny lecznicze

Wszystko o zioła i rośliny lecznicze - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat zioła i rośliny lecznicze. Nasze sprawdzone porady związane z zioła i rośliny lecznicze pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Krwawnik pospolity - zastosowanie, właściwości lecznicze, ciekawostki

Krwawnik pospolity - zastosowanie, właściwości lecznicze, ciekawostki

Krwawnik pospolity kojarzy nam się głównie z niewielką rośliną, która tłumnie porasta łąki i miedze. Każdy wie, że jest to roślina, która posiada wyjątkowe właściwości lecznicze, jednak od dawna nie wykorzystuje się jej potencjału. A ziele krwawnika jest naprawdę drogocenne, do tego stopnia, że od jakiegoś czasu jest to roślina uprawiana w ogrodzie. Dowiedz się, jakie jest działanie krwawnika, co można z niego zrobić i czy nadaje się do uprawy w ogrodzie.
, 23 maja 2017

Świdośliwa - odmiany, uprawa, przetwory, pielęgnacja

Świdośliwa - odmiany, uprawa, przetwory, pielęgnacja

Nazwa świdośliwa, czy świdośliwa kanadyjska powinna ci brzmieć znajomo, a już na pewno w ostatnim czasie obiła ci się o uszy. Od jakiegoś czasu bowiem te drzewa ozdobne o wyjątkowych owocach robią w Polsce prawdziwą furorę. Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie, na dodatek niezwykle atrakcyjna, a jej sadzonki coraz częściej pojawiają się w sklepach ogrodniczych i w uprawie. Dowiedz się, na czym polega uprawa świdośliwy, które odmiany najlepiej sprawują się w Polsce i co można zrobić z jej wyjątkowymi owocami.
, 30 kwietnia 2017

Jeżyna bezkolcowa - sadzenie, uprawa, pielęgnacja

Jeżyna bezkolcowa - sadzenie, uprawa, pielęgnacja

Do tej pory jeżyny kojarzyły nam się raczej z lasem. Odkąd uprawa jeżyn w ogrodzie jest możliwa, coraz więcej osób decyduje się znaleźć dla nich miejsce. Owoce jeżyny są nie tylko bardzo smaczne ale mają także szereg wyjątkowych właściwości leczniczych. Na dodatek uprawa jeżyny bezkolcowej nie jest wcale trudna, poradzi sobie z nią nawet początkujący amator ogrodnictwa. Dowiedz się, czym różni się od niej uprawa malin i poznaj najpopularniejsze odmiany jeżyny bezkolcowej.
, 23 kwietnia 2017

Morwa biała - właściwości lecznicze, uprawa w Polsce, pielęgnacja

Morwa biała - właściwości lecznicze, uprawa w Polsce, pielęgnacja

Morwa biała jest znana głównie ze względu na swoje właściwości lecznicze. Z liści morwy robi się wyjątkową herbatkę, z którą są zaznajomieni wszyscy rozpoczynający odchudzanie. Na uwagę zasługują także owoce morwy białej. Nie trzeba jednak kupować tych wyjątkowych surowców w aptece ani sklepie ze zdrową żywnością. Znacznie lepiej będzie posadzić tę roślinę w ogrodzie. Dowiedz się, jak uprawiać morwę w Polsce i na czym polega jej pielęgnacja, a przede wszystkim, jakie ma właściwości lecznicze i co można z niej zrobić.
, 22 kwietnia 2017

Leki prosto z ogrodu

Leki prosto z ogrodu

Moda na slow life, wegetarianizm lub nawet weganizm, szeroko pojęte podążanie za naturą, dotarła i do nas. Przez lata byliśmy faszerowani antybiotykami bez wyraźnej potrzeby, zachłyśnięci produktami „z Zachodu”, o których marzyły nasze babki. I dopiero od niedawna mówi się głośno, że bez antybiotyków też można się leczyć (przynajmniej najczęściej tak jest), a wyraźny smak gotowych dań czy przekąsek to nic innego jak ulepszacze smaku. Za długą datą ważności stoją konserwanty, za pięknym wyglądem np. chemiczne barwniki. Powstają strony, na których fachowcy i pasjonaci zdrowego żywienia ujawniają, czym karmią nas koncerny.
, 19 kwietnia 2017

Jeżówka purpurowa i biała - właściwości, zastosowanie lecznicze, porady

Jeżówka purpurowa i biała - właściwości, zastosowanie lecznicze, porady

, 22 kwietnia 2017

Orzech włoski - odmiany, pielęgnacja, przycinanie i wiele więcej

Orzech włoski - odmiany, pielęgnacja, przycinanie i wiele więcej

Nazywamy go w Polsce orzechem włoskim, ponieważ przywiózł go z Włoch święty Jacek, czyli dominikanin Jacek Odrowąż. Przebywając w Rzymie w 1218 roku, tak polubił orzechy, że ściągnął je do Polski, planując rozmnożenie. W taki właśnie sposób powstały pierwsze sadzonki orzecha włoskiego, uzyskane przez braci zakonników. We Włoszech nazywano drzewo orzechowe i jego owoce żołędziami Jowisza, Od tego określenia powstała później nazwa, czyli orzech królewski. Dziś to oficjalna łacińska nazwa botaniczna orzecha włoskiego.
, 5 kwietnia 2017

Cebula dymka - uprawa cebuli w każdym domu - poradnik

Cebula dymka - uprawa cebuli w każdym domu - poradnik

, 22 kwietnia 2017

Jakie kwiaty na balkon nadają się najlepiej – sprawdzamy!

Jakie kwiaty na balkon nadają się najlepiej – sprawdzamy!

Wybór odpowiednich kwiatów na balkon nie jest łatwy. Na rynku aż roi się od różnych opcji, a hodowcy prześcigają się w tworzeniu nowych, najpiękniejszych odmian. Trudno się w tym rozeznać, więc stworzyliśmy poradnik zawierający wskazówki, jakie kwiaty na balkon i jakie rośliny doniczkowe wybrać. Poznaj najlepsze kompozycje kwiatowe na balkon i dowiedz się, jak pielęgnować różne rośliny balkonowe.
, 1 kwietnia 2017

Dziurawiec zwyczajny - uprawa i zastosowanie

Dziurawiec zwyczajny - uprawa i zastosowanie

Dziurawiec zwyczajny hypericum to zioło o niezwykłych właściwościach i bardzo szerokim zastosowaniu.  Jest to świetny przykład zioła na depresję, ma wpływ także na leczenie przewodu pokarmowego, zresztą lista jego dobroczynnych działań jest bardzo długa. Ziele dziurawca, olej z dziurawca, nalewka z dziurawca, a wreszcie wyciąg z dziurawca... sposoby na jego wykorzystanie są bardzo liczne, nic więc dziwnego, że ta wyjątkowa roślina coraz częściej pojawia się w ogrodach. Uprawa dziurawca nie jest trudna, trzeba tylko stosować się do kilku ważnych zasad.
, 23 grudnia 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij