Zlew podblatowy - rodzaje, materiały, ceny, opinie, porady

Zlewozmywak podblatowy - podstawowe informacje

Zlewozmywak podblatowy znany jest także jako zlew podwieszany. Jest to z pewnością najnowocześniejszy rodzaj zlewu kuchennego, który montuje się zupełnie inaczej niż zlewozmywak nablatowy oraz ten wpuszczany w blat. Montaż tego typu urządzenia, bez różnicy, czy jest to jednokomorowy, dwukomorowy, stalowy, ceramiczny zlewozmywak, czy zlewozmywak granitowy, od spodu blatu kuchennego.

Musimy wiedzieć, że zlewy podwieszane nie mają ociekaczy, dlatego, jeśli nam na nim zależy, powinniśmy wybrać zlewozmywak nablatowy lub wpuszczany w blat. Warto jednak wiedzieć, że gdy w naszej kuchni znajduje się granitowy lub kompozytowy blat, możemy wykorzystać jego powierzchnię do roli ociekacza. Dodatkowo, jeśli odpowiednio zamontujemy nasz zlew kuchenny, wtedy woda będzie ściekała do niego.

Pozytywne opinie na temat tego typu zlewu jednokomorowego lub dwukomorowego, wynikają przede wszystkim z tego, że zlew ten jest praktycznie niewidoczny. Dzięki swojej budowie i sposobie montażu, jego ranty nie wystają nad powierzchnię blatu, co dodatkowo ukrywa go w pomieszczeniu. Co więcej, wybierając zlew podblatowy mamy możliwość łączenia komór, przez co kupując zlew jednokomorowy lub dwukomorowy, możemy przyłączyć do niego jeszcze jedną lub pół komory, co jest bardzo wygodną i praktyczną możliwością. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zlewozmywakach.

Zlewozmywaki podblatowe dostępne są w różnych wersjach. Możemy kupić stalowe lub ceramiczne zlewozmywaki, ale również zlewozmywaki granitowe. Ponadto sami zdecydujemy o tym, jaki kolor będą mieć zlewy podwieszane oraz jaki będą one miały mieć kształt.

Jakie wymagania trzeba spełnić, by pojawił się u nas zlew podblatowy

Jeśli chcemy, by w naszym domu pojawiły się zlewozmywaki granitowe, stalowe lub ceramiczne zlewozmywaki podblatowe, powinniśmy dowiedzieć się tego, jakie one mają wymagania odnośnie miejsca, w którym mają się znaleźć i jak ma przebiegać ich montaż.

W pierwszej kolejności zacznijmy więc od tego, że zlewozmywaki podblatowe zawsze montowane są od spodu blatu kuchennego. Dlatego też przed zamontowaniem go, w blacie należy wyciąć odpowiedniej wielkości i kształtu otwór. Pamiętajmy o tym, że czynność ta jest bardzo ważna, dlatego, jeśli nie mamy pewności, że zrobimy to dobrze, lepiej będzie zadzwonić po fachowców. A może zainteresuje cię także ten artykuł o rodzajach zlewozmywaków?

Zlew podblatowy - rodzaje, materiały, ceny, opinie, porady

Dodatkowo istotny jest tutaj również materiał, z którego wykonany jest blat, ponieważ popularne blaty z płyt laminowanych nie będą wystarczająco wytrzymałe, a blaty drewniane mogą się z biegiem czasu rozwarstwiać. Rozwarstwianie blatu pojawia się również wtedy, gdy zlewozmywak jest źle zamontowany i nie zostały odpowiednio zabezpieczone brzegi blatu. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli zlew podblatowy zamontujemy do granitowych, marmurowych lub kompozytowych blatów i wykorzystamy przy tym współpracę ze specjalistami.

Zlew podblatowy - jego zalety i cena

Kierując się pozytywnymi opiniami posiadaczy zlewów podblatowych, z pewnością natkniemy się na wiele zalet na temat tego rodzaju zlewów kuchennych. Przede wszystkim dowiemy się, że zlew podblatowy zaoszczędzi nam miejsca w kuchni, ponieważ zwykle takie rozwiązania mają małe rozmiary, a dodatkowo brak rantów zwiększa powierzchnię roboczą blatu. Dlatego też zlewy podwieszane będą idealnym rozwiązaniem dla małych kuchni lub takich, w których blat kuchenny nie ma dużej powierzchni. Sprawdź także ten artykuł o zlewozmywakach dostępnych w OBI.

Nie możemy również zapomnieć o tym, jak przebiega sprzątanie, przy tego typu zlewozmywakach kuchennych, bo dzięki nim utrzymanie czystości i higieny w naszej kuchni będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki temu, że ranty zlewu nie wystają na powierzchnię blatu, ścieranie z niego brudu, kurzu i innych nieczystości, będzie zdecydowanie łatwiejsze. Co więcej, jeśli pochlapiemy wodą blat dookoła zlewu, bez problemu możemy tę wodę do zlewu zetrzeć. Jak możemy więc zauważyć, ze zlewem kuchennym podblatowym sprzątanie blatu w kuchni będzie łatwiejsze.Poza zaletami, jakie przynosi nam posiadanie zlewu podblatowego, istotna jest również jego cena. Ceny za te zlewy kuchenne są oczywiście różne i zależą od wielkości zlewu, jego kształtu, modelu i producenta. Istotne jest również to, ile komór ma dany zlew, a dodatkowo, gdzie ten zlew zakupimy. Nie zapominajmy o tym, że ceny w sklepach stacjonarnych mogą różnić się od tych, które znajdziemy w sklepach internetowych. No i oczywiście niesamowitym elementem decydującym o tym, jaka jest cena końcowa za zlew podblatowy jest rodzaj materiału, z którego został on wykonany. Dla przykładu jednokomorowy kwarcowy zlew ZKW-23A kosztuje 450 zł, a jednokomorowy zlew granitowy Madera 56 kosztuje 711 zł. Zlewy podblatowe, w tym zlewozmywaki granitowe czy zlewozmywak podwieszany, to wybór wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny