Zlewozmywaki stalowe - rodzaje, ceny, opinie, porady użytkowe

O czym pamiętać, kupując zlewozmywaki stalowe?

Zlewozmywaki stalowe to jedne z najczęściej wybieranych zlewozmywaków kuchennych. Na ich temat możemy znaleźć wiele bardzo pozytywnych opinii, co zdecydowanie wpływa na większą częstotliwość ich zakupu. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup zlewozmywaków metalowych, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka elementów, które ułatwią nam odpowiednio dobrany zakup.

W pierwszej kolejności musimy znać rozmiar, który będzie pasował do naszego blatu kuchennego, szczególnie jeśli kupujemy zlewozmywaki wpuszczane w blat. Jednak w momencie, gdy dopiero urządzamy kuchnię i nie mamy jeszcze wyciętej dziury w blacie, możemy wybrać dowolny rozmiar i rodzaj zlewów.

Pamiętajmy również o tym, by zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem będzie dla nas zlewozmywak jednokomorowy czy dwukomorowy, a także czy wolimy opcję z ociekaczem czy też bez. Blaszany zlew lub ten ze stali nierdzewnej, który wyposażony jest w ociekacz, jest świetną opcją dla osób, które nie mają innej możliwości zamontowania ociekacza lub posiadają wystarczająco dużo miejsca na blacie kuchennym. Jeśli jednak ociekacz znajduje się w szafce nad zlewem, wtedy opcja z ociekaczem jest niepotrzebna. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zlewozmywakach.

Kolejnym elementem jest dobór odpowiednich baterii kuchennych. Zlewozmywaki metalowe wykonane ze stali nierdzewnych idealnie pasują do nowoczesnych kuchni, a dobrym dopełnieniem do nich są chromowane baterie kuchenne. Do takich baterii może sprawdzić się również blaszany zlewozmywak, ale jest on niestety gorszej jakości od tego ze stali szlachetnej.

Stalowe zlewy kuchenne - możliwości zakupu

Stalowe zlewy kuchenne są bardzo różnorodne i dostępne są do zakupu w wielu miejscach. Dlatego też warto zapoznać się z ofertą wielu sklepów internetowych, ale i stacjonarnych i dobrać do siebie idealny model, przy którego produkcji wykorzystana była stal szlachetna, dzięki której nasze zlewy będą bardziej odporne na działanie kwasów i detergentów, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i korozję. To właśnie te zlewy mają lepsze opinie niż zwykłe blaszane rozwiązania.

Stal szlachetna to bardzo dobre rozwiązania, ponieważ dawniej wykorzystywane były stopy metali, które bardzo szybko odbarwiały się i były podatne na korozję, przez co pokrywano je emalią o niskich walorach dekoracyjnych. Wyglądało to niestety bardzo nieestetycznie, zwłaszcza wtedy, gdy emalia zaczynała odchodzić od powierzchni zlewu lub pojawiały się na niej przetarcia. A może zainteresuje cię także ten artykuł o rodzajach zlewozmywaków?

Jeśli chodzi natomiast o rodzaje zlewozmywaków, to największą popularnością cieszą się zlewozmywaki wpuszczane w blat. Montaż zlewozmywaków wpuszczanych w blat jest bardzo prosty, przez co zyskują one tak dobre opinie. Biorąc pod uwagę sposób montażu, wyróżnia się również zlewy podblatowe, a także takie, które montowane są na ścianie kuchennej. Wybór sposobu montażu zależy tylko i wyłącznie od nas, a przede wszystkim od tego, jaki chcemy uzyskać efekt w kuchni.

Polecane modele zlewozmywaków - sprawdź ceny

Zlewozmywaki stalowe - rodzaje, ceny, opinie, porady użytkowe

Kolejny podział zlewozmywaków stalowych to podział na ilość komór. Na rynku dostępne są zlewozmywaki w trzech typach, a mianowicie zlewozmywaki jednokomorowe i dwukomorowe, ale także półtorakomorowe, które są bardzo ciekawym rozwiązaniem. To, na ile komór mamy się zdecydować, powiemy później. Teraz przejdźmy do opcji z ociekaczem i bez ociekacza. Wielu z nas przyzwyczajonych jest do tego, że zlewy nie mają ociekaczy, przez co dodatkowo zakupujemy ociekacze stojące bezpośrednio przy zlewie kuchennym lub montujemy ociekacz w szafce nad zlewem. Teraz rozwiązania te nie są konieczne, ponieważ zlewozmywaki stalowe wyposażone mogą być w ociekacze. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jaki zlew wybrać.

Wybrać zlewozmywaki jednokomorowe czy dwukomorowe?

Zlewozmywaki stalowe są bardzo dobrym rozwiązaniem, głównie dlatego, że ich ceny nie są aż tak wysokie, a w porównaniu do np. zlewozmywaków ceramicznych, wręcz niskie. Pamiętajmy jednak o tym, że konkretna cena zależy od producenta i danego modelu zlewu, ponieważ te są bardzo różnorodne. Ceny mogą się różnić również pod względem miejsca zakupu. Przez to właśnie lepiej sprawdzić wcześniej oferty sklepów w internecie i wybrać tą najbardziej interesującą. Najprostsze modele stalowych zlewów kuchennych kosztują mniej niż 200 zł, co nie oznacza, że nie znajdziemy stalowych zlewów za kilka tysięcy złotych, lecz te są wykonane ze znacznie wyższej jakości materiału i zazwyczaj wyposażone są w jakieś dodatkowe funkcje.

Przejdźmy jednak do tego, dla kogo lepszy będzie zlew jednokomorowy, a dla kogo okaże się bardziej trafiony zlew dwukomorowy. Otóż wszystko zależy od tego, ile miejsca mamy w kuchni, a także jakie meble się w niej znajdują. Do mniejszych kuchni z blatem kuchennym lub niewielką wyspą kuchenną, z pewnością lepszym rozwiązaniem okaże się zlewozmywak jednokomorowy, który nie zajmie aż tak dużo miejsca co dwukomorowy. Nie zapominajmy jednak o tym, że bardzo często również w dużych kuchniach odpowiedni okaże się zlewozmywak jednokomorowy. Dodatkowym elementem decydującym o tym, na ile komór się zdecydujemy, jest to, czy w naszym mieszkaniu znajduje się zmywarka, bo jeśli tak, to bez sensu będzie inwestycja w dwukomorowe zlewy. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tanich zmywakach kuchennych?Pamiętajmy, że zlewozmywaki stalowe mają bardzo dobre opinie nie bez powodu. Stalowe zlewy kuchenne nie sprawią nam trudności przy czyszczeniu, co jest bardzo ważne ze względu na częste odbarwienia spowodowane resztkami jedzenia. Dodatkowo też, dzięki swojej małej masie konstrukcji, nie będziemy mieć problemu z montażem i bez problemu zamontujemy zlewy te w szafkach, nie wykorzystując do tego stelaży i dodatkowych wzmocnień. Przemawia to nieprawdopodobnie na plus dla tego rodzaju zlewozmywaków kuchennych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny