Nowoczesny zlew narożny - dlaczego warto?

Zlewozmywak do szafki narożnej

Zlewozmywaki narożne mają do siebie, że z łatwością można wpasować je w kuchenną przestrzeń i to nawet w przypadku, gdy, wydawałoby się, trudno będzie znaleźć dla nich miejsce. Te elementy wyposażenia kuchni wyróżniają się jednak również innymi cechami:

 • stworzone z rozmaitych materiałów: stalowe, granitowe, ceramiczne
 • w wielu nietypowych wymiarach
 • o dowolnych kształtach
 • funkcjonalne
 • trwałe i wytrzymałe
 • estetycznie wykonane
 • dostępne w wersji jednokomorowej, dwukomorowej oraz pośredniej (1,5 komory)
 • odporne na działanie wysokiej temperatury

Dwukomorowe modele sprawdzają się w przypadku tych gospodarstw domowych, w których nie ma zmywarki lub używana jest ona rzadko. To również rozwiązanie dla osób, które często i dużo gotują i potrzebują zlewu sporych rozmiarów i głębokich komorach.

Zlewozmywak narożny, w tym zlewozmywaki granitowe, to wybór wart rozważenia. Wiodący producenci przygotowali swoje linie zlewozmywaków narożnych, by spełnić oczekiwania najbardziej wymagających kupujących. Jeśli wahasz się nad wyborem materiału, z jakiego ma być wykonany zlew, sprawdź także ten artykuł o zlewozmywakach granitowych, ceramicznych i stalowych.

Zlewozmywaki narożne – oszczędność przestrzeni

Zlew kuchenny narożny świetnie sprawdzi się nawet tam, gdzie wielkość blatu roboczego jest naprawdę niewielka. Dzięki temu zyskać można przestrzeń do tego, by wykonywać inne typowo kuchenne czynności, na przykład przygotowywać czy kroić poszczególne składniki potraw.

Solidny i trwały zlew narożny to bez wątpienia inwestycja na lata, dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, by został on dobrze wybrany.

Mowa zarówno o jego walorach typowo estetycznych, jak i funkcjonalności. Dziś producenci proponują modele w różnych kolorach, o różnych kształtach i wymiarach.

Zlew kuchenny narożny – kryteria wyboru

Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań zlewozmywaka idealnie komponującego się z szafką narożną? Z pewnością nie bez znaczenia jest materiał jego wykonania. Jak już podkreślaliśmy, element ten wykonany może być z granitu, ceramiki albo stali szlachetnej. Każda z tych propozycji ma nieco inne właściwości i ceny, będąc skierowaną do nieco innej grupy docelowej. Zlewozmywak granitowy narożny znacznie różni się od tego ceramicznego, stalowy także ma inne właściwości, należy mieć to na uwadze.

Nie bez znaczenia jest liczba komór, która w przypadku zlewu rogowego uzależniona powinna być zarówno od ilości posiadanego w przestrzeni kuchennej miejsca, jak i indywidualnych preferencji i potrzeb konkretnego gospodarstwa domowego.

Kiedy kupujemy zlew narożny, powinniśmy także kierować się ceną, uzależniając ją od domowego budżetu. Jednak warto pamiętać o tym, że najtańsze modele rzadko okazują się być tymi najlepszymi, charakteryzującymi się wysoką jakością wykonania oraz trwałością. Taki zlewozmywak narożny to bez wątpienia inwestycja na lata.

Zlew narożny w kuchni i polecane zlewozmywaki narożne, czyli zlew kuchenny narożnikowy, jego cena i opinie
Zlewy narożne do kuchni – rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady przy wyborze

Kolorystyka zlewu rogowego także nie jest bez znaczenia. Warto dobrać ją do całości aranżacji kuchni, by była elementem wpisującym się w nią z wielkim powodzeniem. Zlewozmywaki granitowe narożne białe, czarne, utrzymane w kolorze grafitowym, szarym lub beżowym – barwy zlewozmywaków narożnych bywają dziś mocno urozmaicone.

Jednokomorowy zlew rogowy z ociekaczem czy może ten dwukomorowy pozbawiony ociekacza? A może jeszcze inny? Tę kwestię również warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania tego elementu wyposażenia kuchennego wnętrza.

Polecane zlewozmywaki w świetnych cenach

Zlew narożnikowy – cena, opinie

Cena zlewozmywaków komponujących się z szafką narożną może być niezwykle różna. Wyznacznikami jej są między innymi:

 • producent
 • materiał wykonania
 • wymiary
 • kolorystyka
 • dodatkowe elementy wyposażenia

Najtańsze modele z powodzeniem zakupić można za kwotę rzędu 300 złotych, sporo egzemplarzy wiodących producentów mieści się w przedziale cenowym 600-800 złotych. Nie brak ekskluzywnych wersji zlewów rogowych, które potrafią kosztować 1500-3000 złotych i więcej. Zdecydowanie częściej jednak kupujący decydują się na egzemplarze tańsze. Oferuje je między innymi producent armatury Blanco, ale i Franke, Solano czy Altair.

Jeśli chodzi o opnie na temat zlewozmywaków granitowych czy modeli stalowych narożnych, są one bardzo dobre. Klienci podkreślają wiele zalet tych modeli, uznając je za:

 • kompaktowe i bardzo praktyczne
 • eleganckie i trwałe
 • solidnie wykonane
 • relatywnie tanie
 • idealne do aneksów kuchennych

W opiniach użytkowników zdecydowanie przeważają pozytywne uwagi.

Zlew narożnikowy – wiele opcji do wyboru

Nieduży model jednokomorowy z ociekaczem

Zlew jednokomorowy z ociekaczem z wielkim powodzeniem sprawdzi się w przypadku niewielkiego gospodarstwa domowego, w którym korzysta się ze zmywarki. Będzie on najzupełniej wystarczający i jednocześnie pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca, co zwłaszcza w niedużych przestrzeniach kuchennych jest niemalże na wagę złota.

Wymiary tego typu modelu powinny być jak najbardziej kompaktowe, by można było dzięki jego zastosowaniu powiększyć miejsce na blacie roboczym.

Ociekacz to niejako blat roboczy zlewozmywaka granitowego, stalowego czy innego. Bardzo przyda się wtedy, kiedy komora będzie wypełniona brudnymi naczyniami, a my będziemy chcieli odłożyć kolejne. Ponadto zaletą modelu jednokomorowego z ociekaczem jest to, że można kłaść na nim opłukane owoce czy warzywa, co jest niezmiernie wygodne. Warto rozważyć przede wszystkim zlewozmywaki granitowe.

Dwukomorowe zlewy rogowe

W wielu gospodarstwach domowych stawia się na niezwykłą funkcjonalność modeli dwukomorowych. Zlew rogowy z dwiema komorami staje się znakomitą opcją wówczas, kiedy w kuchni nie ma zmywarki albo gdy często przygotowuje się posiłki dla większej liczby osób. Ułatwia on codzienne funkcjonowanie w dużym stopniu, a jego wymiary mimo obecności dwóch komór nie są bardzo duże.

Bywa tak, że zlewozmywak do szafki narożnej ma obie komory tej samej wielkości, często jednak producentom zdarza się także tworzyć modele, w przypadku których jedna z nich jest mniejsza. O ostatecznym wyborze powinny zatem zdecydować preferencje klientów oraz to, jaką ilością miejsca dysponują.

Dostępne w wielu wersjach kolorystycznych zlewy kuchenne dwukomorowe narożne w przeważającej większości przypadków mają kształt zbliżony do litery L. Ich montaż zwykle sprawia nieco więcej problemów niż standardowo. Jednak w aneksie kuchennym, niedużej przestrzeni kuchni lub tej o niespotykanych wymiarach bywa to niekiedy jedyna rozsądna opcja do wyboru.

Zlewozmywak granitowy, stalowy czy inny?

Jak już wspominaliśmy, każdy z tych podtypów posiada nieco inne cechy. Zlewy narożnikowe z granitu to tak naprawdę produkty powstałe z połączenia żywic i piasków kwarcowych. Ich waga jest dość duża (bywa, że duże egzemplarze ważą nawet 15-20 kg, mniejsze około 8). Ceny nie należą do najtańszych, jednak zlewozmywak granitowy narożny wykazuje dużą odporność na działanie gorącej wody czy uszkodzenia.

Stalowy model zlewu kuchennego dość łatwo jest utrzymać w czystości, jednak łatwo w jego przypadku o zarysowania. Ponadto wiele osób narzeka na widoczność kropel wody na jego powierzchni. Plusem zaś jest zdecydowanie przystępna cena.

Ceramiczny model jest zaś bardzo trwały i jednocześnie łatwy w czyszczeniu. Z powodzeniem znosi bardzo wysokie temperatury. Jego walory estetyczne również są godne uwagi, cieszy się więc znakomitymi opiniami.

Każdy, kto zastanawia się nad zakupem zlewozmywaka narożnego, wie już, że do wyboru ma wiele rozmaitych modeli różniących się od siebie pod wieloma względami. Warto przeanalizować kilka opisywanych w tekście kryteriów, by wybrać najlepszy egzemplarz na wiele lat!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny