Zmywarka

Zmywarka jest urządzeniem mechanicznym, służącym do oczyszczania sztućców, naczyń, szklanek oraz pozostałych przedmiotów przeznaczonych do przygotowywania lub przechowywania produktów spożywczych. Zmywarki dostępne w ofertach sprzedaży różnią się od siebie rozmiarami, specyfiką zabudowy, zużyciem wody, poziomem hałasu, a także klasą energetyczną. Mogą być elementem wyposażenia kuchni lub obiektów gastronomicznych.

Komfortowa zmywarka, jak dokonać właściwego wyboru?

Zmywarki są coraz popularniejszymi urządzeniami, które pomagają w zachowaniu kuchennego porządku. Zmywają, a często także wyparzają naczynia, stając się podstawowym elementem wyposażenia kuchni. Nowoczesne zmywarki, dostępne w sprzedaży handlowej różnią się od siebie wieloma parametrami. Najważniejszym z nich jest klasa energetyczna (zużycie energii), zużycie wody, pojemność, a także poziom hałasu.

Klasa energetyczna to określenie szacowanego zużycia prądu podczas jednego cyklu zmywania. W europie dostępne są zmywarki, których klasa energetyczna zostaje oznaczona literami od A do G. Najlepszej jakości zmywarki klasy A+++ posiadają o 40 % mniejsze zużycie energii w porównaniu ze zmywarkami klasy A. Zużycie energii pomiędzy kolejnymi klasami (np. między A i B) wynosi ok. 1,06 kW. Możemy zatem stwierdzić, że klasa energetyczna będzie miała wpływ na koszty użytkowania zmywarki.

Zużycie wody to kolejny parametr, mający wpływ na ekonomię zmywania. Standardowe zużycie wody w zmywarce o szerokości 60 cm wynosi 10 do 15 litrów wody na jeden cykl prania. W ofertach producentów (np. firmy Bosch) pojawiają się także modele, których zużycie wody jest jeszcze niższe.

Kolejny istotny parametr zmywarki to poziom hałasu. Możemy ogólnie przyjąć, że im cichsza praca urządzenia, tym większy komfort jego użytkowania.

Ostatni istotny parametr, na który warto zwrócić uwagę to pojemność. Większość modeli dostępnych w sprzedaży posiada podobną wysokość i głębokość, która umożliwia montaż zmywarki pod blatem kuchennym. Największe znaczenie będzie miała szerokość. Zmywarki o szerokości 45 cm są w stanie zmyć w jednym cyklu maksymalnie 10 kompletów naczyń. Z kolei zmywarki o szerokości 60 cm pomieszczą do 15 kompletów w jednym cyklu zmywania. Wybór pojemności zależy od liczebności domowników, a także od ich stylu życia. W ofertach producentów pojawiają się też duże zmywarki, z funkcją połowy załadunku. Dzięki temu zużycie wody i zużycie energii utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie.

W polskich sklepach branżowych znajdziemy wiele ciekawych modeli zmywarek. Znanymi producentami, na których warto zwrócić uwagę są firmy Bosch, Amica, Electrolux, Whirlpool oraz Samsung.

Jeśli interesują Cię zmywarki oraz inne elementy wyposażenia kuchni, zapraszamy do działu poniżej. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki dotyczące wyboru najlepszych urządzeń, zapoznasz się z cennikami remontu kuchni, a także dowiesz się ile kosztuje popularny sprzęt AGD. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

Czytaj dalej lub zobacz artykuły poniżej

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Kuchnia jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania czy domu. To w niej przygotowuje się posiłki. Często jest to również pomieszczenie, w którym rozgrywa się życie towarzyskie domowników. Decydując się na generalny remont kuchni warto dokładnie się do niego przygotować i przemyśleć kilka kluczowych kwestii, jak zamówienie kuchni na wymiar lub kupno gotowych mebli w markecie. Dobry pomysł na kuchnię to podstawa! Odpowiedni plan oraz przemyślane decyzje mogą uchronić przed zbędnymi wydatkami oraz niepotrzebnymi nerwami. Zobaczmy więc, ile kosztuje remont kuchni o powierzchni 9 m2. Kosztorys remontu kuchni uwzględni hydraulikę, położenie nowych płytek, pomalowanie ścian, jak również zakup nowych mebli kuchennych, zlewozmywaka, lodówki, zmywarki, piekarnika i oświetlenia podszafkowego.
, 21 kwietnia 2017

Jak czyścić zmywarkę i zapobiegać awariom?

Jak czyścić zmywarkę i zapobiegać awariom?

Dla wielu osób zmywarka do naczyń jest jednym z największych dobrodziejstw naszych czasów. Zamiast spędzać wolny czas przy zlewozmywaku, wylewając hektolitry wody i ręcznie szorując sterty brudnych talerzy, możemy pozwolić sobie na prawdziwą poobiednią siestę. Jednak nawet najlepsza zmywarka może czasem się zepsuć i pokrzyżować nam poobiednie plany, jeżeli nie będziemy odpowiednio o nią dbać. Oto kilka przydatnych wskazówek.
, 16 lutego 2017

Najlepsze lodówki dwudrzwiowe side-by-side - przegląd produktów i cen

Najlepsze lodówki dwudrzwiowe side-by-side - przegląd produktów i cen

Lodówki side-by-side mogą być funkcjonalnym elementem wyposażenia większych pomieszczeń kuchennych. Te produkty AGD łączą w sobie efektowny wygląd, dużą pojemność oraz szereg dodatkowych funkcji, które na ogół nie są dostępne w lodówkach o standardowych rozmiarach. Ich minimalna klasa energetyczna to A+, a często i wyżej. W poniższym tekście przybliżymy charakterystykę oraz ceny popularnych lodówek side-by-side o większych gabarytach, zarówno wolnostojących, jak i do zabudowy, a także jak zgrać je z innymi sprzętami w domu jak zmywarka, piekarnik, czy płyta ceramiczna.
, 15 lipca 2016

Ranking - płyty indukcyjne do zabudowy - poradnik dla wybierających

Ranking - płyty indukcyjne do zabudowy - poradnik dla wybierających

Płyty indukcyjne coraz częściej stają się elementem AGD w nowoczesnych kuchniach. Stanowią wygodną alternatywę dla tradycyjnych kuchenek gazowych i elektrycznych, a ich największą zaletą pozostaje wysoki komfort użytkowy. Nowoczesne płyty indukcyjne nie są już na stałe związane z piekarnikiem. Pod płytą może znaleźć się na przykład szafka kuchenna, czy zmywarka. Przed zakupem tego typu urządzeń warto przeanalizować ofertę rynkową. Poniżej sporządzimy ranking płyt indukcyjnych, określimy orientacyjne ceny zakupu, oraz przedstawimy opinie użytkowników.
, 16 października 2016

Piekarnik do zabudowy - jak wybrać najlepszy stosunek ceny do jakości?

Piekarnik do zabudowy - jak wybrać najlepszy stosunek ceny do jakości?

Jaki piekarnik do zabudowy wybrać? To pytanie często pojawia się na ustach osób, które planują zakup nowych elementów wyposażenia kuchennego AGD. W ofertach sklepowych znajdziemy wiele typów piekarników. Przed dokonaniem wyboru warto przeanalizować ich najważniejsze parametry techniczne. Poniżej podpowiemy, jaki piekarnik do zabudowy sprawdzi się w kuchni, a także wskażemy modele, które charakteryzują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Podpowiemy też, jak ulokować piekarnik w kuchni względem innych sprzętów AGD - lodówki, zmywarki, czy kuchenki mikrofalowej.
, 26 czerwca 2016

Zmywarki - sprawdzamy, która daje najlepszy stosunek ceny do jakości

Zmywarki - sprawdzamy, która daje najlepszy stosunek ceny do jakości

Zmywarka to urządzenie AGD, które pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Coraz częściej staje się podstawowym wyposażeniem współczesnych kuchni. podobnie jak pralki, piekarniki i inny sprzęt AGD. W ofertach producentów pojawiają się nowe modele, dostępne w rozsądnych przedziałach cenowych i różnorodne dodatkowe akcesoria. Przed zakupem konkretnej zmywarki warto przyjrzeć się jej specyfikacji, klasie energetycznej, pojemności oraz rodzajowi suszenia. Poniżej przedstawimy najważniejsze parametry urządzeń, podpowiemy jaka zmywarka do zabudowy będzie komfortowa, jakie meble na wymiar będą do niej potrzebne, a także które produkty odznaczają się najlepszym stosunkiem ceny do jakości.
, 18 czerwca 2016

Projektowanie kuchni a koszty jej wykończenia i wyposażenia

Projektowanie kuchni a koszty jej wykończenia i wyposażenia

Wykończenie pomieszczeń kuchennych jest skomplikowanym przedsięwzięciem do którego warto się dobrze przygotować. Wielu specjalistów podkreśla, że przed rozpoczęciem prac wykończeniowych należy wykonać kompleksowy projekt aranżacji kuchni. Czy rzeczywiście warto płacić za projekt? Zapewne tak, pod warunkiem, ze mamy odpowiednie środki na zakup kuchni na wymiar. A czy warto inwestować w tanie meble kuchenne? Już niekoniecznie. Sprawdźmy, jakie są ceny projektów kuchni i ile kosztuje wykończenie oraz urządzenie całego pomieszczenia?
, 2 września 2016

Ile kosztuje sprzęt AGD do kuchni?

Ile kosztuje sprzęt AGD do kuchni?

Nowoczesne kuchnie są eleganckimi pomieszczeniami, w których z łatwością przygotowujemy posiłki. O komforcie użytkowym tego pomieszczenia decyduje sposób jego wyposażenia. W dzisiejszych czasach lodówka, zmywarka, okap czy wielofunkcyjna kuchenki przestały być dobrem luksusowym. Takie sprzęty stają się standardowymi urządzeniami AGD, które powinny znaleźć zastosowanie w każdej kuchni.
, 29 kwietnia 2016

Zmywarki do naczyń - ranking, porady, ceny, na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij