Pierwszy krok

Pierwszym krokiem w celu obniżenia raty jest udanie się do banku i podpisanie aneksu umożliwiającego spłacanie go we franku szwajcarskim. Dzięki temu bank nie będzie zajmował się przewalutowywaniem Twoich pieniędzy po niekorzystnym kursie. Spowoduje to, że będziesz musiał sam pamiętać o tym, aby co miesiąc na Twoim koncie znalazły się pieniądze na spłatę pożyczki. Warto to jednak zrobić, ponieważ oszczędność może być bardzo duża. Banki bowiem często oferują spready walutowe wynoszące nawet 10%. W praktyce oznacza to w skali roku spore straty na samej wymianie pieniędzy. W skali całego okresu spłacania pożyczki mogą to być kwoty sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Wybór odpowiedniego narzędzia do wymiany waluty

Następnym krokiem jest wybór odpowiedniego narzędzia do wymiany waluty. W tej kwestii największą wygodę oferują kantory online oraz pokrewne im społecznościowe platformy wymiany walut. Wymiana w nich wiąże się z bardzo niskimi spreadam, w związku  z czym jest bardzo opłacalna. O ile kantory online nie są niczym nowym i są powszechnie rozpoznawane, o tyle platformy społecznościowe, mimo dużej popularności, często są mylone właśnie z kantorami. Czym tak naprawdę obydwa te systemy się od siebie różnią?

Na platformach społecznościowych to sami użytkownicy dokonują pomiędzy sobą wymiany pieniędzy. Sami ustalają kursy i kwoty jakie chcą wymienić. Serwis w żaden sposób nie ingeruje w ich propozycje. System jedynie automatycznie dobiera najbardziej zbliżone oferty do siebie. Czuwa również nad pozytywnym przebiegiem całej transakcji. Kursy ustalane przez użytkowników bardzo często są naprawdę opłacalne. Jedną z takich platform jest serwis https://www.walutomat.pl/. Jest on obecnie największą tego typu platformą, a więc najłatwiej znaleźć na nim osobę do wymiany. Dodatkowo serwis posiada bardzo dobre zabezpieczenia, które gwarantują pełne bezpieczeństwo korzystania z niego. Każdy może również skorzystać z umieszczonego na stronie kalkulatora, który pozwala łatwo wyliczyć, ile można zaoszczędzić korzystając z tego serwisu.

Podsumowanie

Jeżeli posiadasz kredyt we frankach i chciałbyś maksymalnie zminimalizować wysokość swojej raty, to jak najbardziej warto postawić właśnie na samodzielną wymianę waluty. Z platformami do społecznościowej wymiany walut oraz kantorami online nie jest to czasochłonne i można to zrobić bez wychodzenia z domu. Oszczędności wynikające z takiego podejścia do wymiany walut będą - w przeliczeniu na lata pożyczki - wręcz gigantyczne.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 50,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny