Złota rączka

Wszystko o złota rączka - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat złota rączka. Nasze sprawdzone porady związane z złota rączka pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Sufity podwieszane z płyt g-k - ceny, montaż krok po kroku, opinie, zalety i wady

Sufity podwieszane z płyt g-k - ceny, montaż krok po kroku, opinie, zalety i wady

Sufity podwieszane są coraz częściej stosowane zarówno przez przez inwestorów prywatnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Sufit podwieszany jest najczęściej wykonywany z płyt gipsowo kartonowych. Posiada bardzo wiele zalet i zastosowań, dzięki czemu jest chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem w domach prywatnych, lokalach użytkowych,  ale również w restauracjach, pubach czy nawet  w  przedszkolach. Poznaj technologię sufitów podwieszanych oraz dowiedz się jak wykonać sufit podwieszany krok po kroku. 
, 23 maja 2017

Jak zamontować karnisz? Porady krok po kroku

Jak zamontować karnisz? Porady krok po kroku

Żeby firanki i zasłony dobrze się prezentowały powinny być umocowane do estetycznego karnisza. Karnisz sufitowy czy mocowany do ściany to najpopularniejsze rozwiązania. Jednak nawet wśród tych podstawowych typów jest wiele odmian, a karnisze są produkowane z różnych materiałów, co przekłada się również na ich cenę. Kolejną ważną sprawą jest prawidłowy montaż karniszy. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni karnisz sufitowy lub ścienny oraz jak zamontować karnisz krok po kroku.
, 23 maja 2017

Meble z palet - pomysły, sposoby wykonania, porady

Meble z palet - pomysły, sposoby wykonania, porady

Własnoręcznie robione meble z palet biją ostatnio rekordy popularności. Elegancko wpisują się w nowoczesne aranżacje i posiadają szerokie możliwości wykorzystania. Przy odrobinie wyobraźni możemy samodzielnie zaprojektować stolik kawowy, krzesła, fotele, łóżka, meble ogrodowe, a nawet domek dla dzieci z palet. W artykule przyjrzymy się bliżej temu rozwiązaniu, określimy ile kosztuje paleta, przedstawimy garść inspiracji i podpowiemy jak wykonać meble z palet krok po kroku.
, 24 kwietnia 2017

Co oznaczają kolory przewodów elektrycznych? Poradnik dla złotej rączki

Co oznaczają kolory przewodów elektrycznych? Poradnik dla złotej rączki

Montaż instalacji elektrycznej jest dość skomplikowany i wymaga sporej wiedzy. Dlatego warto powierzyć go doświadczonemu fachowcowi. Inaczej jest z późniejszymi, drobnymi naprawami, takimi jak wymiana gniazdek czy oświetlenia. Owe prace nie są zbyt trudne i możemy wykonać je samodzielnie. Musimy jedynie pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także znać kolorystyczne oznaczenia przewodów elektrycznych. Wbrew pozorom kolory kabli w gniazdku mają znaczenie :)
, 21 listopada 2016

Samodzielna regulacja drzwi balkonowych, zewnętrznych i wewnętrznych - porady

Samodzielna regulacja drzwi balkonowych, zewnętrznych i wewnętrznych - porady

Drzwi balkonowe i drzwi zewnętrzne są stale narażone na działanie zmiennych warunków pogodowych. Nic zatem dziwnego w tym, że wymagają regularnej konserwacji oraz regulacji. Samodzielna regulacja drzwi na zawiasach nie jest zbyt skomplikowana. Dlatego często opłaca się podjąć tego zadania.
, 28 września 2016

Symbole elektryczne - przegląd symboli i oznaczeń elektrycznych w projektach i schematach

Symbole elektryczne - przegląd symboli i oznaczeń elektrycznych w projektach i schematach

Schematy instalacji elektrycznej wyglądają na bardzo skomplikowane. Każdy element instalacji posiada indywidualne, graficzne symbole elektryczne. Owe oznaczenia nie są przypadkowe i wynikają wprost z zapisów normalizacyjnych. W poniższym artykule wyjaśnimy podstawowe oznaczenia elektryczne, a także wskażemy ich ogólną charakterystykę.
, 10 maja 2017

Poziomica laserowa – cena, rodzaje, opinie, jak używać

Poziomica laserowa – cena, rodzaje, opinie, jak używać

Poziomica laserowa to urządzenie które może nie jest niezbędne, ale na pewno bardzo przydatne przy remontach w domu. W podstawowym zakresie nie są to urządzenia drogie, a ponadto mogą bardzo ułatwić i przyśpieszyć prace remontowe. Jednak nie każdy wie jak zabrać się do wyboru odpowiedniej poziomicy. Poniżej przedstawiamy parametry tych urządzeń, ich rodzaje, oraz prezentujemy inne ważne informacje na które należy zwrócić uwagę. Poznaj popularne modele i ceny laserowych urządzeń poziomujących.
, 9 maja 2017

Jak wygląda osuszanie budynków, gdy w domu jest wilgoć?

Jak wygląda osuszanie budynków, gdy w domu jest wilgoć?

Podwyższony poziom wilgoci w murach jest bardzo niekorzystnym zjawiskiem, które może uszkodzić dom. Winne są zwykle nieprawidłowe wykonanie izolacji poziomej fundamentów lub ściany. Wilgoć w domu  jest też niekorzystna ze względu na zdrowie mieszkańców. Zawilgocona ściana i ciepłe powietrze tworzą idealne warunki dla rozwoju groźnych grzybów oraz pleśni. Dlatego tak ważne jest osuszanie budynków, w których panuje zbyt wysoki poziom wilgoci.
, 31 sierpnia 2016

Przecinarka do glazury do użytku domowego – wybieramy najlepszą

Przecinarka do glazury do użytku domowego – wybieramy najlepszą

Przystępna cena i łatwość obsługi to cechy które powinny charakteryzować przecinarkę do glazury. Obecnie nie można sobie wyobrazić remontu przeprowadzonego samodzielnie, bez tego urządzenia. W jakie urządzenie warto zainwestować? Czy lepiej wybrać przecinarkę ręczną czy elektryczną? Jakie akcesoria dokupić? Na jakie parametry techniczne należy zwrócić szczególną uwagę? Wybierzmy przecinarkę do glazury do użytku domowego.
, 16 sierpnia 2016

Szkło wodne - zastosowanie, cena i wszystko inne, co warto wiedzieć?

Szkło wodne - zastosowanie, cena i wszystko inne, co warto wiedzieć?

Szkło wodne jest wykorzystywane obecnie na szeroką skalę. Znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu oraz w budownictwie. Różne środki i materiały które używamy każdego następującego po sobie dnia, zawierają w sobie tą substancję. Szkło wodne nie jest szkłem...ani wodą. Czym więc jest i jakie ma zastosowania? Co warto wiedzieć na temat szkła wodnego? 
, 10 maja 2017

Czego na budowie złota rączka nie może zrobić sama?

Czego na budowie złota rączka nie może zrobić sama?

Budowa domu systemem gospodarczym może przynieść inwestorowi - złotej rączce odczuwalne oszczędności. Niestety na placu budowy znajdzie się też szereg czynności, które mogą zostać wykonane jedynie przez wykwalifikowanego fachowca. Nic nie zrobimy również bez odpowiedniego kierownika budowy. W artykule opiszemy wszystkie prace, których złota rączka bez uprawnień nie może wykonać samodzielnie.
, 13 maja 2016

Profile, stopy montażowe, wsporniki ścienne - złota rączka to doceni!

Profile, stopy montażowe, wsporniki ścienne - złota rączka to doceni!

Przedstawiamy Państwu kompletne systemy mocowań budowlanych, instalacyjnych, 
w tym wentylacyjnych, które są domeną firmy Alnor. Decydując się na montaż instalacji wentylacji mechanicznej z użyciem urządzeń, kanałów, kształtek naszej firmy warto zaopatrzyć się profile montażowe LDB STRUT.
, 10 kwietnia 2017

Samodzielna regulacja okien PCV i wymiana uszczelek - zrób to sam!

Samodzielna regulacja okien PCV i wymiana uszczelek - zrób to sam!

Okna PCV są stale narażone na działanie obciążeń i niekorzystnych warunków pogodowych. Dlatego warto zadbać o ich prawidłowe działanie, a także o optymalną szczelność. Samodzielna regulacja okien PCV oraz wymiana uszczelek nie są zbyt skomplikowane - każda domowa "złota rączka" może zrobić to samodzielnie. Wykonanie tych czynności może nas uchronić przed koniecznością wymiany całego okna. To także sposób na zwiększenie właściwości termoizolacyjnych budynku. Poniżej zaprezentujemy uniwersalne instrukcje regulacji skrzydeł okiennych oraz wymiany uszczelek.
, 16 stycznia 2017

Wiata garażowa - wszystko co musisz wiedzieć

Wiata garażowa - wszystko co musisz wiedzieć

Murowany garaż to ogromne koszty, konieczność spełnienia wielu wymagań formalnych oraz  konieczność wykonania podjazdu, ogrzewania budynku w sezonie zimowym, jego odpowiedniej wentylacji i oświetlenia. Alternatywą dla zbudowania garażu murowanego jest wiata garażowa, która zabezpieczy nasz samochód przed deszczem i śniegiem i w przeciwieństwie do pełnego garażu murowanego, nie wygeneruje tak znaczących kosztów. Co więcej, taką wiatę każda "złota rączka" może złożyć samodzielnie!
, 18 sierpnia 2016

Samodzielny montaż paneli podłogowych – instrukcja w 4 prostych krokach - zrób to sam!

Samodzielny montaż paneli podłogowych – instrukcja w 4 prostych krokach - zrób to sam!

Panele podłogowe to coraz chętniej wybierane nawierzchnie podłogowe, które łączą w sobie atrakcyjny wygląd, trwałość oraz przystępną cenę. Ich niewątpliwą zaletą jest także szybkość i łatwość montażu. Do montażu paneli podłogowych nie potrzebujemy fachowca - wystarczy domowa złota rączka. Wystarczy zastosować się do czterech podstawowych kroków montażowych, a zrobisz to sam.
, 29 kwietnia 2016

Izolacja poddasza - samodzielne ocieplanie dachu bez tajemnic

Izolacja poddasza - samodzielne ocieplanie dachu bez tajemnic

Jesień to ostateczny czas, aby przygotować dom do zimowych, niskich temperatur. W moim przypadku zmorą był źle docieplony, nieużywany strych, który znacznie wychładzał pomieszczenia znajdujące się na piętrze. Stara wełna mineralna i warstwa trocin nie spełniały moich oczekiwań, dlatego zdecydowałam się na wykonanie nowego ocieplenia styropianowego (wełna mineralna i pianka poliuretanowa okazały się za drogie) oraz wylanie posadzki.  Prace podzieliłam na kilka etapów: przygotowania, zakup materiałów, wykonanie wylewki oraz prace końcowe. Przekonajcie się, że każda złota rączka może wykonać izolację poddasza. Po prostu zrób to sam!
, 26 kwietnia 2017

Jak zamontować gniazdko elektryczne w 10 krokach - porady dla złotej rączki

Jak zamontować gniazdko elektryczne w 10 krokach - porady dla złotej rączki

Podłączenie gniazdka elektrycznego jest jedną z najprostszych czynności podczas zakładania instalacji elektrycznej. Śmiało możemy zamontować je samemu, oszczędzając przy tym na wydatkach związanych z korzystaniem z usług fachowca. Musimy tylko pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa i zaopatrzeniu się w odpowiednie narzędzia.
, 21 grudnia 2016

Jak uszczelnić kabinę prysznicową? Zrób to sam!

Jak uszczelnić kabinę prysznicową? Zrób to sam!

W każdej łazience kabina prysznicowa powinna być utrzymywana w nieskazitelnej czystości i odznaczać się szczelnością. W przeciwnym razie podłoga w łazience będzie permanentnie mokra, wyciekająca woda spowoduje powstanie brzydkich zacieków, a na ścianach może zacząć pojawiać się pleśń. Dlatego  dobrym rozwiązaniem jest uzbrojenie się w podstawową wiedzę na temat uszczelniania kabiny prysznicowej - każda złota rączka może to zrobić samodzielnie!
, 29 kwietnia 2016

Montaż drzwi wewnętrznych - zrób to sam!

Montaż drzwi wewnętrznych - zrób to sam!

Praktycznie każdy z nas chce w czasie budowy swojego domu lub remontu mieszkania zrobić coś sam, przynajmniej jedną rzecz. Domorosłe złote rączki malują ściany, inni próbują tynkować, albo położyć płytki. Dla tych, którzy chcieliby wykonać coś bardziej oryginalnego przygotowaliśmy poradnik samodzielnego montażu ościeżnic i drzwi wewnętrznych. To nie trudne, po prostu zrób to sam!
, 16 stycznia 2017

Jak samodzielnie podłączyć lampę do sufitu w 6 krokach? Zrób to sam!

Jak samodzielnie podłączyć lampę do sufitu w 6 krokach? Zrób to sam!

Dla laików zadanie to może wydawać się „twardym orzechem do zgryzienia”. Jednak po uważnym przeczytaniu tego artykułu okaże się, że zawieszenie nowej lampy sufitowej wcale nie jest takie trudne dla domorosłej złotej rączki. Wystarczy tylko trochę chęci i bardzo prosty, dostępny w każdym mieszkaniu sprzęt. Należy zaopatrzyć się w śrubokręt z kontrolką przepływu prądu (tzw. próbówka) lub zwykły izolowany śrubokręt oraz miernik prądu. Przed rozpoczęciem pracy koniecznie należy sprawdzić jego działanie na zwykłym gniazdku. A więc przeczytaj i zrób to sam!
, 12 maja 2017

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij