Zacznij od montażu brodzika!

Pierwsze co musisz zrobić to ustawić brodzik na próbę w miejscu, gdzie chcesz go zamontować. W ten sposób sprawdzisz, czy wszystko do siebie pasuje. W tej chwili zaznacza sobie na podłodze ołówkiem miejsce odpływu, ponieważ tam będziesz musiał zamontować syfon. Zamontuj też do brodzika nóżki i starannie je wypoziomuj za pomocą poziomicy. Nie chcesz przecież, żeby woda wypływała bokiem z brodzika podczas kąpieli.

Kolejny etap prac to instalacja syfonu oraz podłączenie go do kanalizacji. Do tego będzie potrzebna Ci elastyczna rura oraz uszczelki. Ułóż je dokładnie i precyzyjnie, tak aby nie przepuszczały wody.

Po zamontowaniu syfonu możesz zabrać się za klejenie brodzika. W tym celu użyj kleju montażowego Pattex One For All Crystal. Idealnie nadaje się on do łazienki, gdyż jest wodoodporny i wytrzymuje w temperaturze do 70°C. Więcej na temat produktów z rodziny Pattex One For All dowiesz się ze strony przetestujmoc.pl.

Najpierw dokładnie oczyść boki brodzika oraz ściany, do których będziesz go przymocowywał. Później umieść klej montażowy w pistolecie i nanieś go na boki brodzika. Jeśli są one dość wąskie, nałóż klej liniowo, a w przypadku szerszych boków, połóż klej faliście. Masz około 10 minut na dopasowanie brodzika do ściany, czyli ponowne sprawdzenie, czy poziom się zgadza. Kiedy klej montażowy wyschnie, wysuń górną część syfonu przez odpływ i zweryfikuj czy uszczelki się nie przesunęły.

Zrób to sam, czyli jak samodzielnie wykonać montaż kabiny prysznicowej przy pomocy klejów montażowych?
Zrób to sam, czyli jak samodzielnie wykonać montaż kabiny prysznicowej przy pomocy klejów montażowych?

Na końcu nałóż uszczelniacz w szczeliny pomiędzy brodzikiem a ścianą. Do tych prac także możesz wykorzystać Pattex One For All Crystal, ponieważ jest on nie tylko polimerowym klejem montażowym, lecz także uszczelniaczem o krystalicznej przezroczystości.

Montaż kabiny prysznicowej

Po wyschnięciu uszczelniacza możesz zamontować kabinę. Zacznij od skręcenia górnych i dolnych profili. Następnie połącz je z pionowymi elementami. W tym momencie zamocuj również silikonowe uszczelki dołączone do zestawu. Ustaw tak przygotowaną kabinę na brodziku, wypoziomuj ją i zaznacz na ścianie miejsca łączenia. Kolejno wywierć otwory na kołki rozporowe. Na boczne i dolne profile nałóż punktowo klej montażowy i umieść kabinę na brodziku. Końcowy etap to montaż ścianek i drzwi kabiny prysznicowej. Na początek umieść system jezdny. Nie zapomnij o jego wypoziomowaniu. Uszczelnij dolny profil produktem Pattex One For All Crystal, wsuń w niego szybę oraz uszczelkę i dokręć śruby. Analogicznie postępuj z górnym profilem. Tak zamontowane przeszklenia umieść w systemie jezdnym. W tym momencie Twoja nowa kabina prysznicowa jest gotowa.

Artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej