Pluskwy w nowej kanapie, czyli zwalczanie pluskiew domowych

Nie tak dawno media obiegła informacja o przykrej przygodzie klientów jednego ze znanych salonów meblowych, którzy kupili nowe łóżko z materacem. Okazało się, że jest też gratis: pluskwa domowa.Zwalczanie nieproszonego gościa okazało się nieuchronne po nocnym pogryzieniu ciał wspomnianych zakupowiczów. Konieczna okazała się profesjonalna dezynsekcja (możliwa z wykorzystaniem produktów https://dezpro.pl/deratyzacja-dezynsekcja-i-dezynfekcja-co-powinienes-wiedziec/). Pluskwy się wyniosły, ale reklamacja nie została uwzględniona, bo i ciężko udowodnić, że owady przybyły wprost ze sklepu, a usuwanie pluskiew z nowego mebla brzmi przecież nieprawdopodobnie.

Dezynsekcja, pluskwy, zamgławianie – brzmi obco, ale miejmy jednak świadomość, że przykra wizyta pluskiew domowych może zdarzyć się nawet w najmniej oczekiwanych okolicznościach i dotyczy nawet nowego budownictwa oraz świeżo kupionych sprzętów prosto z magazynu. Nawet wówczas może okazać się, że niezbędne będzie właśnie odpluskwianie (możliwa z wykorzystaniem produktów https://dezpro.pl/oferta/dezynsekcja/odpluskwianie).

Skąd biorą się pluskwy i inne robaki w domu

Popularna opinia o tym, że pluskwy biorą się z brudu, jest przereklamowana, bo prędzej dotyczy choćby prusaków, które wabią resztki jedzenia i wilgotne zakamarki. Zatem skąd biorą się pluskwy? Może nie uwierzysz, ale najczęściej można je przynieść na sobie, i to nie tylko wówczas, gdy nocujesz poza domem. Pluskwa może znaleźć się na Twoim ubraniu po wizycie w przychodni czy w trakcie podróży pociągiem lub autokarem. To nie żart. Pluskwy nie występują tak rzadko, jakbyśmy sobie tego życzyli. Mogą nawet przywędrować do Twojego mieszkania od sąsiadów przez szyby wentylacyjne.

Wprawdzie częste sprzątanie pomoże Ci zmniejszyć ryzyko wystąpienia insektów w domu, ale nie jest to rozwiązanie problemu. Musisz bowiem wiedzieć, że pluskwy nie żywią się jako takim brudem, a… ludzką krwią. Jeśli zatem zauważysz na swoim ciele ślady ukąszenia, a na prześcieradle małe plamki krwi – wówczas możesz mieć niemal całkowitą pewność, że ktoś sypia z Tobą w łóżku i ma więcej niż dwie nogi oraz niezbyt atrakcyjny pancerz. Brzmi nieciekawie? Owszem. Dlatego mając podejrzenia o pojawieniu się niechcianych robaków – czym prędzej szukaj profesjonalnej firmy, w której ofercie jest dezynsekcja.

Dezynsekcja - zwalczanie pluskiew w domu

Wprawdzie w Internecie znajdziesz pomysły na zwalczanie pluskiew domowym sposobem, ale eksperymenty zostaw innym. Zarówno pluskwy, jak i prusaki bardzo szybko się rozmnażają i są bardzo trudne do wytępienia, dlatego nie warto tracić czasu na nieskuteczne metody i lepiej szybko skorzystać z pomocy specjalistów, zajmujących się profesjonalnie dezynsekcją, a zatem zwalczaniempluskiew metodą zamgławiania ULV czy zwalczaniem prusaków metodą żelową. Wybór sposobu na pozbycie się intruzów, także należy dostosować do konkretnego gatunku.

Zwalczanie pluskiew - preparaty

Zwalczanie pluskiew ozonem wprawdzie często pojawia się w internetowych wynikach wyszukiwania, ale z pewnością nie jest to skuteczny rodzaj usuwania tych insektów z domu. Ozonowanie dezynfekuje otoczenie usuwając z niego bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie i alergeny, ale nie pasożytnicze robaki. Zwalczanie pluskiew zamgławianiem termicznym (to nie to samo, cozwalczanie pluskiew parą)także nie będzie idealnym rozwiązaniem, bo sprawdzi się raczej przy komarach, osach czy szerszeniach. Co innego zwalczanie pluskiew metodą zamgławiania ULV. Jest to niezwykle skuteczny sposób, ponieważ tzw. zimna mgła dociera w najmniejsze, trudnodostępne zakamarki, skutecznie unicestwiając te małe, obrzydliwe i krwiożercze bestie. Ponadto zamgławianie ULV ma bardzo szerokie zastosowanie. W zależności od tego, jakiego preparatu użyjemy w zimnej mgle, możemy pozbyć się nie tylko pluskiew, prusaków, karaluchów, pcheł, rybików czy komarów, ale także bakterii, wirusów i grzybów. Dzięki tej metodzie zwalczanie pluskiew jest bardzo efektywne.

Pozostałe metody i zwalczanie prusaków

Warto także wiedzieć, że nie musisz korzystać z zagławiania ULV, jeśli na Twoim celowniku jest zwalczanie prusaków w domu. Wystarczy łatwiejszy sposób. Bardzo skuteczne jest zwalczanie prusaków metodą żelową. Substancja jest rozmieszczana w strategicznych miejscach. Żel zawiera odpowiednie feromony, które skutecznie wabią niechcianych lokatorów i zachęcają do zjedzenia trutki. W ten sposób zainfekowane zostają pozostałe osobniki. Co bowiem ciekawe, prusaki (i pozostałe karaczany) są… kanibalami. Dzięki temu, zdrowe insekty zjadają zatrutych przyjaciół, a Ty masz szybko, skutecznie i bezpiecznie problem z głowy.

Dom wolny od insektów

Dbanie o czystość nie uchroni Cię przed pluskwami i prusakami w domu, ponieważ  mogą do Ciebie trafić zupełnym przypadkiem lub przywędrować się od sąsiadów. Sprzątanie pomoże Ci jednak szybko zlokalizować małych intruzów. Jeśli znajdziesz ślady ich obecności – dzwoń po firmę dezynsekcyjną i nie czekaj na przykry rozwój wydarzeń.

Artykuł przygotowany przez: https://dezpro.pl/

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej