Żyrandole pokojowe dopasowane do stylu aranżacyjnego

Uniwersalne żyrandole do salonu

W ofertach sprzedaży znajdziemy lampy wiszące o klasycznym, ponadczasowym wyglądzie. Tego typu produkty nie wyróżniają się nadmiernie zapewniając dyskretne oświetlenie pomieszczenia. Lampy wiszące sufitowe nie posiadają rzucających się w oczy ozdób, dzięki czemu mogą być dopasowane do dowolnej stylistyki aranżacyjnej.

Klasyczne żyrandole do salonu mogą posiadać jeden bądź po kilka punktów oświetleniowych. W większości są to nieruchome, skierowane w dół lub w górę klosze. Wybierając tego rodzaju żyrandole do salonu zyskujemy możliwość łatwego dopasowania do konkretnego wnętrza. Lampa wisząca stanowi tu jedynie dodatkowy akcent. Jej delikatna, niewyróżniająca się budowa może podkreślić styl minimalistyczny lub spójnie połączyć się z mocno zdobionymi elementami wyposażenia.

Wybór klasycznego oświetlenia będzie rozwiązaniem najbardziej bezpiecznym, pasującym do większości wnętrz. Co więcej, jest to także element wyposażenia, który nigdy nie wyjdzie z mody i stanowi ponadczasowe oświetlenie salonu. A może zainteresują cię także porady, jak krok po kroku podłączyć lampę do sufitu?

Nowoczesne żyrandole w salonie

W ofertach sprzedaży znajdziemy nowoczesne żyrandole o niecodziennych kształtach. Zazwyczaj są to produkty wykonane z metalu, szkła lub tworzyw sztucznych. Elegancko wykonane, nowoczesne żyrandole będą w stanie podkreślić współczesny charakter domu i mieszkania. Jednocześnie zwrócą na siebie uwagę, stając się dodatkową ozdobą wnętrza.

Nowoczesne żyrandole często posiadają po kilka punktów oświetleniowych. Klosze mogą posiadać nieregularne kształty i być rozmieszczone w sposób niesymetryczny. Wszystko to sprawia, ze oświetlenie salonu zyskuje całkiem nowe możliwości.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się także nowoczesne żyrandole, tworzące oświetlenie kierunkowe. Niektóre modele posiadają możliwość płynnej regulacji padania promieni świetlnych. Dzięki temu mogą posłużyć zarówno jako oświetlenie główne, jak i dodatkowe.

Wybór jest tak duży, że każdy dopasuje nowoczesne żyrandole do charakteru własnej aranżacji. Warto jedynie zwrócić uwagę na aspekty użytkowe. Nie wszystkie nowocześnie wyglądające rozwiązania zapewnią równomierne i przyjemne dla oka oświetlenie wnętrz. Dlatego zadbajmy o to, by aspekty wizualne nie były jedynym kryterium naszego wyboru, a oświetlenie salonu stało się też komfortowe. Sprawdź także dodatkowe inspiracje na ciekawe oświetlenie salonu.

Dworkowe i rustykalne żyrandole pokojowe i lampy wiszące

Żyrandole pokojowe mogą skutecznie zdobić salony utrzymane w stylu dworkowym lub rustykalnym. Ich wygląd dobrze komponuje się z antykami i postarzanymi elementami wyposażenia wnętrz. W ofertach sprzedaży znajdziemy ozdobne lampy sufitowe, które sprostają wymaganiom każdego użytkownika.

Aranżacje dworkowe i rustykalne zazwyczaj posiadają większą powierzchnię użytkową. Dlatego najlepiej umieścić w nich żyrandole o pięciu punktach oświetleniowych. Stylizowany żyrandol 5-ramienny może być dość dużym wydatkiem, jednak jego zakup zapewni optymalny efekt dekoracyjny.

We wnętrzach rustykalnych i dworkowych dobrze sprawdzi się żyrandol świeczkowy, który podkreśli wybraną stylistykę aranżacyjną. Jego głównym atutem są oczywiście walory wizualne. Warto jednak pamiętać, że żyrandol świeczkowy zapewnia także wydajne i przyjemne oświetlenie, które dobrze sprawdzi się w salonach o większym metrażu.

Niektóre modele posiadają też patynowaną powierzchnię, dzięki czemu wyglądają na stare i antyczne. Wybór jest bardzo szeroki, a patynowane żyrandole mogą posiadać bardzo duże walory dekoracyjne. Ich charakterystyczna stylistyka skutecznie podkreśli dworkowy, podniosły charakter salonu. Sprawdź także porady dotyczące wyboru oświetlenia sufitowego.

Najmodniejsze lampy do domu - zobacz promocje!

Kryształowe żyrandole do salonu w stylu glamour

Kryształowe żyrandole to jedno z najciekawszych i najbardziej eleganckich rozwiązań. Kryształ odbija promienie świetlne tworząc bardzo ciekawe efekty wizualne. Warto także dodać, że tego rodzaju oświetlenie od razu rzuca się w oczy i skupia na sobie uwagę gości. Efekt może być wykorzystany do podkreślenia luksusowego charakteru naszego salonu. Warto zatem rozważyć żyrandol kryształowy.

Wybierając kryształowe żyrandole mamy do dyspozycji wiele interesujących rozwiązań. Poszczególne modele różnią się od siebie jakością wykonania, liczbą kryształowych elementów i punktów oświetleniowych. Wybór jest bardzo duży i z pewnością dopasujemy kryształowe żyrandole do każdego salonu.

Kryształowe żyrandole do salonu to maksimum elegancji. Idealnie sprawdzają się w stylu glamour i szykownych, starych wnętrzach z duszą.
Żyrandole do salonu - co warto wiedzieć? Co kupują inni?

Wybierając tego typu oświetlenie weźmy pod uwagę ilość zdobnych elementów. Kryształowe żyrandole mogą wyglądać delikatnie lub wyróżniać się w sposób bardzo intensywny. Drugie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w salonach zainspirowanych stylem glamour. Przepych i luksus owych produktów doskonale podkreśli wybrany styl aranżacyjny dodając mu wrażenia luksusu.

Podczas dokonywania wyboru warto wziąć pod uwagę stylistykę oświetlenia. Dostępne w ofertach sprzedaży kryształowe żyrandole mogą posiadać bardziej klasyczną lub nowoczesną formę. Wybierzmy ją zgodnie z zamierzonym efektem dekoracji pomieszczenia. Większość żyrandoli z kryształów pasuje do stylizacji nowoczesnych. Jednak bogato zdobiona lampa wisząca dobrze sprawdzi się także w salonach zainspirowanych stylem klasycznym. Wystarczy dobrać produkt, który dobrze skomponuje się z drewnem i naturalnymi elementami wyposażenia wnętrz.

Jaki materiał żyrandola?

Nowoczesne żyrandole z metalu i tworzyw sztucznych

Wybierając żyrandole do salonu warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Nowoczesne lampy sufitowe często tworzy się z metalu, tworzyw sztucznych oraz szkła. Do wyboru mamy oświetlenie utrzymane ciepłej lub zimnej tonacji.

Nowoczesne żyrandole mogą też posiadać klosz ze szkła lub tworzywa sztucznego. Pierwsze rozwiązanie okazuje się nieco cięższe i bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak pamiętać, że szklana lampa wisząca zazwyczaj zapewnia ciekawsze efekty dekoracyjne. Klosz z tworzywa sztucznego może być lżejszy i bardziej odporny, jednak najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach zainspirowanych stylem nowoczesnym. Dużą popularnością cieszą się także żyrandole kryształowe lub imitujące kryształ.

Drewniana lampa wisząca

Drewniane żyrandole do salonu czy też sufitowe lampy wiszące nie są już tak popularne, jak kilkanaście lat temu. Jednak w ofertach sprzedaży nadal znajdziemy wiele godnych uwagi modeli.

Warto pamiętać, że drewniane lampy sufitowe, lampy podłogowe czy kinkiety tworzą wrażenie przytulności i wszechobecnego ciepła. Dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach zainspirowanych stylem klasycznym oraz rustykalnym. Drewno elegancko skomponuje się z naturalnymi elementami wyposażenia wnętrz, tworząc z nimi spójną całość. Nowoczesne sufitowe lampy wiszące to opcja warta rozważenia.

Liczba punktów oświetleniowych

Żyrandol 3-ramienny do małego salonu

Wybierając żyrandole do salonu warto zwrócić uwagę na ilość punktów oświetleniowych. To od nich zależeć będzie stopień doświetlenia pomieszczenia światłem sztucznym.

Dużą popularnością cieszy się żyrandol 3-ramienny. Będzie to rozwiązanie dostosowane do potrzeb niewielkiego, optymalnie doświetlonego światłem naturalnym salonu. Żyrandol 3-ramienny nie sprawia wrażenia przytłoczenia, a trzy punkty świetlne skutecznie oświetlą całe wnętrze mieszkalne.

Żyrandol 3-ramienny może posłużyć także, jako oświetlenie dodatkowe w bardzo przestronnym salonie. W tym wypadku 3 ramienna lampa wisząca zostaje umieszczona bezpośrednio nad dużym stołem jadalnym. W centralnym punkcie pomieszczenia możemy już umieścić żyrandol 5-ramienny, który spełni funkcję oświetlenia głównego.

Jednopunktowa lampa wisząca

Lampa jednopunktowa nie sprawdzi się w roli głównego oświetlenia przestronnego salonu. Mimo wszystko jest bardzo popularnym rozwiązaniem, które widujemy w pomieszczeniach otwartych.

Dobrze dobrana, jednopunktowa lampa wisząca skutecznie doświetli strefę jadalni. Możemy ulokować ją bezpośrednio nad stołem, przy którym spożywamy posiłki lub przygotowujemy potrawy. Dzięki temu zapewnimy sobie wydajne oświetlenie, które uprzyjemni korzystanie ze strefy jadalnej.

Oświetlenie jednopunktowe może sprawdzić się także w strefie kuchennej. Salon otwarty na kuchnie powinien posiadać przynajmniej dwa źródła oświetlenia górnego. Wisząca lampa jednopunktowa dobrze sprawdzi się w przypadku niewielkiego, otwartego aneksu kuchennego. Trzeba przy tym podkreślić, że dodatkowe oświetlenie górne nie zastąpi oświetlenia podszafkowego, które doświetli strefę roboczą i zwiększy komfort przygotowywania posiłków.Żyrandol 5-ramienny w dużym pokoju gościnnym

Oświetlenie dużego pomieszczenia wymaga wykorzystania lamp wielopunktowych. Dobrym rozwiązaniem okaże się tutaj żyrandol 5-ramienny, który wydajnie doświetli całą powierzchnię salonu. W ofertach sprzedaży znajdziemy żyrandole pokojowe o różnorodnej stylistyce i sposobie wykończenia (np. kryształowe żyrandole czy żyrandol świeczkowy). Dzięki temu każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb.

Wybierając żyrandol 5-ramienny zwróćmy uwagę na kierunek padania promieni świetlnych. Klosz skierowany ku górze zapewni światło rozproszone. Z kolei lampa wisząca zwrócona w dół skuteczniej doświetli wybrane fragmenty pomieszczenia.

Dodatkowe oświetlenie salonu

Salon jest pomieszczeniem, które wymaga zastosowania kilku źródeł światła. Żyrandole pokojowe nie zapewnią optymalnego doświetlenia wszystkich przestrzeni. Dlatego dobrym pomysłem okażą się też dodatkowe lampy stojące, ścienne kinkiety i plafony.

Lampy podłogowe warto ulokować w pobliżu strefy wypoczynku. Dzięki temu zapewnimy sobie wydajne źródło oświetlenia bocznego, które zwiększy komfort użytkowania salonu. Lampy stojące mogą ułatwić czytanie książek bądź korzystanie z drobnych sprzętów RTV. Z kolei plafony i kinkiety ścienne pozwolą na stworzenie przyjemnego nastroju, który uprzyjemni spokojny wypoczynek.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny