Poddasza chętnie wykorzystujemy jako pomieszczenia o różnych funkcjach – urządzamy tam sypialnie, pokoje dziecięce, gabinety, garderoby, jadalnie, a także łazienki i kuchnie. Na ich komfort użytkowania wpływa to ile wpuścimy do nich światła dziennego, czy zadbamy o odpowiednią cyrkulację powietrza, a także o ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zimą i latem. Dlatego ważny jest wybór odpowiednich okien dachowych. Stolarka dobrej jakości będzie nam służyć wiele lat, dlatego przed zakupem warto przyjrzeć się najważniejszym parametrom okien, które poza wygodą korzystania z poddaszy, mogą sprzyjać oszczędzaniu energii. Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich poszukujących energooszczędnych rozwiązań są trzyszybowe okna dachowe VELUX, które teraz spełniają wymagania zawarte w przepisach wchodzących w życie w styczniu 2021 roku. Mają one bardzo dobry współczynnik przenikalności cieplnej Uw równy 1.1 (W/m2K) i jednocześnie zapewniają wysoki stopień pozyskania energii słonecznej, gwarantując korzystny bilans energetyczny. Doskonałe właściwości termoizolacyjne okien linii Standard Plus osiągnięto dzięki zastosowaniu dwukomorowych pakietów szybowych oraz innowacyjnej konstrukcji profili okiennych ThermoTechnologyTM. Wyposażone są one także w dodatkową uszczelkę, która chroni przed chłodem i stratami ciepła, a także zapewnia wyższą dźwiękochłonność. Trzyszybowe okna VELUX mają także wbudowany system wentylacji, który umożliwia doprowadzenie świeżego powietrza nawet, gdy jest zamknięte, co znacznie poprawia komfort korzystania z poddaszy.

Zyskaj komfort na poddaszu i gwarancję na lata
Zyskaj komfort na poddaszu i gwarancję na lata

Zyskaj komfort na poddaszu i gwarancję na lata
Zyskaj komfort na poddaszu i gwarancję na lata

Konstrukcja ThermoTechnologyTM okien drewnianych VELUX GLL i okien drewniano-poliuretanowych VELUX GLU

Okna dopasujmy do rodzaju pomieszczenia i sposobu użytkowania. Najpopularniejsze są drewniane, a tam, gdzie często gromadzi się para, czyli w kuchni i łazience, najlepiej sprawdzą się okna drewniano-poliuretanowe, które są całkowicie odporne na wilgoć.

Decydując się na energooszczędne, trzyszybowe okna VELUX w tej samej cenie możemy wybrać sposób ich otwierania: uchwyt w górnej części skrzydła lub elegancka klamka na dole (typ B). Górny system otwierania będzie wygodny, gdy okno umieszczone jest na standardowej wysokości od 80 do 130 cm. Uchwyt jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki. Pod oknem można ustawić biurko, stół czy kanapę, ponieważ meble nie utrudnią jego otwierania. Z kolei dolny system otwierania sprawdzi się, gdy okno zamontowane jest wyżej - w takiej sytuacji łatwiej będzie sięgnąć do klamki. W oknach z górnym systemem otwierania można zastosować sterowanie elektryczne lub solarne, które w przypadku rozwiązań VELUX są idealnie wkomponowane w konstrukcję okna.

Zyskaj komfort na poddaszu i gwarancję na lata
Zyskaj komfort na poddaszu i gwarancję na lata

Zyskaj komfort na poddaszu i gwarancję na lataZyskaj komfort na poddaszu i gwarancję na lata
Zyskaj komfort na poddaszu i gwarancję na lata

Ciepły montaż i gwarancja na lata

Jeśli zależy nam na energooszczędnych i trwałych rozwiązaniach, zadbajmy o prawidłowy i ciepły montaż okien dachowych. Od niego zależy, czy okno będzie szczelnie połączone z dachem i odpowiednio ocieplone. Wysokiej jakości, kompleksowy system montażu poza kołnierzem uszczelniającym dopasowanym do rodzaju pokrycia dachowego obejmuje także produkty izolacyjne. Warto skorzystać z gotowych rozwiązań izolacyjnych dostępnych teraz w promocyjnym pakiecie „Komfort w zestawie”. System ciepłego montażu VELUX BDX zapewnia szczelne połączenie okna z dachem i ochronę przed stratami ciepła. Składa się z ramy izolacyjnej BDX, wokółokiennej izolacji BFX oraz teleskopowej rynienki odwadniającej odprowadzającej wilgoć powstającą pod pokryciem poza obrys okna. Rama izolacyjna wykonana z wysokoizolacyjnego elastycznego polietylenu efektywnie ociepla zewnętrzną powierzchnię okna i jest idealnie dopasowana do okna i konstrukcji dachu. Wokółokienna izolacja w postaci harmonijki, którą dekarz rozwija naokoło okna, gwarantuje szczelność i ochronę przed wiatrem i wilgocią. Ciepły montaż VELUX to trwałe rozwiązanie chroniące przed powstawaniem mostków termicznych. Zapewnia uzyskanie o 3° C wyższej temperatury wewnętrznej powierzchni okna, a także umożliwia przedłużenie gwarancji na okna o kolejne 10 lat.

Wyprzedź upały

Urządzanie poddasza to dobra okazja, aby zadbać o komfort także latem. Aby chronić się przed upałem, doskonałym rozwiązaniem są markizy VELUX, które zatrzymują ciepło zanim przedostanie się do wnętrza przez szybę. Siateczka, z której są wykonane absorbuje promienie słoneczne, redukując ilość ciepła wnikającego do pomieszczenia nawet o 76%. Markiza rozwija się na zewnątrz okna, a nieużywana pozostaje niewidoczna pod zewnętrznym oblachowaniem. Markiza jest bardzo wygodna w użytkowaniu - chroni przed gorącem, nie ograniczając widoku za oknem.

Zyskaj komfort na poddaszu i gwarancję na lata
Zyskaj komfort na poddaszu i gwarancję na lata

Komfort w zestawie

Zakup okien dachowych to inwestycja na długie lata, dlatego warto skorzystać z zestawu, dzięki któremu zyskamy energooszczędne, trwałe i zapewniające komfort rozwiązania, a dodatkowo gwarancję na 20 lat i zwrot 100 zł za każdy zakupiony i zarejestrowany zestaw. Promocyjny pakiet „Komfort w zestawie” obejmuje energooszczędne okno trzyszybowe VELUX z linii Standard Plus (drewniane lub drewniano-poliuretanowe), markizą przeciwsłoneczną MHL oraz system ciepłego montażu BDX. Po zarejestrowaniu zakupu na stronie promocja.velux.pl, gwarancja na okno zostanie przedłużona o 10 lat (łącznie będzie to więc aż 20 lat), a dodatkowo otrzymasz zwrot 100 zł na konto bankowe podane w formularzu. Promocja potrwa do końca października, szczegóły na stronie: promocja.velux.pl

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej