Żywopłot

Wszystko o żywopłot - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat żywopłot. Nasze sprawdzone porady związane z żywopłot pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Wiąz turkiestanu na żywopłot - uprawa, pielęgnacja, wymagania

Wiąz turkiestanu na żywopłot - uprawa, pielęgnacja, wymagania

, 23 maja 2017

Najlepsze rośliny na żywopłot szybko rosnący

Najlepsze rośliny na żywopłot szybko rosnący

Potrafisz wyobrazić sobie przestrzeń bez żywopłotów? Prawdopodobnie nie, bo nawet nowoczesne trendy architektoniczne, które powoli eliminują płoty i tak stosują niskie murki z bukszpanu. Rzadko o tym myślimy, ale żywopłoty otaczają nas wszędzie. Są naszym buforem od rzeczywistości, chronią przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, odgradzają od hałasu i symbolicznie zamieniają podwórko w bezpieczną twierdzę. A na dodatek może sobie na nie pozwolić każdy, ponieważ nie potrzebują szczególnej pielęgnacji, skomplikowanych zabiegów ani nakładów finansowych. Poznaj najlepsze rośliny na żywopłot.
, 23 grudnia 2016

Bukszpan - odmiany, pielęgnacja, przycinanie, sadzenie, rozmnażanie

Bukszpan - odmiany, pielęgnacja, przycinanie, sadzenie, rozmnażanie

Wartość dekoracyjna bukszpanów jest nie do przecenienia. Bukszpany to zupełnie niewybredne i przy tym dość charakterystyczne krzewy ozdobne. Używa się ich do formowania żywopłotów i  obwódek oraz rozmaitych form ciętych, czasami wręcz zaskakujących pomysłowością oraz techniką wykonania. Bukszpany rosną też samodzielnie, ładnie eksponując światu swoje niewielkie eliptyczne, zimozielone liście. Uwielbiali bukszpan już starożytni Rzymianie, podziwiając jego idealne architektoniczne kształty po strzyżeniu. 
, 14 stycznia 2017

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij