Kredyt na remont domu – jak uzyskać?

Kredyt gotówkowy

Wysokość kredytu gotówkowego uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju planowanego remontu. Całkowite odnowienie domu będzie skutkowało tym, że kredyt na remont domu będzie duży. Na początek koniecznie należy oszacować kwotę, jaka będzie nam potrzebna, czyli koszt wszelkich materiałów oraz robocizny. Wiedząc już, ile pieniędzy chcemy uzyskać, warto użyć kalkulatora kredytowego. Dzięki niemu możemy mieć rzut na to, jak będą wyglądały raty kredytu przy konkretnej kwocie zadłużenia.

Kolejny etap to złożenie wniosku kredytowego w wybranym banku. Można zrobić to także przez internet. Warto wcześniej porównać oprocentowanie kilku banków, by móc wybrać najniższe. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji banku wystarczy już tylko podpisać umowę i oczekiwać na wypłatę kredytu. Zwykle pieniądze wypłacane są w kilku transzach. Wybierając kredyt gotówkowy, warto jednak porozmawiać z doradcą, który podpowie, na jaki kredyt powinniśmy się zdecydować. Trzeba pamiętać, że kredyt gotówkowy jest drogi, ponieważ jego oprocentowanie jest znacznie większe, niż jeśli zaciągamy kredyt hipoteczny.

Kredyty gotówkowe przeznaczone są zwykle na niewielkie remonty. Kwota kredytu w wysokości kilkunastu tysięcy złotych z pewnością nie wystarczy na remont całego domu. Zaletą takiego kredytu jest przede wszystkim ograniczona do minimum ilość formalności. Wystarczy tylko dowód osobisty oraz dokument, potwierdzający nasz miesięczny dochód. Bank podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu już następnego dnia po złożeniu wniosku. Kredyt gotówkowy uzyskiwany jest na maksymalnie 10 lat. Tyle wynosi najdłuższy okres spłaty. Natomiast kwota kredytu w wysokości 60 tysięcy to największa suma, jaką możemy otrzymać.

Kredyt hipoteczny

Otrzymanie kredytu hipoteczne wiąże się z koniecznością dopełnienia formalności. Czasami okazuje się, że remont domu pochłonie bardzo dużo pieniędzy, zwłaszcza jeśli planujemy remont starego domu. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem hipotecznym. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu można uzyskać naprawdę duży kredyt na remont domu. Jednak coś kosztem czegoś. W sytuacji braku spłaty, bank ma prawo zabrać nam dom. To jednak tylko teoria, która wynika jedynie z nieodpowiedzialności kredytobiorcy. Jest jeszcze jeden, bardzo ważny aspekt. Aby ubiegać się o kredyt hipoteczny, kredytobiorca musi być prawnym właścicielem nieruchomości.

Zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku o kredyt na remont domu, najpierw musimy opracować kosztorys całego remontu. Pomoc doradcy bankowego jest niezbędna. Kredyt na remont domu pod hipotekę wymaga wcześniejszej wyceny nieruchomości przez bank. Jest to dodatkowy koszt w wysokości ok. 300 zł – 600 zł. Na podstawie tej przesłanki, ustalana jest maksymalna kwota kredytu. Nie może ona przekroczyć 80% wartości domu. Opłaty związane z uzyskaniem kredytu nie kończą się jednak na wycenie. Należy pokryć również wszelkie koszty sądowe dotyczące wpisu oraz późniejszego wykreślenia hipoteki (po spłacie kredytu).

Kredyty hipoteczne na remont domu, rzecz jasna, posiadają znacznie więcej formalności. Czas podjęcia decyzji przez bank także jest wydłużony. Może nawet trwać miesiąc. Hipoteka, czyli inaczej zastaw jest swego rodzaju zabezpieczeniem dla banku w razie niespłacania kredytu. Niskie oprocentowanie (zaledwie kilka procent) oraz wydłużenie okresu spłaty (nawet do 30 lat) mają zapewnić kredytobiorcy komfort w spłacie, która nie obciąży zbytnio domowego budżetu. Cała procedura od złożenia wniosku, do przyznania i wypłaty kredytu hipotecznego wygląda mniej więcej tak samo, jak w przypadku kredytu gotówkowego.

Kredyt na remont domu pod hipotekę

Remont starego domu - czy inwestycja się opłaca?

Wielu ludzi uważa, że wybudowanie domu i wykończenie to zbyt droga inwestycja. Dlatego coraz częściej wielu młodych ludzi decyduje się na zakup i remont starego domu. Na rynku można znaleźć coraz więcej starych i zaniedbanych domów, które są za to w bardzo niskich cenach. Wydając niewiele za nieruchomość, wystarczy tylko przeprowadzić gruntowny remont. Kredyt na remont starego domu jest najlepszą opcją. W podjęciu świadomej decyzji, który kredyt wybrać na remont, z pewnością pomoże kalkulator kredytowy. Sprawnie porówna różne warunki kredytów z kilkunastu banków i pozwoli wybrać najlepszy.

Kredyt na remont domu jest możliwy do uzyskania. Warto jednak wiedzieć, że koszt remontu domu może być bardzo wysoki.
Jak uzyskać kredyt na remont domu? Ile to kosztuje?

Zanim podejmiemy jednak jakąkolwiek decyzję, powinniśmy porównać koszt budowy i wykończenia oraz koszt remontu starego domu. Taka analiza z pewnością pomoże w podjęciu decyzji. Największym jednak plusem kupna starego domu, jest dobra lokalizacja. Na przykład w samym centrum miasta. Zapewne ciężko byłoby kupić samą działkę w takiej lokalizacji.

Oczywiście remont starego domu ma także swoje minusy.  Największy stanowi konieczność przeprowadzenia generalnego remontu. Inaczej nie da się tam zamieszkać. Co więcej, stare domy zbudowane są według dawnych wzorców. Nie będą więc w żaden sposób praktyczne w użytkowaniu. A jeśli już, to tylko po przebudowie. Dlatego czasami remont starego domu jest bardziej kosztowny, niżeli wyremontowanie nowego. Znajdą się jednak tacy, którzy są miłośnikami starodawnych budynków.

Do czego służy kalkulator kredytowy oraz kalkulator hipoteczny?

Pomoc w szacunkowym obliczaniu kredytu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Metody te pozwalają nam wybrać możliwie najlepszy kredyt na remont domu, z najlepszymi warunkami. W dobie błyskawicznego powstawania coraz to nowych banków wybór dobrego kredytu jest znacznie bardziej utrudniony.

Czy wiesz, że...

W zależności od doradcy kredytowego koszt kredytu w tym samym banku może być wyższy lub niższy nawet o kilka tysięcy złotych? Dlatego warto porównać warunki przynajmniej u kilku doradców. My polecamy wypełnienie krótkiego formularza na naszej stronie - na jego podstawie skontaktujemy Cię z bardzo solidnym pośrednikiem kredytowym oferującym korzystne rozwiązania w wielu bankach.

Sprawdź!

Zwykły kalkulator kredytowy, bez problemu znajdziemy w Internecie. To niezwykle przydatny system. Wpisana w kalkulator kwota kredytu w wysokości tej, o jaką chcemy się ubiegać, zostanie przeliczona i po chwili otrzymamy symulację rat, jakie płacilibyśmy, biorąc kredyt w danej kwocie. Co ciekawe, współczesne kalkulatory kredytowe nie ograniczają się jedynie do funkcji obliczeniowej. Aplikacja analizuje także zdolność kredytową oraz podpowiada, gdzie można uzyskać najkorzystniejszy kredyt.

Kalkulator kredytu hipotecznego działa na zbliżonych zasadach. Jest jednak bardziej rozbudowany. Analiza opiera się na podstawie kosztów pożyczki oraz odsetek pobieranych przez bank. Dzięki temu tworzona jest symulacja szczegółowego harmonogramu spłaty. Zadłużenie pokazuje wysokość rat w poszczególnych miesiącach całego okresu trwania kredytu. Co więcej, aplikacja uwzględnia określone warunki, na których może być przyznany kredyt. Korzystanie z kalkulatora jest niezobowiązujące. A może zainteresuje cię jednak kredyt na budowę domu?

Na jaki kredyt na remont domu się zdecydować?

Zastanawiać się nad wyborem rodzaju kredytu na remont można naprawdę długo. Wszystko uzależnione jest tak naprawdę od wielkości całego przedsięwzięcia. Logiczną rzeczą jest, że kredyt stanowi zobowiązanie pieniężne. Skutki braku spłaty są więc oczywiste. Rosnące odsetki lub przejęcie nieruchomości to czarny scenariusz nieodpowiedzialności kredytobiorcy. Dlatego decyzja o zadłużeniu musi być przemyślana.

Kredyty hipoteczne na remont domu lub znacznie mniejsze kredyty gotówkowe są dla wielu wyjściem z trudnej sytuacji. Wielu młodych ludzi marzy o własnym domu, lecz realne zarobki nie pozwalają na spełnienie tego marzenia. Dlatego rozwiązaniem jest właśnie kredyt na remont domu. Może zdarzyć się także, że ktoś z krewnych podaruje nam stary dom. Wtedy nie musimy martwić się o działkę i koszt, jakim jest budowa domu. Wystarczy pomyśleć o kredycie na remont starego domu.

Decydując się na kredyty gotówkowe czy też hipoteczne, trzeba jednak pamiętać o rozliczeniu się z bankiem. Posłużą w tym celu wszystkie faktury świadczące o rzeczywistych wydatkach remontowych. Udokumentowanie kosztów remontu jest bardzo ważne, ponieważ brak faktur może zostać uznany przez bank jako oszustwo z naszej strony. W takim wypadku można spodziewać się kontroli pracownika banku. Postępowanie więc zgodnie z wytycznymi banku oraz sumienne, comiesięczne spłacanie rat stanowi gwarancję, że nie będziemy mieć z tytułu kredytu żadnych nieprzyjemności. Przed podjęciem zobowiązania warto także sprawdzić ranking kredytów gotówkowych i kredytów hipotecznych.

ikona podziel się Przekaż dalej