Aranżacja przedpokoju wymaga nie tylko ustalenia konkretnych rozwiązań, ale także oszacowania kosztów remontu lub wykończenia. Samodzielne sprawdzanie wszystkich cen i stawek byłoby bardzo nużące. Z pomocą jednak idzie kalkulator kosztów remontu i aranżacji przedpokoju. Dzięki temu narzędziu łatwo oszacujesz wartość inwestycji. Jak z niego skorzystać?
Ile kosztuje remont i aranżacja przedpokoju?
Koszty remontu czy wykończenia przedpokoju są uzależnione od wariantów cenowych, jakie wybierzesz na etapie przeprowadzania wyceny. Odpowiadają one firmom remontowym o różnym poziomie doświadczenia oraz jakości użytych materiałów. Co istotne, niską, średnią czy też wysoką cenę, możesz zaznaczyć na każdym etapie korzystania z kalkulatora. Na przykład, jeśli postanowisz wybrać średnią cenę dla materiałów na ściany, dla robocizny możesz ustawić niższy wariant cenowy. Podobnie jest w obrębie wszystkich innych szacowanych kosztów. Sprawia to, że możesz poczynić oszczędności na wybranych materiałach i usługach, a nie całościowo dla projektu.
Kalkulator kosztów remontu i aranżacji przedpokoju przewiduje trzy zakresy cenowe. Odpowiadają one następujących rozwiązaniom:
Każdorazowa możliwość wyboru wariantu cenowego sprawia, że każdy znajdzie rozwiązania na miarę swoich potrzeb i możliwości finansowych. Kalkulator pozwala także na poczynienie niezbędnych oszczędności. Wzrastającą wycenę można na bieżąco weryfikować (jest widoczna na ekranie komputera) i, w razie przekroczenie budżetu, zmieniać dowolnie warianty cenowe. Jak dokładnie krok po kroku korzystać z kalkulatora kosztów remontu i aranżacji przedpokoju?
Krok I - podaj wymiary przedpokoju i województwo, w którym będą prowadzone prace
Pierwszy krok wymusza podanie wymiarów przedpokoju, czyli powierzchni ścian i powierzchni podłóg. Jest to o tyle istotne, gdyż będzie stanowiło podstawę wyliczeń w dalszych krokach szacowania wyceny realizacji projektu. Zarówno ilość materiałów budowlanych, jak i stawki wykonawców są w niektórych wypadkach liczone za metr kwadratowy.
W tym miejscu niezbędne jest także podanie rejonu inwestycji, czyli województwa. Pozwoli to na precyzyjną wycenę, gdyż stawki w poszczególnych rejonach kraju, a nawet same ceny materiałów budowlanych, mogą się różnić. Jedynym miastem, które zostało osobno wzięte pod uwagę, jest Warszawa. Jeśli więc planujesz remont w tym mieście, koniecznie zaznacz je w pierwszym kroku. Rynek w stolicy rządzi się nieco innymi prawami, więc mogłoby dojść do niedoszacowania kosztów remontu.
Krok II - koszt wykończenia lub remontu podłogi, ścian i sufitu
Zgodnie z logiczną kolejnością czynności podczas remontu przedpokoju, należy zacząć od wyboru sposobu wykończenia ścian, sufitu i podłogi. Wycenę na tym etapie umożliwiają dwie pierwsze zakładki, czyli właśnie: Podłoga oraz Ściany i sufit.
Jeśli chodzi o podłogę, określić należy rodzaj wylewki i oszacować koszt zaprawy wyrównującej. Potem można przejść do wyboru sposobu wykończenia podłóg. Sugerowane rozwiązania to oczywiście płytki (wraz z kosztami niezbędnej chemii budowlanej), parkiet drewniany, panele podłogowe, wykładzina PCV, wykończenie schodów (drewno lub płytki) i ewentualne inne koszty do samodzielnego wprowadzenia. Warto podkreślić, że kalkulator przewiduje w każdym punkcie nie tylko cenę samych podstawowych materiałów, ale także innych elementów, jak na przykład podkłady czy listwy.
Jeśli chodzi o sposób wykończenia ścian i sufitu, kalkulator kosztów remontu i aranżacji przedpokoju przewiduje:
Krok III - elektryka
Ten krótki krok przewiduje oszacowanie kosztów instalacji elektrycznej w przedpokoju oraz rodzaju i instalacji oświetlenia. Należy wprowadzić tylko liczbę wyjść instalacji oraz wybrać rozwiązania spośród: oświetlenia punktowego (oprawki stropowe), lamp sufitowych i kinkietów.
Krok IV - meble i wyposażenie przedpokoju
Ostatni krok w kalkulatorze to wykończenie i aranżacja przedpokoju pod kątem jego wyposażenia. Kalkulator umożliwia w tym miejscu oszacowanie kosztów zakupu i montażu:
Kalkulator kosztów remontu i aranżacji przedpokoju uwzględnia wszystkie niezbędne rozwiązania, a ewentualne brakujące elementy można łatwo wprowadzić samodzielnie. Jeśli nie chcesz skorzystać z wybranych sugestii rozwiązań, możesz je po prostu pominąć. Zaprezentowany kalkulator stanowi łatwy sposób na zapanowanie nad budżetem i poczynienie ewentualnych oszczędności.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.