Gładzie maszynowe - zalety

Maszynowe nakładanie gładzi jest zdecydowanie efektywniejsze niż ręczne nakładanie gładzi. Dzięki tej technice zużycie materiału jest mniejsze o 30%, a czas pracy krótszy o 70%, a to przekłada się na możliwość szybszej realizacji dalszych prac wykończeniowych. Maszynowe nakładanie gładzi jest szczególnie zalecane do dużych powierzchni ścian i sufitów. Taka technika umożliwia uzyskanie równomiernej powłoki pozbawionej jakichkolwiek smug. Wysoka wydajność to również lepsza jakość położenia gładzi, brak kurzu i pyłu oraz otrzymanie powierzchni wyróżniającej się wyjątkową przyczepnością dla powłoki malarskiej. Gładzie mechaniczne mają to do siebie, że możemy je nakładać w pomieszczeniu, w którym temperatura powietrza nie jest większa niż 30 °C.

Coraz bogatsza staje się oferta rynkowa urządzeń przeznaczonych do mechanicznego wykonania gładzi. Obok agregatów, coraz częściej dostępne są specjalne urządzenia służące do obróbki gładzi, w tym szlifowania i wygładzenia. Wykorzystując agregaty hydrodynamiczne możliwe jest aplikowanie farb wodnych i rozpuszczalnikowych, lakierów, mas szpachlowych, bejcy. Jeśli interesuje cię także gładź szpachlowa, porady jak położyć ją samodzielnie znajdziesz w tym artykule.

Gładzie maszynowe - wady

Zakup odpowiedniego sprzętu to jedno. Istotną kwestią pozostaje doświadczenie, które niezbędne jest do maszynowego nakładania gładzi. Osoba z długotrwałym stażem pracy nie będzie miała problemu z równomiernym natryskiwaniem. Mankamentem tej techniki pozostaje również konieczność zabezpieczenia okien i podbitki za pomocą folii.

Gładzie maszynowe sa o wiele szybsze, niż te nakładane ręcznie. Mają jednak sporo wad. Przede wszystkim nie jest łatwo je wykonać, powinny to robić jedynie osoby, które mają doświadczenie.
Gładzie maszynowe - opinie, zalety i wady

Cena i opinie o gładziach maszynowych

Jak wybrać dobrego fachowca?

Jeżeli szukasz sprawdzonego tynkarza, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy. W odpowiedzi na wypełniony formularz otrzymasz atrakcyjne oferty od lokalnych fachowców i sam wybierzesz najkorzystniejszą. Usługa jest bezpłatna

Sprawdź!

Ceny wykonania tego typu usługi są bardzo zróżnicowane. Jednym z czynników wpływających na ostateczny koszt jest miejsce zamieszkania. W każdym województwie cena maszynowego nakładania gładzi jest inna, jednak szacunkowo jest ona niższa o 2 zł od ręcznego nakładania gładzi. Różnice w cenie wynikają również z kosztów związanych z zakupem odpowiedniego materiału. Dla samego wykonawcy, metoda natryskowa jest o wiele droższa, bowiem niesie ze sobą konieczność kupna packi do zacierania wartej 20-30 zł i agregatu, który może nas kosztować nawet 20000 zł.

W opinii niektórych użytkowników, mechaniczne wykonanie gładzi przekłada się na nałożenie zbyt cienkiej warstwy. W praktyce jednak, to od osoby natryskującej zależy, jakiej grubości warstwę położy. Zaletą tej techniki jest bez wątpienia szybkość nakładania. Aplikacja gładzi na powierzchnię 200 m2 nie powinno zająć więcej niż 6 godzin. Na jej korzyść przemawia również łatwość nakładania przy oknach i pod balkonami oraz w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowo, na elewacji nie będą widoczne ślady widoczne po zacieraniu packą wszelkich zabrudzeń. Niestety użytkowników nie przekonuje fakt, że na natryskiwanym tynku kurz rozkłada się równomiernie.

ikona podziel się Przekaż dalej