Atlas Uni Grunt - produkty

W ofercie grupy Atlas obecnie znajdują się dwa produkty typu uni grunt: emulsja gruntująca uni grunt oraz uni grunt plus. Każdy z nich można nakładać przy pomocy wałka, pędzla lub metodą natryskową. Każdy preparat gruntujący może być stosowany zarówno wewnątrz budynków, jak i również na zewnątrz. Emulsja gruntująca wykazuje się wysoką odpornością na wodę, a także warunki pogodowe w tym na wyjątkowo niskie temperatury.

Charakterystyka poszczególnych preparatów prezentuje się w sposób następujący:

- Preparat gruntujący Atlas Uni Grunt – jest to szybkoschnąca emulsja gruntująca, którą produkuje się na bazie wodnej dyspersji żywic polimerowych. Ze względu na swoje właściwości, po pokryciu uni gruntem, na ścianie możemy położyć kolejną warstwę już po 15 minutach. Natomiast jeżeli gruntowaliśmy posadzki i podkłady samopoziomujące, to kolejna warstwa może być położona już po 2 godzinach. Jest to jednocześnie odpowiedź na pytanie, ile schnie unigrunt. W przypadku tego preparatu dużo zależy od rodzaju podłoża. Należy mieć na uwadze, że wydajność emulsji gruntującej jest uzależniona od poziomu chłonności ścian lub posadzek. Jednak wartość ta utrzymuje się mniej więcej na poziomie od 0,05 do 0,2 kg/m2.

- Preparat gruntujący Atlas Uni Grunt Plus – tego typu emulsja gruntująca różni się od poprzedniego produktu tym, że działa również wzmacniająco na powierzchnię. Preparat został wyprodukowany na bazie dyspersji żywic polimerowych. Nie ma problemu z jego rozcieńczaniem w wodzie. Jednocześnie podłoże po zagruntowaniu nie zmienia barwy. Ile schnie unigrunt Plus? W tym przypadku mamy do czynienia z dwiema godzinami, które musimy odczekać, by móc położyć kolejną warstwę.  Wydajność emulsji gruntującej jest na wysokim poziomie wynoszącym od 0,05 do 0,2 kg na 1 metr kwadratowy powierzchni. Oczywiście należy mieć na uwadze, że jeżeli chłonność podłoża będzie dużo większa, wtedy wydajność emulsji gruntującej może być niższa.

Emulsja gruntująca – zastosowanie

Decydując się na zakup unigruntu, warto dowiedzieć się jakie jest dokładne zastosowanie poszczególnych preparatów. Obydwa produkty stosuje się pod warstwę tynku, klejów, farb i gładzi. Dodatkowo po nałożeniu unigruntu na podłogi, możemy położyć posadzki oraz izolacje chroniące przed wilgocią. Należy pamiętać, że preparat gruntujący należy kłaść w sprzyjających warunkach. Mowa jest przede wszystkim o temperaturze wynoszącej od 5 do 35 stopni Celsjusza. W ten sposób zachowamy odpowiednie zużycie preparatów.

Malowanie i gryntowanie ścian w domu, czyli polecana emulsja gruntująca Atlas uni grunt
Emulsja gruntująca Atlas uni grunt krok po kroku, czyli jak stosować oraz jaka jest cena

Głównym zadaniem zwykłego unigruntu jest wzmocnienie powierzchni, a także poprawienie jej nośności. Ponadto zastosowanie produktu do ścian pozwoli na zmniejszenie chłonności kolejnych warstw. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcemy ograniczyć zużycie tynków oraz farb. Zastosowanie unigruntu plus ma dodatkowe działanie, ponieważ preparat odpowiada również za poprawę nośności pod tynki, farby oraz pozostałe warstwy. Należy mieć na uwadze, że emulsja do ścian wnika w powierzchnię, nawet kilka milimetrów w głąb. Właśnie dzięki temu unigrunt można zastosować na powierzchniach, które nie wykazują się żadną chłonnością. Tym bardziej że po zastosowaniu preparatu, na ścianach nie pojawiają się żadne zacieki. Wiedząc, ile schnie unigrunt konkretnego typu, można rozplanować sobie w czasie dalsze prace wykończeniowe. A może zainteresuje cię także ten artykuł z przeglądem oferty klejów Atlas?

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze tynki

Sprawdź najczęściej kupowane tynki przez naszych czytelników. Te tynki są wysokiej jakości i w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdź promocje!

Atlas Uni Grunt – cennik

Mając na uwadze, ile schnie unigrunt, do czego może być stosowany, a także jakimi właściwościami się wyróżnia, dobrze jest sprawdzić orientacyjny cennik. Zwykły unigrunt dostępny jest w opakowaniach 1 kg, 5 kg oraz 10 kg, natomiast unigrunt Plus zakupimy w opakowaniach o pojemności 1 kg oraz 5 kg. Decydując się na większe opakowania, możemy spodziewać się atrakcyjniejszej ceny. Jednak trzeba wcześniej dokładnie wyliczyć, jakie jest nasze zapotrzebowanie na emulsję gruntującą, by nie dopuścić do niepotrzebnych strat.

Atlas Unigrunt - cennik

Nazwa produktu

Cennik

Atlas Unigrunt 5 l

Cena od 24,70 zł – bardzo dobre opinie

Atlas Unigrunt 5 l

Cena od 4,94 zł za kg

Atlas Unigrunt 1 kg do ścian i posadzek

Cennik od 7,97 zł – bardzo dobre opinie

Atlas Unigrunt 10 kg

Cena od 48,34 zł – bardzo dobre opinie

Atlas Unigrunt 10 kg

Cena od 4,83 zł za kg

Atlas UGP Unigrunt Plus 1 kg

9,25 zł za kg – bardzo dobre opinie

Atlas UGP Unigrunt Plus 5 kg

39,97 zł

Atlas UGP Unigrunt Plus 5 kg

7,99 zł za kg

Na stronie internetowej Grupy Atlas znajduje się specjalna aplikacja pomagająca wyliczyć dokładne zużycie unigruntu. W ten sposób jesteśmy w stanie wyliczyć całkowity koszt zakupu materiału potrzebnego do ścian oraz posadzek. Oczywiście warto mieć na uwadze, iż wydajność emulsji gruntującej jest uzależniona od rodzaju podłoża i jej chłonności. Dlatego lepiej jest założyć maksymalne zużycie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii posadzki