Wylewka anhydrytowa Lafarge – zalety i wady

Posadzki Lafarge Agilia proponowane jest przede wszystkim na ogrzewanie podłogowe, bez konieczności wykonywania zbrojenia. Jest to innowacyjna mieszanka, która niesie ze sobą cały pakiet korzyści. Do najważniejszych zalet zaliczymy:

  • Szybka wylewka – wylewki anhydrytowe wyróżniają się właściwościami samopoziomującymi, dodatkowo płynna konsystencja pozwala na szybkie rozlanie mieszanki. Dzięki temu prace wykonawcze trwają maksymalnie kilka godzin zamiast kilku dni.
  • Błyskawiczny okres wiązania – posadzki Lafarge są oddawane do użytku już po okresie 48 godzin. Po 96 godzinach można przystąpić do wykonywania kolejnych prac budowlanych. Wylewka anhydrytowa Lafarge jest doskonałym materiałem na ogrzewanie podłogowe – instalację grzewczą można uruchomić już po 7 dniach od wylewki.
  • Minimalny nakład materiału – producent umożliwia wylanie minimalnej warstwy posadzki w przypadku ogrzewania podłogowego. Wystarczy już grubość wylewki na poziomie 3 cm nad rurkami grzewczymi, aby zostały zachowane wszystkie parametry oraz zasady bezpieczeństwa. Dodatkowo nad warstwą termoizolacyjną bądź akustyczną, wystarczy zastosować grubość wylewki na poziomie 3,5 cm, aby zostały spełnione wszelkie normy.
  • Wysoki współczynnik przewodzenia ciepła – ze względu na łatwość przewodzenia ciepła, wylewki anhydrytowe są polecane na ogrzewanie podłogowe. Dzięki nim pomieszczenie nagrzewa się jeszcze szybciej i efektowniej. A może zainteresuje cię także ten artykuł o posadzkach betonowych?

- Wytrzymałość od 20 MPa – jastrych anhydrytowy wyróżnia się dużo większą wytrzymałością na ściskanie w porównaniu do tradycyjnych posadzek cementowych. W tym przypadku mowa jest o współczynniku na poziomie minimum 20 MP. Dodatkowo posadzki anhydrytowe są bardziej elastyczne, dzięki czemu podczas wysychania nie tworzą się spękania.

  • Wszechstronne zastosowanie – posadzki Lafarge dedykowane są do każdego rodzaju budownictwa. Wylewki anhydrytowe można stosować zarówno na niewielkich, jak i również bardzo dużych powierzchniach sięgających kilku tysięcy metrów kwadratowych.
  • Brak konieczności wykonania dylatacji – dylatacja nie jest wymagana przy wylewkach o powierzchni do 300 metrów kwadratowych, jeżeli pod posadzką ma znaleźć się ogrzewanie podłogowe. Bez ogrzewania podłogowego, ta powierzchnia bez dylatacji zwiększa się do 900 metrów kwadratowych. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o posadzkach.

Wylewka anhydrytowa Lafarge w porównaniu do wylewek cementowych ma zdecydowanie mniej minusów. Na pewno do wad zalicza się dużo wyższa cena, ale za wysokimi kosztami kryje się także wysoka jakość materiału. Decydując się na jastrych anhydrytowy, należy liczyć się z koniecznością szlifowania całej powierzchni. Obróbka końcowa wiąże się z produkcją pyłu. Przy dużych powierzchniach, bez zastosowania odpowiedniego sprzętu może okazać się to uciążliwe.

Posadzki Lafarge – przykładowe ceny i opinie

Jak już wcześniej wspomniano, wylewka anhydrytowa Lafarge nie zalicza się do najtańszych materiałów budowlanych. Warto dowiedzieć się, ile kosztuje mniej więcej metr kwadratowy wylewki samopoziomującej. Należy jednak mieć na uwadze, że cena często zawiera w sobie nie tylko koszty materiału, ale również robocizny. Samo położenie posadzki w średniej wielkości budynku trwa maksymalnie kilka godzin. Natomiast wylewanie posadzki cementowej zajmuje przynajmniej kilka dni, co często wiąże się z dość wysokimi kosztami robocizny. A może zainteresuje cię także ten artykuł o podłogach na gruncie?

Przykładowe ceny - posadzki anhydrytowe oraz cement Lafarge

Nazwa produktu

Cena

Jastrych Lafarge Agilia Sols, grubość wylewki 5 cm

43,00 zł/m2

Wylewka Lafarge Agilia

Od 37 zł/m2

Cement Lafarge 42,5 N

21,80 zł/szt.

Cement Lafarge budowlany 32,5R 25 kg

10,98 zł/szt.

ikona podziel się Przekaż dalej