Grunt głęboko penetrujący – opinie i ceny

Grunt głęboko penetrujący do podłoży Atlas Uni Grunt

Jest to jeden z najbardziej popularnych gruntów penetrujących, który bardzo szybko wysycha. To idealny grunt do ścian, ale też pod posadzki, tynki, kleje, farby, gładzie i hydroizolacje. Można go stosować nie tylko w pomieszczeniach, lecz również na zewnątrz, zmniejszając dzięki niemu chłonność podłoży – a także ja wyrównując. Altas Uni Grunt to bardzo wysokiej jakości impregnat do gruntowania. Jego skład opiera się na wodnej dyspersji żywic polimerowych. Powinieneś używać go w wyższej temperaturze, najlepiej 5-30 st. C. Zanim jednak rozpoczniesz gruntowanie płyt gipsowych za pomocą tego preparatu, koniecznie sprawdź wcześniej temperaturę i wilgotność powietrza. Kolejne warstwy gruntu głęboko penetrującego będziesz mógł nakładać w przypadku, gdy upłynie:

  • 15 minut – zaprawy klejące i powłoki malarskie (tynki cementowo-wapniowe), bloczki gazobetonowe i pustaki silikatowe,
  • 2 godziny – podkłady samopoziomujące i posadzki.

Za pomocą tego preparatu na pewno będziesz mógł wzmocnić podłoże mineralne. Wszystko dzięki temu, że grunt do betonu mocno wnika w materiał, więc automatycznie zwiększa jego nośność i wzmacnia go. Poza tym, Atlas Uni Grunt odciąga także zbyt dużą ilość wody z produktu, który nałożysz na już zagruntowane podłoże. Dzięki zastosowaniu tego gruntu głęboko penetrującego, możesz zabezpieczyć strukturę podłoża, a także zwiększyć jej wydajność – co zredukuje automatycznie eksploatację podłoża.

Cena za grunt głęboko penetrujący Atlas Uni Grunt to ok. 40 zł / 5 l.

Grunt głęboko penetrujący do podłoży Śnieżka GP 41 Polimer

Ten produkt jest bardzo uniwersalny w zastosowaniu. Grunt głęboko penetrujący służy do wzmocnienia chłonnych podłoży np. wapiennych, gipsowych, betonowych, cementowych czy nawet kartonowych. Bardzo mocno wpływa na zwiększenie się przyczepności kolejnych warstw, zapewniając dość szybkie ich wysychanie. To idealny grunt pod farby, kleje, a także masy szpachlowe. Jeżeli chcesz naprawdę porządnie wzmocnić nowe podłoże, grunt głęboko penetrujący Śnieżka GP 42 będzie dobrym wyborem.

Preparat gruntujący jest polimerowy, uniwersalny i całkowicie bezbarwny. Bez większego problemu wykorzystać możesz go na zewnątrz pomieszczeń, jak i w środku domu. Szacunkowo, wydajność produktu to ok. 15 m2 z 1 litra opakowania (jedna warstwa). Należy pamiętać, by nakładać go na suche i wyczyszczone podłoża, w temperaturze ok. 5-25 st. C. Grunt ten wysycha ok. jedną dobę. Dopiero po upływie 24 godzin będziesz więc mógł nałożyć kolejną warstwę produktu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z cennikiem gruntowania ścian.

Cena za grunt głęboko penetrujący Śnieżka GP 41 Polimer to ok. 30 zł / 5 l.

Preparat wzmacniający podłoże, czyli grunt głęboko penetrujący

Grunt głęboko penetrujący Ceresit CT 17

Dzięki temu preparatowi będziesz mógł dobrze wzmocnić każde nasiąkliwe podłoże. Mało tego, zmniejszysz jego nasiąkliwość, a także zwiększysz przyczepność innych materiałów do owego podłoża. Możesz na ten grunt zaaplikować np. płytki, zaledwie po upłynięciu kwadransa! Dzięki żółtej barwie produktu, będziesz mógł kontrolować przebieg wszystkich prac. Poza tym, grunt ten jest paroprzepuszczalny. Nanoszenie posadzek, szpachlówek czy klejów z jego pomocą nie będzie już utrudnione. Możesz korzystać z gruntu w środku pomieszczeń, ale i na zewnątrz. Za pomocą Ceresit CT 17 będziesz mógł przygotować podkład nie tylko pod płytki ceramiczne, ale i wykładziny podłogowe, posadzki, izolację termiczną czy tapety.

Posadzka podczas gruntowania, a także grunt głęboko penetrujący, rodzaje i cena
Grunt głęboko penetrujący do ścian i posadzek krok po kroku oraz rodzaje i cena

Grunt ten nie zawiera rozpuszczalnika. Możesz nim gruntować również podkład z ogrzewaniem podłogowym, jastrychy, betony i różne tynki – które staną się automatycznie mniej nasiąkliwe. Z powodzeniem zagruntujesz przy jego użyciu także nieimpregnowane płyty gipsowo-kartonowe i płyty wiórowe. Preparat działa na takiej zasadzie, że wnika w dane podłoże i wiąże jego kruszywo. Jeżeli posiadasz podłoże nie tylko gipsowe, ale też gazobetonowe lub anhydrytowe, Ceresit CT 17 będzie doskonałym wyborem.

Cena za grunt głęboko penetrujący Ceresit CT 17 to ok. 50 zł / 5 l.

Grunt głęboko penetrujący Cekol DL-80

Nasza ostatnia propozycja to emulsja, dzięki której zagruntujesz nasiąkliwe podłoża betonowe, ceglane i gipsowe pod wyrównywanie zaprawami samopoziomującymi, szpachlowanie czy przyklejanie płytek ceramicznych. Grunt ten jest wodorozcieńczalny i bezrozpuszczalnikowy. Nie ma problemu, by używać go w budynku oraz poza nim. Co jeszcze można zrobić tym preparatem? Otóż, zabezpieczyć tynki przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi czy choćby wpływem wilgoci. To substancja nie tylko nietoksyczna, ale i niepalna. Nie posiada żadnych rozpuszczalników organicznych.

Dzięki gruntowi Cekol DL-80 będziesz mógł uszczelnić i wzmocnić podłoże, a także zwiększyć jego przyczepność (do zapraw klejących, wylewek czy do podłoża szpachlówek). Z jego użyciem nie ma mowy, że dojdzie do jakichkolwiek szkodliwych reakcji chemicznych pomiędzy cementem, a gipsem. Grunt ten zapobiega wchłanianiu wilgoci przez podłoże – tym sposobem, ograniczając powstawanie pęcherzy. Dzięki zagruntowaniu powierzchni tym produktem, ułatwisz też sobie proces malowania ścian. Gdy grunt wyschnie, pozostanie na podłożu nieco błyszcząca i przezroczysta powłoka ochronna. Będzie ona zabezpieczać przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, np. przed działaniem wody.

Cena za grunt głęboko penetrujący Cekol DL-80 ok. 65 zł / 10 l.

ikona podziel się Przekaż dalej