Firmy remontowe

Kapitalny remont bez stresu

W celu uniknięcia zbędnego stresu podczas prac remontowych w naszym mieszkaniu warto skupić się na porządnych przygotowaniach. Kapitalny remont jest pojęciem bardzo ogólnym. Pod nim może kryć się szereg różnych usług takich jak remonty ścian, remonty sufitów, układanie glazury, malowanie wnętrz, biały montaż, czy też układanie parkietu. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie rozpisać wszystkie usługi remontowe, które nas interesują.

Mając już na uwadze generalny remont mieszkania, będziemy wiedzieli, jakie w ogóle firmy remontowe będą nam potrzebne. Rzadko kiedy zdarza się ekipa, która zajmuje się wszystkimi zleconymi czynnościami. Tym bardziej zaleca się przygotowanie planu wszystkich zmian, jakie chcemy przeprowadzić we własnym domu. W ten sposób będzie nam nawet łatwiej ocenić, jakie usługi remontowe powinny być wykonane w pierwszej kolejności, a które w późniejszym terminie. Sprawdź także wszystko, co warto wiedzieć na temat kosztów remontu.

Firmy remontowe - jak wyszukać zaufaną ekipę remontową?

Remonty mieszkań przeprowadzone na profesjonalnym poziomie, oferowane są tylko przez nieliczne firmy. Musimy się spodziewać tego, iż niektóre ekipy nie do końca znają się na tym, co robią. Wynika to z chęci szybkiego zarobku, a także bardzo dużej rotacji pracowników. W ten sposób remonty mieszkań w rzeczywistości mogą być przeprowadzane przez firmy remontowe nieposiadające odpowiednich kwalifikacji oraz doświadczenia.

Chcąc uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji dokonania nietrafionego wyboru, powinniśmy sprawdzać wszystkie firmy remontowe świadczące dane usługi, w tym na przykład kompleksowe usługi remontowo budowlane, które znajdują się w obrębie naszego zainteresowania. Okazuje się, że nie zawsze ich oferta przekłada się na konkretne umiejętności.

Zatem w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na referencje, a także realizacje poszczególnych firm. Możemy na przykład zobaczyć, jakie firmy świadczą usługi remontowe w Warszawie lub w innej miejscowości. W ten sposób łatwiej będzie nam dotrzeć do wszelkich opinii na temat działań konkretnej firmy. Najlepiej jest się opierać na poleceniu znajomych, którzy sami niedawno przechodzili kapitalny remont. Wtedy łatwiej będzie nam ocenić nie tylko jakość wykonanych prac, ale również zetkniemy się z wiarygodną oceną.

Dla niektórych osób skuwanie starej glazury lub montaż sufitów na stelażu nie jest żadną skomplikowaną czynnością. Jednak wykonanie tych i wielu innych prac w sposób niestaranny, przy wykorzystaniu niskiej jakości materiałów budowlanych, prawdopodobnie spowoduje bardzo dużo kłopotów. Mogą one wyniknąć zaraz po remoncie lub dopiero po pewnym czasie. Dlatego, zanim zdecydujemy się na generalny remont mieszkania, wcześniej dokładnie zweryfikujmy, z jaką firmą mamy do czynienia.

Remonty mieszkań a zakres usług

Jak już wcześniej wspomniano, wykończenia mieszkań nie ograniczają się wyłącznie do tego, by pomalować ściany lub położyć kafelki. Takich czynności do wykonania może być zdecydowanie więcej. Wyszukując firmę, musimy dokładnie zapoznać się z jej ofertą. Może się okazać, że remonty sufitów oraz remonty ścian znajdują się w standardowym wachlarzu usług, w którym nie znajdziemy już białego montażu lub układania parkietów.

Remont mieszkania krok po kroku można przeprowadzić samodzielnie, ale można znaleźc firmę, która zrobi to szybciej i sprawniej.
Remonty mieszkań krok po kroku - ile kosztują, jak znaleźć firmy remontowe?

Po zaplanowaniu wszystkich prac remontowych, z jakimi musimy się zmierzyć, powinniśmy przejść do poszukiwania konkretnych firm, które zajmą się ich realizacją. Najczęściej ekipy remontowe posiadają własne strony internetowe, na których wyszczególnione są wszelkie usługi przez nie wykonane. Właśnie w ten sposób dowiemy się, czy wybrana ekipa oferuje montaż ścian z płyt karton gips, szlifowanie narożników, czy też malowanie ścian. Czasami będziemy postawieni przed wyborem jednej firmy, która działa kompleksowo, bez zapoznania się z jej referencjami, lub kilkoma firmami zajmującymi się tylko wybranymi rzeczami. Jak można się domyślać, im więcej firm będzie zaangażowanych w remont naszego mieszkania, tym więcej zapłacimy za robociznę. Z drugiej jednak strony możemy liczyć na znacznie lepszą jakość świadczonych usług.

Generalny remont mieszkania - cennik

Ile kosztuje remont mieszkania?

Na pytanie, ile kosztuje remont mieszkania na pewno nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedzi. Ostateczna cena będzie uzależniona od wielu różnych czynników. Przede wszystkim wszystkich prac, które chcemy wykonać. Ponadto przy poszczególnych czynnościach, bardzo często będziemy spotykać się z dość rozległymi widełkami cenowymi.

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje remont mieszkania będzie uzależniona również od doświadczenia i referencji konkretnej firmy. Zwykle firmy oferujące wykończenia mieszkań, które działają na rynku od wielu lat, będą się cenić drożej od ekip, które starają się pozyskać jakiegokolwiek Klienta. Musimy również spojrzeć na zróżnicowanie stawek usług remontowych pod względem miejsca ich wykonywania. Zatem stawki remontowe będą dużo wyższe w Warszawie niż w małym miasteczku lub na wsi. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jednak w Warszawie, a także innych aglomeracjach, osiągamy znacznie wyższe zarobki. W każdej chwili możemy wysłać do wybranej firmy zapytanie w formie: „ile kosztuje remont mieszkania” z prośbą o kosztorys.

Usługi remontowe - kosztorys

Cennik usług remontowych, który zostanie przedstawiony poniżej, zawiera uśrednione ceny oczekiwane przez firmy remontowe. Zatem szacunkowy kosztorys przedstawia się w sposób następujący:

 • Remonty ścian, tapetowanie ścian - 16 zł/m2
 • Remonty sufitów, malowanie środkiem gruntującym - 6 zł/m2
 • Ścianki działowe z płyt karton gips na klej - 26 zł/m2
 • Układanie glazury i terakoty - 61 zł/m2
 • Montaż sufitów na stelażu - 54 zł/m2
 • Biały montaż - od 90 do 200 zł/ za montaż każdego elementu
 • Ścianki działowe z wyciszeniem wełną mineralną - 54 zł/m2
 • Malowanie wnętrz - od 12 zł/m2
 • Szlifowanie narożników - od 50 zł/mb
 • Skuwanie starej glazury i terakoty - 30 zł/m2
 • Układanie parkietu - 38 zł/m2

Jest to ogólnikowa oferta zawierająca uśredniony cennik. Oczywiście chcąc się dowiedzieć ile kosztuje remont mieszkania, możemy posłużyć się tymi cenami. W ten sposób zobaczymy, ile mniej więcej wyniesie nas robocizna netto, do której jeszcze należy doliczyć koszty związane z zakupem materiałów budowlanych.

Przykładowy cennik jest uśredniony, dlatego ostatecznie musimy się liczyć z tym, że robocizna netto w przypadku niektórych firm będzie jeszcze droższa. Najczęściej dzieje się tak w większych miastach. Natomiast w mniejszych miejscowościach końcowa oferta prawdopodobnie okaże się jeszcze korzystniejsza.

Pamiętajmy, że dobrze przeprowadzone remonty mieszkań nie wymagają żadnych poprawek. Dlatego pod żadnym pozorem nie powinniśmy oszczędzać na firmach, które wyróżniają się bardzo dobrymi referencjami.

ikona podziel się Przekaż dalej