Remonty mieszkań - na co zwracać uwagę?

Usługi remontowe a cena

W pierwszej kolejności, poszukując firmy, które oferują remonty mieszkań, chcemy zwracać uwagę na jak najniższą kwotę. Okazuje się, że taki sposób poszukiwania sprawdzonych ekip może doprowadzić nas do dużych problemów. Nie zawsze tania ekipa remontowa oznaczać będzie dla nas dobrze przeprowadzony remont mieszkania.

Należy spodziewać się raczej tego, że profesjonalna firma remontowa będzie ceniła swoje usługi. Jeżeli fachowcy posiadają wieloletnie doświadczenie, cały czas doszkalają swoje umiejętności, a także dysponują profesjonalnym sprzętem, to nie powinniśmy spodziewać się najniższych stawek. Dlatego już na samym początku odrzućmy cenę, jako kryterium przewodnie w poszukiwaniu firmy remontowej. Nie sposób jest znaleźć firmę, która oferuje usługi wykończeniowe lub remontowe na niskim poziomie, po której niestety trzeba będzie nanosić wiele poprawek. W ten sposób tylko pozornie oszczędzamy. Usuwanie i naprawa niestarannie wykonanych prac remontowych będzie nas kosztować znacznie więcej. Sprawdź także ceny usług remontowych w Polsce.

Usługi remontowo budowlane - zakres działań

Firma remontowa składająca się z jednej lub dwóch osób, jednocześnie oferująca wszystkie usługi remontowe, może okazać się złudnym komfortem. Należy wziąć pod uwagę, że wykończenia mieszkań, jak i również remonty mieszkań są szeroko pojętą dziedziną. Zatem nie sposób, by jedna osoba była profesjonalistą idealnie wykonującą wszystkie czynności.

Dla zobrazowania tej perspektywy warto wymienić kilka najpopularniejszych prac remontowych i wykończeniowych, do których zaliczamy:

 • Projektowanie wnętrz
 • Układanie glazury - układanie kafelek, mozaiki, luksferów i innych dekorów
 • Usługi szklarskie - produkcja i montaż luster, tafli szklanych, ścian prysznicowych
 • Sufity podwieszane - projektowanie i układanie sufitów podwieszanych, komponowanie oświetlenia
 • Remonty ścian - tynkowanie, nakładanie gładzi, szlifowanie, malowanie, budowanie ścianek działowych, wyburzanie
 • Układanie parkietu, desek, płytek, wykończenia podłóg
 • Biały montaż - instalacja wanien, kabin prysznicowych, toalet, zlewów, umywalek
 • Usługi hydrauliczne - projektowanie, montaż oraz renowacja instalacji hydraulicznej
 • Usługi elektryczne - projektowanie, montaż oraz naprawa instalacji elektrycznej

Firmy remontowe - opinie

Usługi remontowe na najwyższym poziomie wykona nam firma ciesząca się pozytywnymi opiniami. Na pewno w mniejszych miejscowościach i wsiach, łatwiej jest dotrzeć do firmy oferującej usługi remontowo budowlane, która ma wiele rekomendacji od byłych Klientów.

Mieszkając w większym mieście, firmy remontowe rzeczywiście są bardziej anonimowe. Zatem by dotrzeć do pewnych opinii na temat poszczególnych ekip, trzeba się nierzadko mocno natrudzić. Jednak możemy coraz częściej sprawdzić opinie w Internecie na różnych serwisach poświęconych tematyce remontowo-budowlanej. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że zarówno pozytywne, jak i negatywne oceny mogą pochodzić z mało wiarygodnego źródła. W Internecie jesteśmy wszyscy anonimowi, więc nietrudno zrobić komuś antyreklamę lub po znajomości pochwalić czyjeś usługi remontowe, ostatecznie nie znając ich prawdziwej wartości. Sprawdź także, gdzie szukać firmy do remontu mieszkania.

Jak znaleźć profesjonalne firmy remontowe?

Firmy remontowe z polecenia

Zaufana firma remontowa czy firma remonotowo-budowlana to taka, którą polecają nam bliscy znajomi, przyjaciele lub rodzina. Jeżeli usługi wykończeniowe i remontowe były wykonywane w ich mieszkaniach, to możemy zobaczyć na własne oczy efekty prac wybranych ekip.

Oczywiście należy pamiętać również o tym, iż każdy może posiadać zupełnie inny poziom oczekiwań, a także estetyki. To, że dla kogoś wykończenia mieszkań wykonane przez konkretną firmę będą wyróżniać się zadowalającym efektem, nie oznacza tego, iż my musimy mieć identyczne odczucia. Dlatego pamiętajmy, by w miarę możliwości zweryfikować rekomendację z rzeczywistym wyglądem mieszkania po generalnym remoncie. W ten sposób będzie nam łatwiej wyciągnąć wnioski na temat wskazanej przez znajomych ekipy.

Sprawdzona firma remontowo-budowlana to taka, która jest w stanie poslużyć ci radą i podzielić się swoim doświadczeniem.
Sprawdzone firmy remontowe - jak i gdzie znaleźć usługi remontowe na poziomie?

Usługi remontowo budowlane - szukanie przez Internet

Coraz popularniejszą formą poszukiwania firmy remontowej jest śledzenie różnych wyników w Internecie. Do dyspozycji mamy popularne wyszukiwarki Internetowe, różne strony katalogowe, a także serwisy i fora poświęcone tematyce remontowej. Pozostaje nam jedynie sprawnie poruszać się w sieci, by natrafić na firmy świadczące profesjonalne usługi wykończeniowe.

W tym celu najlepiej jest wpisywać najbardziej konkretne informacje, jakie nas interesują wraz z miejscowością lub miastem, w którym znajduje się nasze mieszkanie. Możemy szukać ogłoszeń lub stron internetowych po wpisaniu takich słów w wyszukiwarkę jak: kompleksowe remonty Warszawa, układanie glazury Warszawa, sufity podwieszane, usługi szklarskie Łódź, układanie parkietu Gdańsk, czy też tanie remonty Kraków itd.. W ten sposób pojawią nam się propozycje konkretnych firm wykonujących interesujące nas prace remontowe.

Firmy remontowe z prasy lokalnej i czasopism branżowych

Na ogłoszenia firm proponujących kompleksowe remonty lub poszczególne prace remontowe, możemy natrafić podczas czytania branżowych czasopism lub lokalnej pracy. Szczególnie w tym pierwszym źródle, będziemy mieli do czynienia z licznymi ofertami remontów i wykończeń mieszkań na terenie całej Polski.

Jeżeli interesują nas wyłącznie firmy działające w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, lepiej będzie gdy sięgniemy po lokalną prasę. Po znalezieniu kilku ogłoszeń należy już skontaktować się z wybranymi ekipami, by ustalić szczegóły ewentualnej współpracy i zakresu usług remontowych.

Usługi remontowe świadczone przez markety budowlane

Profesjonalne remonty a fachowcy w marketach budowlanych

Zastanawiasz się nad tym, czy tanie remonty można zamówić również w marketach budowlanych? Rzeczywiście coraz częściej proponują one oprócz produktów, także wykończenia domów. Są to jednak dość mocno okrojone czynności. W tym celu warto zapoznać się z bardziej szczegółowymi propozycjami konkretnych marketów.

Remonty mieszkań - Leroy Merlin

Niektóre prace związane z remontami i wykończeniami wnętrz, możemy zamówić w markecie budowlanym Leroy Merlin. W tym przypadku jednak nie możemy liczyć na kompleksowe i profesjonalne remonty i wykończenia domów, a jedynie na wykonanie poszczególnych prac. Do nich zalicza się m.in.:

 • Dopasowanie produktów do potrzeb - mieszanie farb, oprawa obrazów i luster, wycinanie otworów (w blatach, zlewozmywakach, pod zawiasy puszkowe, wentylacyjne)
 • Ułatwienia zakupów - projektowanie wnętrz (kuchni, łazienek)
 • Usługi montażowe - remonty sufitów i ścian (malowanie, układanie glazury, terakoty i gresu), montaż podłóg, schodów, szaf wnękowych, urządzeń sanitarnych

Remonty mieszkań - Castorama

Decydując się na skorzystanie z usług oferowanych przez market budowlany Castorama, możemy liczyć na:

 • Usługi związane z przygotowaniem produktu do użytkowania - mieszanie farb, docinanie drewna, wycinanie otworów w blatach, barwienie tynków, okleinowanie obrzeży płyt
 • Wykończenia mieszkań - projektowanie zabudowy wnętrz, obszywanie tkanin, porady dekoratora wnętrz

Remonty mieszkań - OBI

W przypadku marketu budowlanego OBI zakres usług remontowych, a właściwie wykończeniowych jest najskromniejszy. Wśród proponowanych czynności wymienia się przycinanie drzwi, usługi cięcia i wycinania, szycie zasłon i firan, a także obszywanie wykładzin.

Usługi remontowe - podsumowanie

Znając powyższe rady, na pewno będzie nam zdecydowanie łatwiej znaleźć firmę remontową, która spełni nasze oczekiwania. Pamiętajmy, by na pierwszym miejscu stawiać doświadczenie ekipy, a także pozytywne opinie. Dopiero w dalszej perspektywie możemy patrzeć na ceny usług.

Jeżeli interesują nas tylko remonty ścian lub remonty sufitów, to nie wynajmujemy fachowców zajmujących się wyłącznie układaniem glazury lub białym montażem. Powinniśmy dostrzec różnorodność wszystkich usług, gdyż osoba zajmująca się np. tynkowaniem i malowaniem ścian nie musi znać się na układaniu parkietu.

ikona podziel się Przekaż dalej