Modne nakładki na schody – rodzaje

Podział ze względu na materiał użyty do produkcji

Antypoślizgowe dywaniki na schody mogą być wykonane z kilku głównych materiałów. Jest to dość istotny aspekt wyboru, wpływający na zachowanie komfortu, ceny zakupu oraz walory estetyczne.

Nakładki na schody z tworzywa sztucznego – to grupa dość popularnych produktów, wykonana z PE lub PP. Dobrej jakości modele posiadają przychylne opinie użytkowników. Wszystko za sprawą ich właściwości. Tego typu podkładki na stopnie są łatwe do utrzymania w czystości, występują w wielu rozmiarach oraz barwach. Co więcej, nadają się zarówno na schody metalowe, marmurowe, jak i schody drewniane. Dużą popularnością cieszą się bezbarwne nakładki na trepy. Takie rozwiązanie pozwala na perfekcyjne dopasowanie do każdej aranżacji.

Podgumowane nakładki na schody – to kolejne dobrze znane rodzaje nakładek. Wykonuje się je z trwałej, odpornej gumy. Często jest to też rozwiązanie najtańsze. Podgumowane podkładki na stopnie nie ślizgają się i zwiększają komfort użytkowania. Z reguły zyskują przychylne opinie użytkowników. Niestety najtańsze modele wykazują się niskim poziomem estetyki. Ze względu na swoją trwałość są przeważnie wykorzystywane na schody metalowe lub schody drewniane zewnętrzne.Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach wewnętrznych.

Nakładki żelowe – mniej popularne rodzaje nakładek, posiadające podobne parametry techniczne, jak ich podgumowane odpowiedniki. Żelowe dywaniki na schody są odporne na działanie wilgoci i zapewniają wysoki komfort przemieszczania. Większość z nich posiada przychylne opinie użytkowników. Można je z powodzeniem stosować na schody metalowe i schody drewniane.

Wykładzinowe dywaniki na schody – kolejna dobrze znana grupa produktów. Nakładki wykładzinowe występują w wielu barwach oraz kształtach. Są miłe w dotyku i nadają się na schody drewniane, marmurowe oraz schody metalowe. Ich atutem są także atrakcyjne ceny zakupu. Nawet najtańsze dywaniki na schody posiadają przyjemną fakturę, a dzięki temu zapewniają komfort przechodzenia gołymi stopami. Niektóre nakładki na trepy są dodatkowo podgumowane, co zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Dywaniki na schody typu Head Set – popularne rodzaje nakładek na trepy, zdobywające dobre opinie klientów. Posiadają lekko błyszczącą powierzchnie i są miłe w dotyku. Tego rodzaju podkładki na trepy świetnie sprawdzają się na stopnie drewniane. Mogą być ciekawym elementem wyposażenia schodów prowadzących do sypialni na poddaszu. Różnorodność modeli i wzorów sprawia, że bez trudu dopasujemy je do własnych potrzeb. A może zainteresuje cię także ten artykuł o schodach w salonie?

Podział ze względu na kształt nakładek

Nakładki na schody występują w wielu kształtach. Najpopularniejszym z nich będą prostokąty, które pokrywają całą powierzchnię stopni. Największym atutem owego rozwiązania jest dokładne przykrycie większego fragmentu schodów.

Eleganckie schody metalowe czy drewniane nie muszą być tak dobrze zakryte. Dlatego w ofertach sprzedaży pojawiły się także nakładki na stopnie o trapezowych kształtach. Jest to świetne uzupełnienie schodów ażurowych. Trapezowe podkładki na stopnie są dostępne w różnych rozmiarach oraz barwach. Z łatwością dopasujemy je zarówno do aranżacji nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych.

Dywaniki na schody mogą też posiadać kształt półokręgu. Jest to ciekawa opcja, zapewniająca wysokie walory dekoracyjne. Tego typu podkładki wykonuje się ze wszystkich opisywanych wyżej materiałów. Dzięki swojej uniwersalności, półokrągłe podkładki na stopnie cieszą się dość dużą popularnością.

Które nakładki na schody będą dobrym rozwiązaniem?

Nakładki dopasowane do indywidualnych wymagań

Komfortowe nakładki na schody muszą spełniać wymagania użytkowe. Dlatego dobierzmy je adekwatnie do własnych potrzeb. Podczas wyboru zwróćmy szczególną uwagę na poziom wilgotności. Na schodach zewnętrznych sprawdzą się jedynie odporne na wodę, trwałe nakładki z tworzyw sztucznych. Nawet najtańsze modele będą tu bardziej trwałe niż nakładki dywanowe. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach drewnianych.

Nakładki na schody wiodące do sypialni powinny zapewniać duży komfort. Prawdopodobnie będziemy poruszać się po nich gołymi stopami. Dlatego w tym wypadku lepiej sprawdzą się produkty miłe w dotyku. Będą to choćby nakładki wykładzinowe czy produkty typu Heat Set.

Kluczowym aspektem wyboru są też właściwości antypoślizgowe. Najtańsze modele mogą okazać się śliskie i słabo trzymać się podłoża. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem będą nakładki z powierzchnią antypoślizgową. Do dyspozycji mamy też trwałe produkty montowane na klej, na taśmę rzepową oraz taśmę dwustronnie klejącą.

Ceny nakładek na schody

Koszt zakupu jest jednym z istotniejszych aspektów, na który zwracamy uwagę w czasie dokonywania wyboru. Dlatego poniżej przybliżymy ceny kilku wybranych modeli produktów, posiadających przychylne opinie klientów.

Nakładka na schody Colora – produkt wykładzinowy o półokrągłej budowie. Posiada beżowe zabarwienie, dzięki czemu sprawdzi się w większości aranżacji. Ceny zakupu to niespełna 20,00 zł/szt. Sprawdź także ten artykuł o schodach spiralnych.

Nakładka przezroczysta Claer – produkt wykonany z antypoślizgowego tworzywa sztucznego. Posiada format 10 x 65 cm, dzięki czemu dopasuje się do większości stopni. Nakładka Clear posiada idealnie przezroczystą powierzchnię, dzięki czemu nie ogranicza widoczności stopni. Cena zakupu to 7,50 zł/szt.

Nakładka na schody P Hercules – nakładka dywanowa o rozmiarze 25 x 100 cm. Dostępna w kilku wariantach kolorystycznych, pozwala na dopasowanie do większości aranżacji. Cena zakupu nakładki to 19,00 zł/szt.

Nakładka gumowa typu plaster miodu – typowa podkładka gumowa, przeznaczona do schodów zewnętrznych. Wykazuje dużą odporność na działanie wilgoci oraz zmiennych warunków atmosferycznych. Standardowy rozmiar 75 x 25 cm pozwala na dopasowanie do wielu stopni. Ceny zakupu to około 20,00 zł/szt. A może zainteresuje cię także ten artykuł o dywanikach na schody?

Ile kosztują przykładowe nakładki na schody zewnętrzne? Ceny 2019

Model nakładki

Ceny zakupu

Nakładka na schody Colora

20,00 zł/szt.

Nakładka przezroczysta Claer

7,50 zł/szt.

Nakładka na schody P Hercules

19,00 zł/szt.

Nakładka gumowa typu plaster miodu

20,00 zł/szt.

ikona podziel się Przekaż dalej