Optymalnie dobrane schody wewnętrzne

Schody drewniane

Wybierając nowoczesne schody, zwracamy szczególną uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Jednym z ponadczasowych, uniwersalnych rozwiązań jest drewno rodzime lub egzotyczne.

Schody drewniane sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach zainspirowanych stylem nowoczesnym, jak i klasycznym. Efektownie skomponują się z meblami oraz dowolnymi elementami wyposażenia. Będą też ciekawym uzupełnieniem pomieszczeń naturalistycznych.

Klasyczne schody drewniane opierają się na betonowej wylewce. Jednak lekkie schody wewnętrzne mogą być też wykonane z prefabrykatów. Jest to dość modne rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. W ofercie znajdziemy ciekawe schody ażurowe, a także pełne schody dywanowe. Rodzime drewno pozwala na uzyskanie interesujących efektów dekoracyjnych.

Inwestorzy szukający bardziej luksusowych rozwiązań mogą zakupić egzotyczne schody drewniane. Luksusowy teak czy bangkirai są bardzo trwałymi, a jednocześnie efektownymi gatunkami. Dobrze sprawdzą się w większości aranżacji i podkreślą ich luksusowy charakter. Niestety tego typu schody wewnętrzne okażą się dość dużym wydatkiem (koszt zakupu i wykonania może być nawet dwukrotnie wyższy w porównaniu z drewnem europejskim). Dlatego nowoczesne schody z drewna egzotycznego wykonuje się na specjalne zamówienie. Cena zależy od gatunku użytego drewna, a także od założeń projektowych. Warto rozważyć także schody dywanowe z drewna. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach wewnętrznych.

A może schody metalowe?

W ofertach sprzedaży znajdziemy lekkie schody ażurowe na konstrukcji metalowej. Jest to dość efektownie wyglądające rozwiązanie, wprowadzające do pomieszczenia powiew nowoczesności. Schody metalowe zazwyczaj przybierają bardzo nowoczesne formy i zawierają drewniane stopnie.

Metalowe barierki świetnie sprawdzą się w większości aranżacji mieszkalnych. Ciekawym rozwiązaniem będą barierki z metalowymi tralkami oraz drewnianą poręczą. Dzięki temu zapewnimy sobie atrakcyjny design, a także wyższy komfort użytkowania (drewno jest milsze w dotyku).

Wybierając schody metalowe, mamy do dyspozycji wiele rozwiązań. Dużą popularnością cieszą się schody ażurowe o zabiegowym lub spiralnym kształcie. Wybór zależy wyłącznie od naszych preferencji i oczekiwań użytkowych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o schodach w salonie?

Modne typy schodów

Nowoczesne schody spiralne

Schody spiralne to obecnie jedne z popularniejszych grup produktów. Świetnie sprawdzą się przy antresolach, domkach letniskowych oraz domowych poddaszach użytkowych. Do dyspozycji mamy schody drewniane oraz schody metalowe.

Wybierając tego typu schody wewnętrzne, zwracamy uwagę na ich parametry oraz komfort użytkowania. Z reguły są to lekkie schody ażurowe, które zajmują bardzo mało miejsca. Dzięki niewielkim wymiarom świetnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, w których zyskują dobre opinie.

Niestety schody spiralne nie zapewniają optymalnego komfortu użytkowego. Spiralne barierki będą też pewną przeszkodą podczas wnoszenia większych przedmiotów. Dlatego warto ich unikać, jeśli dysponujemy większą powierzchnią użytkową.

Nowoczesne schody zabiegowe ze szkła

Nowoczesne schody zabiegowe występują w niezliczonej ilości modeli i rozmiarów. Są przy tym bardziej komfortowe w użytkowaniu niż schody ażurowe w konstrukcji spiralnej. W nowoczesnych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się szklane schody zabiegowe. Jest to połączenie nowoczesnego wyglądu oraz dużego komfortu użytkowego. Szklane schody od razu zwracają na siebie uwagę. Stopnie zostają dodatkowo podświetlone taśmami LED, co pozwala na uzyskanie bardzo atrakcyjnych efektów dekoracyjnych. Schody szklane wbrew pozorom są bardzo wytrzymałe.

Szklane schody jako nowoczesne schody oraz inne polecane schody wewnętrzne ze szkła do salonu i nie tylko
Nowoczesne schody - przegląd modnych rozwiązań, opinie, ceny, materiały

Warto przy tym dodać, że szklane schody są komfortowe w użytku, a gruba tafla stopnia zapewnia dużą odporność na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Jedynym mankamentem, wyróżniającym szklane schody jest konieczność częstej pielęgnacji. Podświetlone taśmami LED stopnie i barierki ukazują nawet drobne zabrudzenia i ślady kurzu. Schody szklane dobrze prezentują się jako schody dywanowe. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o schodach drewnianych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze impregnaty do drewna

Chcesz odświeżyć i zaimpregnować drewniane elementy tarasu? Zastanawiasz się jaki impregnat do drewna wybrać? Te produkty najczęściej kupowali nasi czytelnicy.

A może efektowne wspornikowe schody ażurowe?

Produkty wspornikowe to hit ostatnich lat. Tego typu rozwiązanie zapewnia niespotykany, nowoczesny wygląd, który świetnie sprawdzi się w większości współczesnych aranżacji mieszkalnych. Schody wspornikowe są zamontowane tylko po jednej stronie przy pomocy specjalnych bolców. Stopnie montuje się do ściany bądź słupa. Całość dopełniają lekko wyglądające barierki ze szkła, tworzywa sztucznego bądź metalu.

Stopnie wspornikowe sprawiają wrażenie elementów, które lewitują nad ziemią. Z pewnością będzie to rozwiązanie, które zwróci na siebie uwagę gości. Do wyboru mamy wiele modeli i materiałów do wykonania stopni. Dzięki temu schody wspornikowe okazują się rozwiązaniem uniwersalnym. Ciekawie prezentują się wspornikowe, nowoczesne schody zabiegowe. Oprócz efektownego designu wyróżniają się komfortem i bezpieczeństwem użytkowym. Warto także dodać, iż wspornikowe, nowoczesne schody zabiegowe posiadają bardzo dobre opinie użytkowników. Sprawdź także ten artykuł o schodach spiralnych.

Ile kosztują gotowe schody?

Jednym z aspektów wyboru nowoczesnych schodów, jest cena ich zakupu. W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele interesujących, gotowych rozwiązań. Najtańsze będą schody proste, wykonane z drewna rodzimego. Cena zakupu rozpoczyna się już od kwoty 1 200 zł.

Za nowoczesne schody zabiegowe zapłacimy przynajmniej 1 500 zł. Jest to cena prostych konstrukcji z drewna lub metalu. Schody ażurowe wzbogacone o barierki szklane będą już znacznie droższe. Jeszcze większym wydatkiem będą nowoczesne schody spiralne. Cena dobrej jakości produktów rozpoczyna się od 2 500 zł. W ofercie sprzedaży nie brakuje także modeli, których cena przekracza kwotę 4 000 zł. Są to koszty zakupu schodów o prostych, standardowych formatach. Bardziej nietypowe rozwiązania okażą się nawet kilkukrotnie droższe.

Schody szklane są już wykonywane na indywidualne zamówienie. Cena ich zakupu zazwyczaj przekracza kwotę 15 000 zł – 25 000 zł. W ofercie sprzedaży znajdziemy także szklane barierki wraz z drewnianymi stopniami. Cena ich zakupu z pewnością przekroczy kwotę 10 000 zł.

Schody wspornikowe to kolejne, dość drogie w wykonaniu rozwiązanie. Średni koszt wykonania prostych konstrukcji zabiegowych to wydatek rzędu 1 000 zł za jeden stopień. Sprawdź także ten artykuł o schodach kręconych i zabiegowych.

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii schody